Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

47 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Wiedza kluczem do sukcesu

    

 Odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach projektu Wiedza kluczem do sukcesu z  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,  Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

     Młodzież z trzech Liceów: w Czarnkowie, Trzciance i Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła już łącznie w 120 godzinach zajęć efektywnego uczenia się, 30 godzinach zajęć rozwojowych, 150 godzinach zajęć wyrównawczych oraz 84 godzinach doradztwa indywidualnego.

 

zobacz galerię zdjęć>>

Nowości na stronie

   
   "...nie kałamarz i nie pióro
    lecz długopis w rękę weź
    i napisz czasem coś
    i daj o sobie znać..."

        Klip filmowy o Janku z Czarnkowa przygotowany przez absolwentki naszej szkoły, będzie od dziś jedną z ozdób nowej podstrony o nazwie Patron. Wątek patrona - Janka z Czarnkowa czekał już od pewnego czasu na swoją oprawę graficzną, a dziś zaistniał na stronie z odświeżonym wizerunkiem Janka i grafiką Marty Samborskiej, w sąsiedztwie wspomnianego teledysku.

A skoro piszemy o naszych zdolnych uczennicach, to czas najwyższy wreszcie napisać komu zawdzięczamy obecny wygląd strony:

Projektantem i pomysłodawcą naszej "ścianki" jest Kamil Leonhard z klasy IIE. To on stworzył temat tej strony - cegła po cegle i liść po liściu.

Osobą, która wprowadziła wizję Kamila w życie, ubierając szablon strony w nową "skórkę" jest Adam Pertek z klasy ID.

Zachęcamy wszystkich uczniów LO do ujawniania swoich talentów: literackich, wokalnych, muzycznych, graficznych i ... innych :)

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I ...

"Dla tych, co żyli dawniej, co będą w przyszłości,
I dla nas, byśmy w każdym dostrzegali brata,
Odwieczny Bóg w Dziecięciu zesłał znak miłości,
Przemieniając oblicze człowieka i świata."

/o. Franciszek Czarnowski/

      22 grudnia po ostatniej lekcji w roku 2011 dyrekcja, nauczyciele i pracownicy LO spotkali się, aby wspólnie rozpocząć czas świętowania Bożego Narodzenia. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń i refleksji nad kończącym się rokiem.

      W ramach specjalnej niespodzianki uczniowie klasy IID przygotowali krótki program artystyczny. Piękne świąteczne wiersze we wzruszających interpretacjach zaprezentowały Aleksandra Kubiak, Kinga Nowak i Marta Samborska. A cała klasa i wszyscy zebrani zaśpiewali kilka kolęd przy akompaniamencie Piotra Woźniaka i Szymona Nowaka.

Kolejna edycja Dialogów Młodych w LO w Czarnkowie za nami!

     Od lat Liceum Ogólnokształcące im Janka z Czarnkowa słynie z pielęgnowania wszelkich tradycji. Dlatego też już po raz IX uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do zorganizowania Międzyszkolnej Konferencji Młodzieżowej Dialogi Młodych. Należy wspomnieć, że pomysł spotkania młodzieży z okolicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zrodził się na jednym ze spotkań licealnego klubu „Młody obywatel”, któremu przewodniczył pan Zygfryd Kozera – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz wiedzy o społeczeństwie. Głównym celem, który miał przyświecać owej imprezie, była chęć stworzenia możliwości wymiany poglądów młodzieży na otaczające ich społeczno – gospodarcze warunki oraz odnalezienie najistotniejszych wartości życiowych i obywatelskich.

     Młodzi ludzie są to zazwyczaj osoby kreatywne, pełne energii i gotowe do działania. Dodatkowo, każdy chciałby mieć szansę ukazania światu swoich poglądów i koncepcji życiowych. Odmienność i różnorodność punktów widzenia młodzieży sprawiła, że aby umożliwić ich przedstawienie w szerszym gronie, wybrano formę konferencji, nadając pierwszemu i kolejnym spotkaniom nazwę własną: DIALOGI MŁODYCH. Z roku na rok pojawiają się nowe tematy spotkań, które dają możliwość wykazania się młodzieży w różnych dziedzinach. Tematem pierwszej konferencji był patriotyzm Wielkopolan, zaś motywem wiodącym dziewiątego spotkania jest szeroko pojęty wolontariat. Odwołaniem do owego hasła może być treść słów: „pomagając innym, pomagamy sobie”. Każdy z nas zdaje sobie z pewnością sprawę z tego, iż świat może być dużo lepszy, jeśli istnieją na nim ludzie, którzy chcą nieść pomoc innym.

Eko-Bakłażany w Warszawie

      Podczas uroczystej gali z udziałem patronów i partnerów konkursu "Nakręć się na zdrowie"  w Warszawie zostały wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa dla wszystkich wyróżnionych w konkursie  szkół i uczniów. Uczniowie czarnkowskiego liceum, którzy zajęli II miejsce w tym konkursie, otrzymali odtwarzacze mp4. Nagrodą dla szkoły był projektor multimedialny i oczywiście statuetka Ministra Rolnictwa.

      Konkurs „Nakręć się na zdrowie” to doskonały przykład na to, że dzięki zabawie uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności, a przy okazji zdobywać cenną wiedzę. W tym przypadku chodziło o wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia, ale konkursowe zmagania wiązały się również ze zgłębianiem tajników tworzenia filmu oraz z poszanowaniem szeroko pojętych praw autorskich np. do wykorzystywanej w filmie muzyki. Eko-Bakłażany poczuły smak sukcesu i zapewniają, że wezmą udział w kolejnej edycji konkursu.

      Po uroczystości wręczenia nagród znalazł się czas na spacer Krakowskim Przedmieściem, pamiątkowe zdjęcia Królewskiego Zamku i krótką wizytę na Starym Rynku, gdzie panował już świąteczny klimat- ze żłóbkiem i dumnie wznoszącą się choinką, nad wiecznie młodą Syrenką. Zapraszamy do galerii zdjęć z Warszawy.

Z LO Czarnków do Brukseli

     Polska od lat ściśle wiąże swoje przemiany gospodarcze i społeczne z Unią Europejską, do której przystąpiła w 2004 roku. 16 grudnia po raz pierwszy w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie siedmiu szkół ponadgimnazjalnych w powiecie: LO Trzcianka, LO Krzyż Wlkp. ZSP Czarnków, ZS Krzyż Wlkp. ZSP Trzcianka, PZS Czarnków i gospodarze konkursu LO Czarnków.  Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Pana Artura Geremka – nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego - Pana Marka Siwca.

W tym dniu, szkoła oprócz uczestników konkursu, gościła Pana Krzysztofa Chyżego – asystenta Pana Siwca, który zgodził się pomóc w organizacji części merytorycznej konkursu. W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z 45-minutowym testem, w którym musieli udzielić odpowiedzi na 20 pytań ściśle dotyczących Unii Europejskiej, procesu jej tworzenia, organizacji oraz inicjatywach podejmowanych przez członków tego polityczno - gospodarczego związku. Zdania na temat poziomu trudności były odmienne i różnorodne. Część osób biorących udział w konkursie uważała, iż pytania nie sprawiły im większych problemów, natomiast znalazły się też osoby, które poziom testu nieco zaskoczył.    

Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

 

     6 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju, pod patronatem Starosty Wiesława Maszewskiego,  odbyła się Olimpiada wiedzy na temat HIV/AIDS oraz uzależnień od substancji psychoaktywnych. Konkurs skierowany był do młodzieży klas pierwszych oraz drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z dziewięciu szkół. Uczestnicy rozwiązywali test, a następnie siedmiu najlepszych odpowiadało na pytania w części ustnej.

"Lodowa wycieczka" klasy IC

       Po zmianie wychowawcy w klasie IC nastąpiła kolejna okazja do zorganizowania wycieczki integracyjnej. Postanowiliśmy wykorzystać zimowo-świąteczną atmosferę i wybrać się na wycieczkę do Poznania. Odwiedziliśmy "Poznańskie Betlejem" czyli kiermasz na Starym Rynku, którego główną atrakcją była pokonkursowa ekspozycja rzeźb lodowych. Rzeźby były zachwycające - te najpiękniejsze przedstawiały baśniowych bohaterów i piłkarzy (na cześć EURO 2012), nie zabrakło też poznańskich koziołków.

 Kolejnym punktem programu był seans filmowy i czas wolny w Galerii Malta.

      Ostatnim, nietypowym punktem programu wycieczki była wizyta na lodowisku w Suchym Lesie. Niektórzy radzili sobie świetnie na łyżwach i poruszali się po lodzie z prędkością światła (co widać na zdjęciach).  Byli też tacy, którzy z pomocą kolegów i koleżanek stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie. Wszyscy spędzili bardzo miło czas na lodowisku i zgodnie stwierdzili, że jeszcze kiedyś tam wrócą.

 

Byliśmy w Domu Dziecka w Krzyżu

      Dnia 01.12.2011r. uczniowie klasy IIe wraz z opiekunem mgr Sebastianem Nowakiem wybrali się do Domu Dziecka  w Krzyżu. Głównym celem wyjazdu było podarowanie artykułów szkolnych zebranych w LO w Czarnkowie.

      W trakcie wizyty zostaliśmy zaproszeni na rozmowę z panią dyrektor Elżbietą Brudło, podczas której dowiedzieliśmy się, jakie problemy mają dzieci, które tam trafiają. Okazało się, że potrzebują one przede wszystkim obecności, zainteresowania oraz bliskości innych osób, a nie tylko prezentów. Po rozmowie z panią dyrektor udaliśmy się do dzieci i spędziliśmy z nimi całe popołudnie na rozmowach, zabawach.

     Według nas jest to bardzo przyjemna i przydatna forma pomocy. Zachęcamy innych, by również organizowali takie akcje, gdyż tak niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość (nie tylko przed świętami).

                                                                                                                                             Uczennice klasy IIe

Imieniny ks. Edmunda Klemczaka

         Dnia 16 XI 2011 imieniny obchodził wieloletni nauczyciel naszego liceum, najstarszy katecheta- ks. E. Klemczak.

Niestety od 1 IX 2011 nie mógł podjąć pracy w naszej szkole  z powodów zdrowotnych. Opuścił też tereny Puszczy Nadnoteckiej, przenosząc się  na okres zimy do Antoninka. Nie zapomnieliśmy o Księdzu. Byliśmy  z wizytą,  życzeniami i słodką niespodzianką. Życzyliśmy Księdzu nieustającej Bożej opieki, radości w sercu oraz dużo zdrowia. Dziękowaliśmy za  wspólne modlitwy, katechezy oraz obdarzanie nas głęboką wiarą, mądrością, niezwykłą skromnością i poczuciem humoru. Dodaliśmy, że wierzymy, iż powróci do ukochanej puszczy wiosną, podobnie jak wiosną wracają bociany.

          Ksiądz E. Klemczak był wzruszony odwiedzinami i życzeniami. Dziękował uczniom i pracownikom szkoły za pamięć. Przesyłał wszystkim serdeczne pozdrowienia.

M. Pietraszak

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,127,715 unikalne wizyty