Laureat konkursu "Bieg Po Indeks” z fizyki
Dodane przez administrator dnia 30 kwiecień 2018

     6 kwietnia trzech uczniów naszej szkoły: Jakub Frieske, Piotr Baryczkowski i Kamil Golik wzięło udział w finale XXII edycji konkursu "Bieg Po Indeks"- rywalizacji organizowanej przez Politechnikę Koszalińską. Dwa pierwsze etapy odbywały się za pośrednictwem platformy e-learningowej. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z dziedziny fizyki, matematyki lub informatyki. Finał realizowany był w formie pisemnej w siedzibie Politechniki Koszalińskiej i polegał na rozwiązaniu wybranych przez uczestnika zadań konkursowych. Wybór ten dotyczył 5 dowolnych zadań spośród 15 (do wyboru: 5 zadań z matematyki, 5 zadań z fizyki oraz 5 zadań z informatyki). Kamil Golik uzyskał miejsce premiowane osiągając status Laureata i Indeks Politechniki Koszalińskiej, a szkoła otrzymała puchar i nagrodę rzeczową - drukarkę 3D.


 

Sukcesy w konkursie Eureka.

 

   W dniu 10 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”. Konkurs jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, a jego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. W konkursie tym brało udział 28 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs składał się z trzydziestu zadań testowych i jednego pytania opisowego. Pytania obejmowały program nauczania fizyki i astronomii przewidziany dla gimnazjów oraz klas liceów.

Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco: Kamil Golik uzyskał III miejsce w kraju uzyskując dyplom i nagrodę rzeczową, Marta Fręśko uzyskała wyróżnienie i nagrodę za bardzo dobry wynik, 12 uczniów uzyskało dyplom z wyróżnieniem.

 

 

Dziękuję uczestnikom za zaangażowanie i gratuluję osiągniętych wyników.

 

nauczyciel fizyki - Danuta Wojewoda-Walicka