Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie - News


Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

12 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Imieniny ks. Edmunda Klemczaka

         Dnia 16 XI 2011 imieniny obchodził wieloletni nauczyciel naszego liceum, najstarszy katecheta- ks. E. Klemczak.

Niestety od 1 IX 2011 nie mógł podjąć pracy w naszej szkole  z powodów zdrowotnych. Opuścił też tereny Puszczy Nadnoteckiej, przenosząc się  na okres zimy do Antoninka. Nie zapomnieliśmy o Księdzu. Byliśmy  z wizytą,  życzeniami i słodką niespodzianką. Życzyliśmy Księdzu nieustającej Bożej opieki, radości w sercu oraz dużo zdrowia. Dziękowaliśmy za  wspólne modlitwy, katechezy oraz obdarzanie nas głęboką wiarą, mądrością, niezwykłą skromnością i poczuciem humoru. Dodaliśmy, że wierzymy, iż powróci do ukochanej puszczy wiosną, podobnie jak wiosną wracają bociany.

          Ksiądz E. Klemczak był wzruszony odwiedzinami i życzeniami. Dziękował uczniom i pracownikom szkoły za pamięć. Przesyłał wszystkim serdeczne pozdrowienia.

M. Pietraszak

EkoBakłażany z LO w Czarnkowie na II miejscu w Polsce

        Jesteśmy grupą uczniów z klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, która wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Nakręć się na zdrowie”.  Przygotowaliśmy spot promujący zdrowe odżywianie. Pracowaliśmy nad filmem od czerwca do września. Ocenie podlegał nie tylko sam spot, ale pełna dokumentacja pracy nad filmem, szczegółowe raporty oraz reportaż „za kulisami”.  W konkursie brało udział wiele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z kraju. Nie wszystkie zdołały osiągnąć efekt końcowy. Nam się udało, wykazaliśmy duże umiejętności pracy zespołowej, co wcale nie było łatwe, ponieważ zespół liczył 10 osób. Nasz film został wysoko oceniony przez profesjonalne jury, któremu przewodniczył Tadeusz Kijański - polski reżyser, scenarzysta, scenograf, aktor, malarz i pisarz. Wśród ostatecznie sklasyfikowanych 15 szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy 2 miejsce.  To ogromny sukces dla naszej grupy i satysfakcja, że przyczyniamy się w jakiś sposób do rozsławienia naszego miasta.   Otrzymaliśmy zaproszenie na Galę Finałową, która będzie miała miejsce w Warszawie 28 listopada 2011r. 

Eko-Bakłażany

i opiekun Iwona Magdziarz

Połowinki 2011

       Dnia 21.10.2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie odbyły się połowinki, będące tradycyjną imprezą oznaczającą, że już połowa czasu, jaki dane jest nam spędzić w naszym liceum minęła. Wzięli w niej udział prawie wszyscy drugoklasiści naszego LO. Opiekunami byli wychowawcy klas: mgr M. Bartkowiak, mgr S. Baryczkowski, mgr T. Szwedek, mgr R. Pertek, mgr J. Szary oraz przedstawiciele rodziców.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani wicedyrektor mgr Marzena Pietraszak oraz pan dyrektor mgr inż. Sławomir Żarczyński, który krótkim, ale uroczystym przemówieniem otworzył „Połowinki 2011”.

Parkiet cały czas był zapełniony, a to oznaczać może jedynie, że wszyscy dobrze się bawili. Wspaniała, radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim od pierwszej chwili do końca, czyli do północy.

Nie zabrakło dobrego towarzystwa, dobrej muzyki, a co najważniejsze dobrej zabawy. Dziękujemy nauczycielom oraz wszystkim, którzy umożliwili nam zorganizowanie zabawy. Jednocześnie życzymy następnym połowinkowiczom, by ich impreza była równie udana

Uczennica kl. II E

IV Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Pilskiego

        W naszej szkole 2 listopada 2011r. odbył się etap szkolny IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego zorganizowany przez panią mgr. Teresę Szwedek. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczestników. Z pośród nich wyłoniono trzech laureatów: Pawła Jessę, Patrycję Izydor i Martę Szwedek. Dnia  8 listopada 2011r. wzięli oni udział w eliminacjach powiatowych IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego w kategorii szkół ponagimnazjalnych, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie.

        Na etap powiatowy przyjechało w sumie 45 uczniów z różnych typów szkół. Wszystkich powitał Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki pan Wiesław Maszewski, życząc podczas otwarcia osiągnięcia dobrych wyników oraz skorzystania z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy. „Nie wszyscy mogą wygrać, każdy jednak czegoś się dowie i wzbogaci swoje wiadomości, stanie się też być może orędownikiem ekologicznego trybu życia” – mówił do zebranych starosta. Eliminacje przygotował Wydział Ochrony Środowiska – naczelnik pani Genowefa Klaczko oraz jej pracownice Aleksandra Ginter i Katarzyna Braun. Nasi uczniowie spisali się znakomicie, a wyniki były następujące: Paweł Jessa zajął I miejsce z liczbą 35 punktów, Marta Szwedek zajęła miejsce II uzyskując 32 punkty, a Patrycja Izydor zdobyła 27 punktów. Nagrody wręczał wicestarosta pan Tadeusz Teterus. Cała „nasza trójka” zmagać się będzie w pilskim finale, który odbędzie się 21 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile.

Marta Szwedek kl Ic

 

O IV Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Pilskiego

W naszej szkole 2 listopada 2011r. odbył się etap szkolny IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego zorganizowany przez panią mgr. Teresę Szwedek. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczestników. Z pośród nich wyłoniono trzech laureatów: Pawła Jessę, Patrycję Izydor i Martę Szwedek. Dnia  8 listopada 2011r. wzięli oni udział w eliminacjach powiatowych IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego w kategorii szkół ponagimnazjalnych, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie. Na etap powiatowy przyjechało w sumie 45 uczniów z różnych typów szkół. Wszystkich powitał Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki pan Wiesław Maszewski, życząc podczas otwarcia osiągnięcia dobrych wyników oraz skorzystania z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy. „Nie wszyscy mogą wygrać, każdy jednak czegoś się dowie i wzbogaci swoje wiadomości, stanie się też być może orędownikiem ekologicznego trybu życia” – mówił do zebranych starosta. Eliminacje przygotował Wydział Ochrony Środowiska – naczelnik pani Genowefa Klaczko oraz jej pracownice Aleksandra Ginter i Katarzyna Braun. Nasi uczniowie spisali się znakomicie, a wyniki były następujące: Paweł Jessa zajął I miejsce z liczbą 35 punktów, Marta Szwedek zajęła miejsce II uzyskując 32 punkty, a Patrycja Izydor zdobyła 27 punktów. Nagrody wręczał wicestarosta pan Tadeusz Teterus. Cała „nasza trójka” zmagać się będzie w pilskim finale, który odbędzie się 21 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile.

Marta Szwedek kl Ic

„Bezinteresowna dobroć jest wartością absolutną” - Dzień Edukacji Narodowej 2011

       Dzień Edukacji Narodowej przeżyliśmy w tym roku pod hasłem „Bezinteresowna dobroć jest wartością absolutną”. Uroczystość taka jest dla każdej szkoły świętem, nie inaczej dzieje się od lat w naszym liceum.

Na oficjalną akademię z tej okazji przybyli zaproszeni goście, grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci oraz pracownicy obsługi i administracji szkoły. Mimo problemów zdrowotnych swoją obecnością zaszczycił nas także ksiądz kanonik Edmund Klemczak.

Uroczystość rozpoczął wystąpieniem dyrektor Sławomir Żarczyński, dziękując zebranym za poświęcenie, jakie wkładają w codzienną pracę z młodzieżą. Usłyszeliśmy tez życzenia realizacji wszelkich zadań zawodowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

O dwóch takich, co przebiegli półmaraton

      23 października o godzinie 11:00 odbył się I Samsung półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. W owym maratonie wzięło udział kilkaset osób, które startowały w różnych kategoriach.

Wśród wszystkich zawodników znalazło się także „dwóch naszych”. Uczeń czarnkowskiego liceum Miłosz Dymek i nauczyciel Artur Geremek po żmudnych treningach wystartowali z ul. Szczuczyńskiej trasą wiodącą ulicami Szamotuł aż do Placu Sienkiewicza.
Obaj śmiałkowie wraz z pozostałymi uczestnikami wyruszyli po ceremonii otwarcia imprezy spod Zamku Gurków do miejsca, gdzie miał rozpocząć się maraton. Pełni optymizmu ruszyli do biegu pokonując 21 097 km. Każdy dobiegł do mety z bardzo dobrym i z pewnością satysfakcjonującym wynikiem.

 

„Te zabawki raczej źle się kończą(…)”, czyli dzień profilaktyki w liceum

 

Tradycyjnie, w czarnkowskim liceum poruszany jest temat uzależnień, związany z tygodniem profilaktyki. Z roku na rok, organizatorzy starają się uświadomić kolejnym pokoleniom, co czyha na nich w dorosłym świecie. Z tej okazji 28 października pierwszoklasiści otrzymali szansę spojrzenia na ten obszerny temat oczami starszych kolegów i koleżanek ze szkoły.
Organizatorem całego przedsięwzięcia był nauczyciel historii – Artur Geremek.W szybkim tempie zaangażował do współpracy grupę ludzi – uczniów starszych klas, która pod jego okiem tworzyła scenariusze swoich prezentacji. Każdy z nich poświęcił na przygotowania swój czas tylko po to, żeby być jak najbardziej wiarygodnym. Trudno jest ukazać osobę uzależnioną lub człowieka z bagażem doświadczeń na plecach tak, aby istotny przekaz dotarł do publiczności. Jednak młodzi artyści podołali trudnemu zadaniu i ukazali rzeczywistość, w której żyjemy.

LICEALNE PRAWYBORY

   Szum wokół debat i kampanii wyborczych, których jest pełno w mediach i ulicznych plakatach udzielił się także uczniom naszego liceum. Wybory parlamentarne nie przeszły bezszelestnie obok drzwi ogólniaka. Uczniowie, którzy jeszcze nie osiągnęli jeszcze wieku magicznej „18”, z chęcią przyłączyli się do szkolnej kampanii. W przeddzień ciszy wyborczej w liceum zrobiło się tłoczno wokół urny i stolika, przy którym można było oddać swój głos na daną partię. 194 osoby określiły, w ręce jakiej partii chciałyby oddać władzę. Liczba ta pozostawia nam – młodym obywatelom wiele do myślenia. Część uważa, że ilość oddanych głosów jest duża, jednak są osoby, które sądzą odwrotnie. Frekwencja mogłaby być wyższa, zważając na prosty i szybki sposób oddania głosu oraz fakt, że w przyszłości to właśnie od nas będzie zależeć przyszłość kraju. Pod koniec dnia podliczono głosy z prawyborów. Największa liczbę uzyskał Ruch Palikowa (72 głosy), jednak tuż za nim znajdowało się PO z liczbą 58 głosów. Znacznie mniejsze poparcie uzyskała partia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, bo tylko 26 głosów. W ogólnym rankingu znalazły się też takie partie jak: Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 19 głosów oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z liczbą 14 głosów. Na ostatnim miejscu znalazła się Polska Partia Pracy, na którą zagłosowały 2 osoby. Za nieważne uznano 3 głosy. Jak widać, to właśnie partie, które kierowały swoje pomysły w stronę młodzieży przeważyły szalę na swoją korzyść.

Klasa Ic na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

      Dnia 19 października 2011 roku w środę klasa I c wybrała się wraz z wychowawczynią panią Danutą Wojewodą -Walicką oraz panią Moniką Bartkowiak na wycieczkę do Poznania. Celem naszej wyprawy był Uniwersytet Adama Mickiewicza - Wydział Fizyki. Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat promieniowania synchronicznego i jego zastosowania. Wykład został przygotowany i prowadzony przez prof. Macieja Kozaka.  Po zakończeniu wykładu rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza udała się na pokazy i ćwiczenia dotyczące optyki, a druga -  fizyki medycznej. Będąc na UAM mieliśmy także możliwość zwiedzenia Wydziału Biologii.


        Po zakończeniu pokazów pojechaliśmy do centrum handlowego PLAZA. Tam obejrzeliśmy film. Pełni wrażeń i  zadowoleni wróciliśmy do Czarnkowa.

Uczniowie klasy 1c - o kierunku biologiczno-chemicznym.

ID - wycieczka integracyjna


W październiku 2011r., klasa ID wybrała się na wycieczkę do parku linowego w Rudnicy k. Wałcza. Opiekę nad nami sprawowała p. Ewa Łyczykowska wraz z p. Andrzejem Wiśniewskim.
Wygenerowano w sekund: 0.10
1,156,705 unikalne wizyty