Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

276 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

OMNIBUS JUŻ PO RAZ TRZECI - 2 marca 2012

     Teleturnieje, quizy, konkursy zawsze fascynowały i ciekawiły, tak samo jak bycie wszechstronnym w każdej dziedzinie. Pomysł takiego turnieju o nazwie I TY MOŻESZ ZOSTAĆ OMNIBUSEM, który łączy te elementy, zrodził się trzy lata temu w czarnkowskim liceum. To spektakl ciekawy, bo na żywo zobaczyć można zmagania rodem z programów telewizyjnych. Turniej ubarwiają  występy uzdolnionych artystycznie uczniów. Konkurs swoim patronatem objął pan Wiesław Maszewski Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki i na zwycięzców turnieju co roku oczekuje jego puchar. W poprzednich latach puchar wywalczyły szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie (rok 2010), Zespół Szkół Leśnych w Goraju (rok 2011). Dwie edycje konkursu cieszyły się dużym uznaniem, więc w tym roku odbyła kolejna edycja turnieju.

   W turnieju uczestniczą trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjane naszego powiatu. W III edycji konkursu znalazło się 7 drużyn z okolicznych szkół. 2 marca przybyli do czarnkowskiego ogólniaka uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego prowadzonego przez Edukację Lubasz (Paweł Bilski, Iwona Polcyn, Martyna Świderska) Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (Damian Jeżewski, Marcin Mądrawski, Jędrzej Strawa), Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim ( Kamil Kwaśniewski, Amadeusz Mileszko, Damian Tafelski), Zespołu Szkół w Krzyżu Wielkopolskim (Mateusz Antkowiak, Bartosz Górny, Marcin Zurman), Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance (Piotr Nowak, Weronika Płaskoń, Karina Zasłona), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance ( Marek Boch, Karolina Pukała, Bartłomiej Sobczak), gdzie przywitała ich drużyna gospodarzy ( Bogusz Falkowski, Paweł Jessa, Paulina Sadowska). Jak w roku poprzednim uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor liceum pan Sławomir Żarczyński oraz główny koordynator imprezy pani Teresa Szwedek.
 

Kibice z LO w Bydgoszczy

    15 Lutego uczniowie naszego liceum pod opieką Pani Grażyny Krueger, Pana Sławomira Krueger i Pana Tomasza Biernata pojechali do Bydgoszczy na fantastyczne wydarzenie,  jakim był mecz 15 kolejki Plus Ligi mężczyzn w siatkówkę. W hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” spotkały się dwie fantastyczne drużyny: PGE Skra Bełchatów oraz Delecta Bydgoszcz.
    O godzinie 13:30 wsiedliśmy do autobusu gotowi na dużo emocji i świetnej zabawy związanej z tym widowiskiem sportowym.
Droga była długa i męcząca. Dojechaliśmy około godziny 17 weszliśmy i zajęliśmy miejsca na cudownej hali. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyjście zawodników na płytę boiska. Po godzinnej rozgrzewce zaczął się mecz. Mieliśmy nadzieję, że zobaczymy wspaniałe widowisko i nie myliliśmy się. Zawodnicy obu drużyn nie zawiedli, rozegrali fascynujące spotkanie. Byliśmy świadkami wielu ciekawych akcji, poświęcenia i gry z pasją.

"Mam haka na raka"

         

         W ramach działań profilaktycznych przystąpiliśmy do programu „ Mam haka na raka”. Od 16 grudnia dwa zespoły organizowały lokalną kampanię społeczną na rzecz walki z nowotworem raka jelita grubego. W ramach tych działań odbyły się spotkania z mieszkańcami miasta i gminy Czarnków oraz Lubasza i edukacja profilaktyczna uczniów Liceum. Do współpracy uczniowie zaprosili lekarzy, lokalne media, sponsorów oraz fundacje. Pierwszy etap programu zakończył się 27 lutego 2012r. Szkolnym koordynatorem programu była pani Agnieszka Adamczyk.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć>>

"Od rozszczepienia do prądu w żarówce" - zajęcia z wykładowcą Politechniki Poznańskiej

     W ramach realizacji projektu Wiedza kluczem do sukcesu  młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance i Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła w pierwszych zajęciach edukacyjnych z zakresu chemii fizycznej.

Zajęcia z tego zakresu prowadzą wykładowcy Politechniki Poznańskiej prof. Janusz Wojtkowiak, dr Wiesław Gorączko oraz dr Jędrzej Łukasiewicz.

09.02.2012 zajęcia na temat "Od rozszczepienia do prądu w żarówce" w naszym liceum, poprowadził dr Jędrzej Łukasiewicz pracownik naukowy Politechniki Poznańskiej.

III miejsce w rejonowym konkursie językowym w Złotowie

       Sześciu  uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa, pod opieką   p. Bożeny Janusiak, p. Radomira Pertka oraz p. Sebastiana Nowaka wzięło udział w finale konkursu „Pokaż, co  potrafisz!”, który został zorganizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Złotowie dnia 20 stycznia 2012 roku. Test na etapie szkolnym konkursu w kategorii języka niemieckiego najlepiej napisali: Paweł Jessa, Joanna Wachulska oraz Dorota Wleklak, a w kategorii języka angielskiego: Aleksandra Kamińska, Rafał Lipski oraz Agnieszka Sołtysiaki to właśnie te osoby reprezentowały czarnkowskie liceum w kolejnym etapie w Złotowie.
      Do finału przystąpili najlepsi uczniowie z północnej Wielkopolskioraz z okolicznych szkół średnich województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Konkurencja była duża. Finał był dwuetapowy, a pierwszy etap stanowił test znajomości leksyki, gramatyki oraz wiedzy o krajach obszaru językowego. Do drugiego etapu, którym była rozmowa z komisją egzaminacyjną w języku docelowym, zakwalifikowało się najlepszych 5 osób z języka niemieckiego oraz angielskiego. Słowa uznania należą się Agnieszce Sołtysiak, która jako jedyna z naszej szkoły dostała się do ostatniego etapu.  Nie był to ostatni sukces Agnieszki tego dnia.
      Ostatecznie Agnieszka zajęła III miejsce w kategorii języka angielskiegoi sprawiła, że cała nasza grupa wracała do Czarnkowa z „podniesionym czołemi uśmiechem na twarzy”.  Zobacz zdjęcia z konkursu>>      


                                                                         nauczyciel j. angielskiego S. Nowak

 

Wiedza kluczem do sukcesu

    

 Odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach projektu Wiedza kluczem do sukcesu z  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,  Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

     Młodzież z trzech Liceów: w Czarnkowie, Trzciance i Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła już łącznie w 120 godzinach zajęć efektywnego uczenia się, 30 godzinach zajęć rozwojowych, 150 godzinach zajęć wyrównawczych oraz 84 godzinach doradztwa indywidualnego.

 

zobacz galerię zdjęć>>

Nowości na stronie

   
   "...nie kałamarz i nie pióro
    lecz długopis w rękę weź
    i napisz czasem coś
    i daj o sobie znać..."

        Klip filmowy o Janku z Czarnkowa przygotowany przez absolwentki naszej szkoły, będzie od dziś jedną z ozdób nowej podstrony o nazwie Patron. Wątek patrona - Janka z Czarnkowa czekał już od pewnego czasu na swoją oprawę graficzną, a dziś zaistniał na stronie z odświeżonym wizerunkiem Janka i grafiką Marty Samborskiej, w sąsiedztwie wspomnianego teledysku.

A skoro piszemy o naszych zdolnych uczennicach, to czas najwyższy wreszcie napisać komu zawdzięczamy obecny wygląd strony:

Projektantem i pomysłodawcą naszej "ścianki" jest Kamil Leonhard z klasy IIE. To on stworzył temat tej strony - cegła po cegle i liść po liściu.

Osobą, która wprowadziła wizję Kamila w życie, ubierając szablon strony w nową "skórkę" jest Adam Pertek z klasy ID.

Zachęcamy wszystkich uczniów LO do ujawniania swoich talentów: literackich, wokalnych, muzycznych, graficznych i ... innych :)

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I ...

"Dla tych, co żyli dawniej, co będą w przyszłości,
I dla nas, byśmy w każdym dostrzegali brata,
Odwieczny Bóg w Dziecięciu zesłał znak miłości,
Przemieniając oblicze człowieka i świata."

/o. Franciszek Czarnowski/

      22 grudnia po ostatniej lekcji w roku 2011 dyrekcja, nauczyciele i pracownicy LO spotkali się, aby wspólnie rozpocząć czas świętowania Bożego Narodzenia. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń i refleksji nad kończącym się rokiem.

      W ramach specjalnej niespodzianki uczniowie klasy IID przygotowali krótki program artystyczny. Piękne świąteczne wiersze we wzruszających interpretacjach zaprezentowały Aleksandra Kubiak, Kinga Nowak i Marta Samborska. A cała klasa i wszyscy zebrani zaśpiewali kilka kolęd przy akompaniamencie Piotra Woźniaka i Szymona Nowaka.

Kolejna edycja Dialogów Młodych w LO w Czarnkowie za nami!

     Od lat Liceum Ogólnokształcące im Janka z Czarnkowa słynie z pielęgnowania wszelkich tradycji. Dlatego też już po raz IX uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do zorganizowania Międzyszkolnej Konferencji Młodzieżowej Dialogi Młodych. Należy wspomnieć, że pomysł spotkania młodzieży z okolicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zrodził się na jednym ze spotkań licealnego klubu „Młody obywatel”, któremu przewodniczył pan Zygfryd Kozera – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz wiedzy o społeczeństwie. Głównym celem, który miał przyświecać owej imprezie, była chęć stworzenia możliwości wymiany poglądów młodzieży na otaczające ich społeczno – gospodarcze warunki oraz odnalezienie najistotniejszych wartości życiowych i obywatelskich.

     Młodzi ludzie są to zazwyczaj osoby kreatywne, pełne energii i gotowe do działania. Dodatkowo, każdy chciałby mieć szansę ukazania światu swoich poglądów i koncepcji życiowych. Odmienność i różnorodność punktów widzenia młodzieży sprawiła, że aby umożliwić ich przedstawienie w szerszym gronie, wybrano formę konferencji, nadając pierwszemu i kolejnym spotkaniom nazwę własną: DIALOGI MŁODYCH. Z roku na rok pojawiają się nowe tematy spotkań, które dają możliwość wykazania się młodzieży w różnych dziedzinach. Tematem pierwszej konferencji był patriotyzm Wielkopolan, zaś motywem wiodącym dziewiątego spotkania jest szeroko pojęty wolontariat. Odwołaniem do owego hasła może być treść słów: „pomagając innym, pomagamy sobie”. Każdy z nas zdaje sobie z pewnością sprawę z tego, iż świat może być dużo lepszy, jeśli istnieją na nim ludzie, którzy chcą nieść pomoc innym.

Eko-Bakłażany w Warszawie

      Podczas uroczystej gali z udziałem patronów i partnerów konkursu "Nakręć się na zdrowie"  w Warszawie zostały wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa dla wszystkich wyróżnionych w konkursie  szkół i uczniów. Uczniowie czarnkowskiego liceum, którzy zajęli II miejsce w tym konkursie, otrzymali odtwarzacze mp4. Nagrodą dla szkoły był projektor multimedialny i oczywiście statuetka Ministra Rolnictwa.

      Konkurs „Nakręć się na zdrowie” to doskonały przykład na to, że dzięki zabawie uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności, a przy okazji zdobywać cenną wiedzę. W tym przypadku chodziło o wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia, ale konkursowe zmagania wiązały się również ze zgłębianiem tajników tworzenia filmu oraz z poszanowaniem szeroko pojętych praw autorskich np. do wykorzystywanej w filmie muzyki. Eko-Bakłażany poczuły smak sukcesu i zapewniają, że wezmą udział w kolejnej edycji konkursu.

      Po uroczystości wręczenia nagród znalazł się czas na spacer Krakowskim Przedmieściem, pamiątkowe zdjęcia Królewskiego Zamku i krótką wizytę na Starym Rynku, gdzie panował już świąteczny klimat- ze żłóbkiem i dumnie wznoszącą się choinką, nad wiecznie młodą Syrenką. Zapraszamy do galerii zdjęć z Warszawy.

Wygenerowano w sekund: 0.29
1,175,944 unikalne wizyty