I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim dla naszego Liceum
Dodane przez administrator dnia 21 czerwiec 2017

    Mała ojczyzna nie ma przed uczniami szkół ponadpodstawowych tajemnic. 8 czerwca drużyny siedmiu szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Trzciance. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Surma i Marta Żukowska z kl. I d oraz Mateusz Grencel z kl. II a.

Drużyny odpowiadały na pytania z dziewięciu kategorii m. in. geografii i przyrody, sportu i rekreacji, historii, składu Rady i Zarządu Powiatu czy statutu. Źródłem wiedzy zgodnie z regulaminem konkursu były informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej powiatu.

Po serii pytań części zasadniczej nasi uczniowie uzyskali identyczną liczbę punktów jak licealiści z LO w Trzciance. Konieczna okazała się dogrywka, w której, podobnie jak w roku ubiegłym, lepszą okazała się drużyna z naszego Liceum. Drugie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy a trzecie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim.

Wszyscy laureaci otrzymali z rąk Starosty Powiatu Tadeusza Teterusa oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Tomaszewskiego nagrody książkowe, a nasza szkoła dodatkowo puchar za zajęcie I miejsca.  

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii