Lekcja na temat odpowiedzialności
Dodane przez administrator dnia 10 kwiecień 2018

    28 marca bieżącego roku w naszym liceum gościliśmy panią Jolantę Sotek oraz panią Justynę Przybył z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.

    Tematyka spotkania dotyczyła zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich, jak i pełnoletnich. Omówione zostały konsekwencje karne, jak i zdrowotne wynikające z zażywania narkotyków czy dopalaczy, które w ostatnich czasach są niestety nadal nielegalnie  dostępne. Duża część osób biorących udział w spotkaniu posiada już prawo jazdy, lub przygotowuje się do egzaminu, dlatego obowiązkową kwestią było uświadomienie młodych kierowców o niebezpieczeństwie wynikającym z nieodpowiedzialnej jazdy, np. pod wpływem alkoholu. Na koniec zebrania uczniowie mogli założyć alko- i narkogogle, i przejść tor przygotowany wcześniej przez policjantki. Osoby chętne także wypróbowały alkomat.

  Mamy nadzieję, że zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród naszych uczniów  i pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Zapraszamy do galerii

 H. Markowska kl. II C