Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

243 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Eko-Bakłażany w Warszawie

      Podczas uroczystej gali z udziałem patronów i partnerów konkursu "Nakręć się na zdrowie"  w Warszawie zostały wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa dla wszystkich wyróżnionych w konkursie  szkół i uczniów. Uczniowie czarnkowskiego liceum, którzy zajęli II miejsce w tym konkursie, otrzymali odtwarzacze mp4. Nagrodą dla szkoły był projektor multimedialny i oczywiście statuetka Ministra Rolnictwa.

      Konkurs „Nakręć się na zdrowie” to doskonały przykład na to, że dzięki zabawie uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności, a przy okazji zdobywać cenną wiedzę. W tym przypadku chodziło o wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia, ale konkursowe zmagania wiązały się również ze zgłębianiem tajników tworzenia filmu oraz z poszanowaniem szeroko pojętych praw autorskich np. do wykorzystywanej w filmie muzyki. Eko-Bakłażany poczuły smak sukcesu i zapewniają, że wezmą udział w kolejnej edycji konkursu.

      Po uroczystości wręczenia nagród znalazł się czas na spacer Krakowskim Przedmieściem, pamiątkowe zdjęcia Królewskiego Zamku i krótką wizytę na Starym Rynku, gdzie panował już świąteczny klimat- ze żłóbkiem i dumnie wznoszącą się choinką, nad wiecznie młodą Syrenką. Zapraszamy do galerii zdjęć z Warszawy.

Z LO Czarnków do Brukseli

     Polska od lat ściśle wiąże swoje przemiany gospodarcze i społeczne z Unią Europejską, do której przystąpiła w 2004 roku. 16 grudnia po raz pierwszy w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie siedmiu szkół ponadgimnazjalnych w powiecie: LO Trzcianka, LO Krzyż Wlkp. ZSP Czarnków, ZS Krzyż Wlkp. ZSP Trzcianka, PZS Czarnków i gospodarze konkursu LO Czarnków.  Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Pana Artura Geremka – nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego - Pana Marka Siwca.

W tym dniu, szkoła oprócz uczestników konkursu, gościła Pana Krzysztofa Chyżego – asystenta Pana Siwca, który zgodził się pomóc w organizacji części merytorycznej konkursu. W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z 45-minutowym testem, w którym musieli udzielić odpowiedzi na 20 pytań ściśle dotyczących Unii Europejskiej, procesu jej tworzenia, organizacji oraz inicjatywach podejmowanych przez członków tego polityczno - gospodarczego związku. Zdania na temat poziomu trudności były odmienne i różnorodne. Część osób biorących udział w konkursie uważała, iż pytania nie sprawiły im większych problemów, natomiast znalazły się też osoby, które poziom testu nieco zaskoczył.    

Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

 

     6 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju, pod patronatem Starosty Wiesława Maszewskiego,  odbyła się Olimpiada wiedzy na temat HIV/AIDS oraz uzależnień od substancji psychoaktywnych. Konkurs skierowany był do młodzieży klas pierwszych oraz drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z dziewięciu szkół. Uczestnicy rozwiązywali test, a następnie siedmiu najlepszych odpowiadało na pytania w części ustnej.

"Lodowa wycieczka" klasy IC

       Po zmianie wychowawcy w klasie IC nastąpiła kolejna okazja do zorganizowania wycieczki integracyjnej. Postanowiliśmy wykorzystać zimowo-świąteczną atmosferę i wybrać się na wycieczkę do Poznania. Odwiedziliśmy "Poznańskie Betlejem" czyli kiermasz na Starym Rynku, którego główną atrakcją była pokonkursowa ekspozycja rzeźb lodowych. Rzeźby były zachwycające - te najpiękniejsze przedstawiały baśniowych bohaterów i piłkarzy (na cześć EURO 2012), nie zabrakło też poznańskich koziołków.

 Kolejnym punktem programu był seans filmowy i czas wolny w Galerii Malta.

      Ostatnim, nietypowym punktem programu wycieczki była wizyta na lodowisku w Suchym Lesie. Niektórzy radzili sobie świetnie na łyżwach i poruszali się po lodzie z prędkością światła (co widać na zdjęciach).  Byli też tacy, którzy z pomocą kolegów i koleżanek stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie. Wszyscy spędzili bardzo miło czas na lodowisku i zgodnie stwierdzili, że jeszcze kiedyś tam wrócą.

 

Byliśmy w Domu Dziecka w Krzyżu

      Dnia 01.12.2011r. uczniowie klasy IIe wraz z opiekunem mgr Sebastianem Nowakiem wybrali się do Domu Dziecka  w Krzyżu. Głównym celem wyjazdu było podarowanie artykułów szkolnych zebranych w LO w Czarnkowie.

      W trakcie wizyty zostaliśmy zaproszeni na rozmowę z panią dyrektor Elżbietą Brudło, podczas której dowiedzieliśmy się, jakie problemy mają dzieci, które tam trafiają. Okazało się, że potrzebują one przede wszystkim obecności, zainteresowania oraz bliskości innych osób, a nie tylko prezentów. Po rozmowie z panią dyrektor udaliśmy się do dzieci i spędziliśmy z nimi całe popołudnie na rozmowach, zabawach.

     Według nas jest to bardzo przyjemna i przydatna forma pomocy. Zachęcamy innych, by również organizowali takie akcje, gdyż tak niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość (nie tylko przed świętami).

                                                                                                                                             Uczennice klasy IIe

Imieniny ks. Edmunda Klemczaka

         Dnia 16 XI 2011 imieniny obchodził wieloletni nauczyciel naszego liceum, najstarszy katecheta- ks. E. Klemczak.

Niestety od 1 IX 2011 nie mógł podjąć pracy w naszej szkole  z powodów zdrowotnych. Opuścił też tereny Puszczy Nadnoteckiej, przenosząc się  na okres zimy do Antoninka. Nie zapomnieliśmy o Księdzu. Byliśmy  z wizytą,  życzeniami i słodką niespodzianką. Życzyliśmy Księdzu nieustającej Bożej opieki, radości w sercu oraz dużo zdrowia. Dziękowaliśmy za  wspólne modlitwy, katechezy oraz obdarzanie nas głęboką wiarą, mądrością, niezwykłą skromnością i poczuciem humoru. Dodaliśmy, że wierzymy, iż powróci do ukochanej puszczy wiosną, podobnie jak wiosną wracają bociany.

          Ksiądz E. Klemczak był wzruszony odwiedzinami i życzeniami. Dziękował uczniom i pracownikom szkoły za pamięć. Przesyłał wszystkim serdeczne pozdrowienia.

M. Pietraszak

EkoBakłażany z LO w Czarnkowie na II miejscu w Polsce

        Jesteśmy grupą uczniów z klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, która wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Nakręć się na zdrowie”.  Przygotowaliśmy spot promujący zdrowe odżywianie. Pracowaliśmy nad filmem od czerwca do września. Ocenie podlegał nie tylko sam spot, ale pełna dokumentacja pracy nad filmem, szczegółowe raporty oraz reportaż „za kulisami”.  W konkursie brało udział wiele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z kraju. Nie wszystkie zdołały osiągnąć efekt końcowy. Nam się udało, wykazaliśmy duże umiejętności pracy zespołowej, co wcale nie było łatwe, ponieważ zespół liczył 10 osób. Nasz film został wysoko oceniony przez profesjonalne jury, któremu przewodniczył Tadeusz Kijański - polski reżyser, scenarzysta, scenograf, aktor, malarz i pisarz. Wśród ostatecznie sklasyfikowanych 15 szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy 2 miejsce.  To ogromny sukces dla naszej grupy i satysfakcja, że przyczyniamy się w jakiś sposób do rozsławienia naszego miasta.   Otrzymaliśmy zaproszenie na Galę Finałową, która będzie miała miejsce w Warszawie 28 listopada 2011r. 

Eko-Bakłażany

i opiekun Iwona Magdziarz

Połowinki 2011

       Dnia 21.10.2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie odbyły się połowinki, będące tradycyjną imprezą oznaczającą, że już połowa czasu, jaki dane jest nam spędzić w naszym liceum minęła. Wzięli w niej udział prawie wszyscy drugoklasiści naszego LO. Opiekunami byli wychowawcy klas: mgr M. Bartkowiak, mgr S. Baryczkowski, mgr T. Szwedek, mgr R. Pertek, mgr J. Szary oraz przedstawiciele rodziców.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani wicedyrektor mgr Marzena Pietraszak oraz pan dyrektor mgr inż. Sławomir Żarczyński, który krótkim, ale uroczystym przemówieniem otworzył „Połowinki 2011”.

Parkiet cały czas był zapełniony, a to oznaczać może jedynie, że wszyscy dobrze się bawili. Wspaniała, radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim od pierwszej chwili do końca, czyli do północy.

Nie zabrakło dobrego towarzystwa, dobrej muzyki, a co najważniejsze dobrej zabawy. Dziękujemy nauczycielom oraz wszystkim, którzy umożliwili nam zorganizowanie zabawy. Jednocześnie życzymy następnym połowinkowiczom, by ich impreza była równie udana

Uczennica kl. II E

IV Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Pilskiego

        W naszej szkole 2 listopada 2011r. odbył się etap szkolny IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego zorganizowany przez panią mgr. Teresę Szwedek. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczestników. Z pośród nich wyłoniono trzech laureatów: Pawła Jessę, Patrycję Izydor i Martę Szwedek. Dnia  8 listopada 2011r. wzięli oni udział w eliminacjach powiatowych IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego w kategorii szkół ponagimnazjalnych, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie.

        Na etap powiatowy przyjechało w sumie 45 uczniów z różnych typów szkół. Wszystkich powitał Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki pan Wiesław Maszewski, życząc podczas otwarcia osiągnięcia dobrych wyników oraz skorzystania z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy. „Nie wszyscy mogą wygrać, każdy jednak czegoś się dowie i wzbogaci swoje wiadomości, stanie się też być może orędownikiem ekologicznego trybu życia” – mówił do zebranych starosta. Eliminacje przygotował Wydział Ochrony Środowiska – naczelnik pani Genowefa Klaczko oraz jej pracownice Aleksandra Ginter i Katarzyna Braun. Nasi uczniowie spisali się znakomicie, a wyniki były następujące: Paweł Jessa zajął I miejsce z liczbą 35 punktów, Marta Szwedek zajęła miejsce II uzyskując 32 punkty, a Patrycja Izydor zdobyła 27 punktów. Nagrody wręczał wicestarosta pan Tadeusz Teterus. Cała „nasza trójka” zmagać się będzie w pilskim finale, który odbędzie się 21 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile.

Marta Szwedek kl Ic

 

O IV Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Pilskiego

W naszej szkole 2 listopada 2011r. odbył się etap szkolny IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego zorganizowany przez panią mgr. Teresę Szwedek. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczestników. Z pośród nich wyłoniono trzech laureatów: Pawła Jessę, Patrycję Izydor i Martę Szwedek. Dnia  8 listopada 2011r. wzięli oni udział w eliminacjach powiatowych IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego w kategorii szkół ponagimnazjalnych, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie. Na etap powiatowy przyjechało w sumie 45 uczniów z różnych typów szkół. Wszystkich powitał Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki pan Wiesław Maszewski, życząc podczas otwarcia osiągnięcia dobrych wyników oraz skorzystania z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy. „Nie wszyscy mogą wygrać, każdy jednak czegoś się dowie i wzbogaci swoje wiadomości, stanie się też być może orędownikiem ekologicznego trybu życia” – mówił do zebranych starosta. Eliminacje przygotował Wydział Ochrony Środowiska – naczelnik pani Genowefa Klaczko oraz jej pracownice Aleksandra Ginter i Katarzyna Braun. Nasi uczniowie spisali się znakomicie, a wyniki były następujące: Paweł Jessa zajął I miejsce z liczbą 35 punktów, Marta Szwedek zajęła miejsce II uzyskując 32 punkty, a Patrycja Izydor zdobyła 27 punktów. Nagrody wręczał wicestarosta pan Tadeusz Teterus. Cała „nasza trójka” zmagać się będzie w pilskim finale, który odbędzie się 21 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile.

Marta Szwedek kl Ic

„Bezinteresowna dobroć jest wartością absolutną” - Dzień Edukacji Narodowej 2011

       Dzień Edukacji Narodowej przeżyliśmy w tym roku pod hasłem „Bezinteresowna dobroć jest wartością absolutną”. Uroczystość taka jest dla każdej szkoły świętem, nie inaczej dzieje się od lat w naszym liceum.

Na oficjalną akademię z tej okazji przybyli zaproszeni goście, grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci oraz pracownicy obsługi i administracji szkoły. Mimo problemów zdrowotnych swoją obecnością zaszczycił nas także ksiądz kanonik Edmund Klemczak.

Uroczystość rozpoczął wystąpieniem dyrektor Sławomir Żarczyński, dziękując zebranym za poświęcenie, jakie wkładają w codzienną pracę z młodzieżą. Usłyszeliśmy tez życzenia realizacji wszelkich zadań zawodowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Wygenerowano w sekund: 0.10
1,191,426 unikalne wizyty