Entuzjaści robotów na Politechnice Poznańskiej
Dodane przez administrator dnia 09 czerwiec 2017

     W piątek 26 maja dwie klasy politechniczne – Id i IId – pod opieką pana Radomira Pertka i pana Aleksandra Rakowicza wyruszyły na wycieczkę organizowaną przez panią Danutę Wojewoda-Walicką do Poznania. O godzinie 9:00 byliśmy już na Politechnice Poznańskiej i wchodziliśmy do sali, w której odbył się wykład o robotach składający się z trzech części.

Pierwsza dotyczyła robota o nazwie LineFollower, czyli robota „podążającego po linii”. Opowiedziano nam m.in. jak możemy zbudować własnego LF.

W drugiej części była mowa o robocie, który sam umiał przejść przez labirynt 3D. Poznaliśmy też mikrokontroler o nazwie Arduino Uno, który „może stać się sercem najróżniejszych majsterkowanych w zaciszu własnego domu gadżetów”.

W trzeciej części wykładu usłyszeliśmy o Sumobocie, którego zadaniem było wypchnąć przeciwnika poza okrąg, samemu nie przekraczając tej linii. Przybliżono nam również kolejne etapy budowy robota, m.in. programowanie.

Po wykładach poszliśmy obejrzeć te urządzenia w akcji. Natknęliśmy się również na pokaz niezwykłych zastosowań powietrza. Następnie poszliśmy na krótką lekcję dotyczącą bramek logicznych, gdzie pracowaliśmy z komputerami i specjalnym programem, który każdy z nas może znaleźć w Internecie na stronie logic.ly.

Po zajęciach poszliśmy do Centrum Handlowego Posnania na obiad i zakupy. Około godziny 17.00 byliśmy już przed szkołą niosąc w plecakach prezenty dla mam z okazji Dnia Matki.

 Więcej zdjęć w galerii

Klaudia Krysiak kl. IId