Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Pozostało jeszcze

211 dni
do zjazdu

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

218 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

ID - wycieczka integracyjna


W październiku 2011r., klasa ID wybrała się na wycieczkę do parku linowego w Rudnicy k. Wałcza. Opiekę nad nami sprawowała p. Ewa Łyczykowska wraz z p. Andrzejem Wiśniewskim.

Nakręć się na zdrowie

 

      „Nakręć się na zdrowie” to konkurs realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, adresowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest stworzenie spotu filmowego, który promować będzie żywność ekologiczną i zdrowe odżywianie poprzez zmianę złych nawyków żywieniowych na rzecz żywności ekologicznej ( zmiana ta zaprocentuje podniesieniem zdrowia młodzieży i całego społeczeństwa) a także zwiększenie wiedzy obywateli na temat świadomego wyboru żywności ekologicznej i zasad ich oznakowania.

 

        Liceum im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie na szczeblu szkół ponadgimnazjalnych reprezentuje grupa Eko-Bakłażany. Do grupy tej należy 10 osób: Małgorzata Gilewicz, Adrianna Kawka, Norbert Kijek, Aleksandra Kubiak, Kinga Nowak, Marta Samborska, Kamila Stochaj, Mateusz Szwerbel, Barbara Urbaniak i Piotr Zdun. Pierwszy etap konkursu już za nami i plasujemy się w pierwszej trójce najlepszych zespołów. Jednak to etap drugi, a mianowicie stworzony przez nas spot filmowy i reportaż za kulisami zdecydują o naszych dalszych losach w konkursie.


Kotowanie 2011

      Dnia 20 września 2011r. w czarnkowskim liceum odbyło się ,,kotowanie", czyli przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet braci uczniowskiej. Data tego wydarzenia była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, choć nie obyło się bez rozpowszechniania plotek na szkolnym korytarzu. Wszystko po to, aby nasze kochane ,,kotki" zastanawiały się nad czymś innym niż tylko nad rozwiązywaniem skomplikowanych równań matematycznych. Nastrój grozy i niepokoju utrzymywał się więc już tydzień przed wydarzeniem. Zdziwienie na twarzach pierwszoklasistów było nieopisane, gdy niespodziewanie we wtorek do klas zawitali uczniowie klasy drugiej b z farbkami i pędzelkami w rękach, którzy podczas zeszłorocznych otrzęsin okazali się najwytrwalsi i w nagrodę organizowali tegoroczną imprezę.  Każdy ,,kociak" został okraszony wąsami i wyrazistym noskiem. Dzieła dopełnił wielki napis ,,KOT'' na czole. Tak upiększeni pierwszoklasiści musieli wyjść na boisko i zaprezentować swoje talenty przed uczniami klas drugich i trzecich oraz przed rozbawionym gronem pedagogicznym.

Jesteśmy pielgrzymami z daleka...

       Prawdę tę przypomina nam każdego roku piesza pielgrzymka społeczności naszej szkoły do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu, w czasie obchodzonego Wielkiego Odpustu.

       We wtorek 6 września 2011r., na początku nowego roku szkolnego, wyruszyliśmy wspólnie – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły – pod przewodnictwem ks. Adriana Bączyńskiego, z  modlitwą i śpiewem prowadzonym przez zespół złożony z uczniów naszego liceum, aby przez wstawiennictwo Maryi zawierzyć Bogu wszystkie nasze sprawy, szkołę, naszą przyszłość, by prosić o potrzebne łaski, a także by razem z młodzieżą, wychowawcami i dyrektorami innych szkół naszego czarnkowskiego dekanatu modlić się i dać świadectwo wiary. Wspólnie uczestniczyliśmy przed cudownym obrazem Lubaskiej Pani w uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez naszych księży katechetów. 

      Kaznodzieja, ojciec redemptorysta, zachęcił nas do  pogłębienia wiary i odważnego wyznawania  jej w życiu codziennym oraz do nowego spojrzenia na nasze potrzeby duchowe, które często skrywane są pod iluzoryczną maską złudnych oczekiwań osiadłych na mieliźnie konsumpcyjnego stylu życia. Ubogaceni i wzmocnieni tym duchowym doświadczeniem oraz wspólną drogą ruszamy dalej, w kolejne dni pracy i nauki, aby z nowym zapałem kształtować swoją dojrzałą osobowość, zmierzając ku pełnemu rozwojowi we wszystkich sferach naszego człowieczeństwa.

Uczniowie - pielgrzymi
Wygenerowano w sekund: 0.08
1,202,049 unikalne wizyty