Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

243 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

O dwóch takich, co przebiegli półmaraton

      23 października o godzinie 11:00 odbył się I Samsung półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. W owym maratonie wzięło udział kilkaset osób, które startowały w różnych kategoriach.

Wśród wszystkich zawodników znalazło się także „dwóch naszych”. Uczeń czarnkowskiego liceum Miłosz Dymek i nauczyciel Artur Geremek po żmudnych treningach wystartowali z ul. Szczuczyńskiej trasą wiodącą ulicami Szamotuł aż do Placu Sienkiewicza.
Obaj śmiałkowie wraz z pozostałymi uczestnikami wyruszyli po ceremonii otwarcia imprezy spod Zamku Gurków do miejsca, gdzie miał rozpocząć się maraton. Pełni optymizmu ruszyli do biegu pokonując 21 097 km. Każdy dobiegł do mety z bardzo dobrym i z pewnością satysfakcjonującym wynikiem.

 

„Te zabawki raczej źle się kończą(…)”, czyli dzień profilaktyki w liceum

 

Tradycyjnie, w czarnkowskim liceum poruszany jest temat uzależnień, związany z tygodniem profilaktyki. Z roku na rok, organizatorzy starają się uświadomić kolejnym pokoleniom, co czyha na nich w dorosłym świecie. Z tej okazji 28 października pierwszoklasiści otrzymali szansę spojrzenia na ten obszerny temat oczami starszych kolegów i koleżanek ze szkoły.
Organizatorem całego przedsięwzięcia był nauczyciel historii – Artur Geremek.W szybkim tempie zaangażował do współpracy grupę ludzi – uczniów starszych klas, która pod jego okiem tworzyła scenariusze swoich prezentacji. Każdy z nich poświęcił na przygotowania swój czas tylko po to, żeby być jak najbardziej wiarygodnym. Trudno jest ukazać osobę uzależnioną lub człowieka z bagażem doświadczeń na plecach tak, aby istotny przekaz dotarł do publiczności. Jednak młodzi artyści podołali trudnemu zadaniu i ukazali rzeczywistość, w której żyjemy.

LICEALNE PRAWYBORY

   Szum wokół debat i kampanii wyborczych, których jest pełno w mediach i ulicznych plakatach udzielił się także uczniom naszego liceum. Wybory parlamentarne nie przeszły bezszelestnie obok drzwi ogólniaka. Uczniowie, którzy jeszcze nie osiągnęli jeszcze wieku magicznej „18”, z chęcią przyłączyli się do szkolnej kampanii. W przeddzień ciszy wyborczej w liceum zrobiło się tłoczno wokół urny i stolika, przy którym można było oddać swój głos na daną partię. 194 osoby określiły, w ręce jakiej partii chciałyby oddać władzę. Liczba ta pozostawia nam – młodym obywatelom wiele do myślenia. Część uważa, że ilość oddanych głosów jest duża, jednak są osoby, które sądzą odwrotnie. Frekwencja mogłaby być wyższa, zważając na prosty i szybki sposób oddania głosu oraz fakt, że w przyszłości to właśnie od nas będzie zależeć przyszłość kraju. Pod koniec dnia podliczono głosy z prawyborów. Największa liczbę uzyskał Ruch Palikowa (72 głosy), jednak tuż za nim znajdowało się PO z liczbą 58 głosów. Znacznie mniejsze poparcie uzyskała partia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, bo tylko 26 głosów. W ogólnym rankingu znalazły się też takie partie jak: Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 19 głosów oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z liczbą 14 głosów. Na ostatnim miejscu znalazła się Polska Partia Pracy, na którą zagłosowały 2 osoby. Za nieważne uznano 3 głosy. Jak widać, to właśnie partie, które kierowały swoje pomysły w stronę młodzieży przeważyły szalę na swoją korzyść.

Klasa Ic na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

      Dnia 19 października 2011 roku w środę klasa I c wybrała się wraz z wychowawczynią panią Danutą Wojewodą -Walicką oraz panią Moniką Bartkowiak na wycieczkę do Poznania. Celem naszej wyprawy był Uniwersytet Adama Mickiewicza - Wydział Fizyki. Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat promieniowania synchronicznego i jego zastosowania. Wykład został przygotowany i prowadzony przez prof. Macieja Kozaka.  Po zakończeniu wykładu rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza udała się na pokazy i ćwiczenia dotyczące optyki, a druga -  fizyki medycznej. Będąc na UAM mieliśmy także możliwość zwiedzenia Wydziału Biologii.


        Po zakończeniu pokazów pojechaliśmy do centrum handlowego PLAZA. Tam obejrzeliśmy film. Pełni wrażeń i  zadowoleni wróciliśmy do Czarnkowa.

Uczniowie klasy 1c - o kierunku biologiczno-chemicznym.

ID - wycieczka integracyjna


W październiku 2011r., klasa ID wybrała się na wycieczkę do parku linowego w Rudnicy k. Wałcza. Opiekę nad nami sprawowała p. Ewa Łyczykowska wraz z p. Andrzejem Wiśniewskim.

Nakręć się na zdrowie

 

      „Nakręć się na zdrowie” to konkurs realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, adresowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest stworzenie spotu filmowego, który promować będzie żywność ekologiczną i zdrowe odżywianie poprzez zmianę złych nawyków żywieniowych na rzecz żywności ekologicznej ( zmiana ta zaprocentuje podniesieniem zdrowia młodzieży i całego społeczeństwa) a także zwiększenie wiedzy obywateli na temat świadomego wyboru żywności ekologicznej i zasad ich oznakowania.

 

        Liceum im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie na szczeblu szkół ponadgimnazjalnych reprezentuje grupa Eko-Bakłażany. Do grupy tej należy 10 osób: Małgorzata Gilewicz, Adrianna Kawka, Norbert Kijek, Aleksandra Kubiak, Kinga Nowak, Marta Samborska, Kamila Stochaj, Mateusz Szwerbel, Barbara Urbaniak i Piotr Zdun. Pierwszy etap konkursu już za nami i plasujemy się w pierwszej trójce najlepszych zespołów. Jednak to etap drugi, a mianowicie stworzony przez nas spot filmowy i reportaż za kulisami zdecydują o naszych dalszych losach w konkursie.


Kotowanie 2011

      Dnia 20 września 2011r. w czarnkowskim liceum odbyło się ,,kotowanie", czyli przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet braci uczniowskiej. Data tego wydarzenia była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, choć nie obyło się bez rozpowszechniania plotek na szkolnym korytarzu. Wszystko po to, aby nasze kochane ,,kotki" zastanawiały się nad czymś innym niż tylko nad rozwiązywaniem skomplikowanych równań matematycznych. Nastrój grozy i niepokoju utrzymywał się więc już tydzień przed wydarzeniem. Zdziwienie na twarzach pierwszoklasistów było nieopisane, gdy niespodziewanie we wtorek do klas zawitali uczniowie klasy drugiej b z farbkami i pędzelkami w rękach, którzy podczas zeszłorocznych otrzęsin okazali się najwytrwalsi i w nagrodę organizowali tegoroczną imprezę.  Każdy ,,kociak" został okraszony wąsami i wyrazistym noskiem. Dzieła dopełnił wielki napis ,,KOT'' na czole. Tak upiększeni pierwszoklasiści musieli wyjść na boisko i zaprezentować swoje talenty przed uczniami klas drugich i trzecich oraz przed rozbawionym gronem pedagogicznym.

Jesteśmy pielgrzymami z daleka...

       Prawdę tę przypomina nam każdego roku piesza pielgrzymka społeczności naszej szkoły do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu, w czasie obchodzonego Wielkiego Odpustu.

       We wtorek 6 września 2011r., na początku nowego roku szkolnego, wyruszyliśmy wspólnie – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły – pod przewodnictwem ks. Adriana Bączyńskiego, z  modlitwą i śpiewem prowadzonym przez zespół złożony z uczniów naszego liceum, aby przez wstawiennictwo Maryi zawierzyć Bogu wszystkie nasze sprawy, szkołę, naszą przyszłość, by prosić o potrzebne łaski, a także by razem z młodzieżą, wychowawcami i dyrektorami innych szkół naszego czarnkowskiego dekanatu modlić się i dać świadectwo wiary. Wspólnie uczestniczyliśmy przed cudownym obrazem Lubaskiej Pani w uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez naszych księży katechetów. 

      Kaznodzieja, ojciec redemptorysta, zachęcił nas do  pogłębienia wiary i odważnego wyznawania  jej w życiu codziennym oraz do nowego spojrzenia na nasze potrzeby duchowe, które często skrywane są pod iluzoryczną maską złudnych oczekiwań osiadłych na mieliźnie konsumpcyjnego stylu życia. Ubogaceni i wzmocnieni tym duchowym doświadczeniem oraz wspólną drogą ruszamy dalej, w kolejne dni pracy i nauki, aby z nowym zapałem kształtować swoją dojrzałą osobowość, zmierzając ku pełnemu rozwojowi we wszystkich sferach naszego człowieczeństwa.

Uczniowie - pielgrzymi
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,191,422 unikalne wizyty