Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

29 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Kotowanie 2011

      Dnia 20 września 2011r. w czarnkowskim liceum odbyło się ,,kotowanie", czyli przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet braci uczniowskiej. Data tego wydarzenia była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, choć nie obyło się bez rozpowszechniania plotek na szkolnym korytarzu. Wszystko po to, aby nasze kochane ,,kotki" zastanawiały się nad czymś innym niż tylko nad rozwiązywaniem skomplikowanych równań matematycznych. Nastrój grozy i niepokoju utrzymywał się więc już tydzień przed wydarzeniem. Zdziwienie na twarzach pierwszoklasistów było nieopisane, gdy niespodziewanie we wtorek do klas zawitali uczniowie klasy drugiej b z farbkami i pędzelkami w rękach, którzy podczas zeszłorocznych otrzęsin okazali się najwytrwalsi i w nagrodę organizowali tegoroczną imprezę.  Każdy ,,kociak" został okraszony wąsami i wyrazistym noskiem. Dzieła dopełnił wielki napis ,,KOT'' na czole. Tak upiększeni pierwszoklasiści musieli wyjść na boisko i zaprezentować swoje talenty przed uczniami klas drugich i trzecich oraz przed rozbawionym gronem pedagogicznym.

Jesteśmy pielgrzymami z daleka...

       Prawdę tę przypomina nam każdego roku piesza pielgrzymka społeczności naszej szkoły do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu, w czasie obchodzonego Wielkiego Odpustu.

       We wtorek 6 września 2011r., na początku nowego roku szkolnego, wyruszyliśmy wspólnie – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły – pod przewodnictwem ks. Adriana Bączyńskiego, z  modlitwą i śpiewem prowadzonym przez zespół złożony z uczniów naszego liceum, aby przez wstawiennictwo Maryi zawierzyć Bogu wszystkie nasze sprawy, szkołę, naszą przyszłość, by prosić o potrzebne łaski, a także by razem z młodzieżą, wychowawcami i dyrektorami innych szkół naszego czarnkowskiego dekanatu modlić się i dać świadectwo wiary. Wspólnie uczestniczyliśmy przed cudownym obrazem Lubaskiej Pani w uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez naszych księży katechetów. 

      Kaznodzieja, ojciec redemptorysta, zachęcił nas do  pogłębienia wiary i odważnego wyznawania  jej w życiu codziennym oraz do nowego spojrzenia na nasze potrzeby duchowe, które często skrywane są pod iluzoryczną maską złudnych oczekiwań osiadłych na mieliźnie konsumpcyjnego stylu życia. Ubogaceni i wzmocnieni tym duchowym doświadczeniem oraz wspólną drogą ruszamy dalej, w kolejne dni pracy i nauki, aby z nowym zapałem kształtować swoją dojrzałą osobowość, zmierzając ku pełnemu rozwojowi we wszystkich sferach naszego człowieczeństwa.

Uczniowie - pielgrzymi
Wygenerowano w sekund: 0.11
1,099,473 unikalne wizyty