Teatr TU podbija poznańską scenę
Dodane przez administrator dnia 26 marzec 2018

     Sześć miesięcy przygotowań, pracy nad tekstem, ruchem, mimiką i emocjami. Trzy dni zmagań na scenie. Podróż pełna przygód i nowi teatralni przyjaciele. Tak pracują aktorzy Teatru TU z MCK w Czarnkowie pod opieką Artura Geremka. Efekt: II miejsce na XVIII edycji Poznańskiego Festiwalu Teatrów Marcinek oraz I nagroda Jury Studenckiego. To wielki sukces młodych aktorów, uczniów czarnkowskiego ogólniaka spod znaku Janka z Czarnkowa.

    Nasz nowy spektakl "Szczurzysyn" miał swoją premierę na licealnych deskach "Marcinka". Dla kilku aktorów był to sceniczny debiut. Tym większe brawa dla zespołu. Efektem naszej pracy jest opowieść o ksenofobii, współczesnych lękach i strachu. Jest to próba analizy rodzącego się zła w naszym współczesnym świecie. Pytamy dlaczego?

   Grupa liczy ponad 20 osób. Jesteśmy podzieleni na mniejsze zespoły, które intensywnie pracują nad własnymi spektaklami. Często po kilkanaście godzin w tygodniu. Naszą sceną prób są sale Miejskiego Centrum Kultury i Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie. To wszystko dzięki młodym ludziom, którym się chce, którzy są aktywni i wiedzą o czym chcą mówić ze sceny. Obecnie zespół pracuje nad kolejnymi trzema przedstawieniami.

   Już teraz zapraszamy widzów do MCK w Czarnkowie na nasz spektakl, który będziemy grać na XXXVI Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych 16 kwietnia. A przed nami jeszcze „Arlekinada” w Inowrocławiu, Złotowskie Spotkania Teatralne i Noc Teatrów w Poznaniu. Wiosna jest dla nas pracowita, a lato zapowiada się nie mniej atrakcyjne.

Artur Geremek

Zapraszamy do galerii