Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Pozostało jeszcze

211 dni
do zjazdu

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

218 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Pierwszy etap za nami

       W czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach projektu Wiedza kluczem do sukcesu w roku szkolnym 2011/2012. Od października 2011 roku do końca czerwca 2012 roku w projekcie wzięło udział już 452 uczniów i uczennic. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcącego Trzciance i Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła w zajęciach wyrównawczych w zakresie matematyki, fizyki i chemii, uczęszczała na zajęcia w ramach koła naukowego z matematyki, fizyki i chemii oraz na zajęcia rozwojowe prowadzone przez wykładowców Politechniki Poznańskiej w zakresie chemii fizycznej. Uczniowie poznali również metody szybkiego czytania i poznali techniki efektywnego zapamiętywania uczęszczając na zajęcia efektywnego uczenia się. Natomiast młodzież klas maturalnych mogła spotkać się indywidualnie z psychologiem i doradcą zawodowym.

       Wszystkie zajęcia realizowane będą również w roku szkolnym 2012/2013.

 Zobacz więcej zdjęć>>

„-Vivat nostrum liceum Vivat profesores ...”

„Upływa szybko życie –
Jak potok płynie czas ...”

     22 czerwca 2012 r. odbyło się spotkanie po 30 latach wychowanków LO – rocznik 1982. Organizatorami tej wspaniałej uroczystości byli: Grażyna Halicka-Lipińska i Grażyna Starczewska. Jako wychowawczyni klasy jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie i możliwość spotkania.
Program Zjazdu przewidywał:
1.    Spotkanie absolwentów i wychowawczyni w gabinecie historycznym
2.    Uroczystość koleżeńska w Zajeździe „Panderosa”.

     Na Zjazd przyjechało 17 absolwentów z grona 26, którzy ukończyli w mojej klasie szkołę.
Wychowankowie wybrali różne drogi życia i różne zawody: nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, inżynierowie.
Na spotkaniu w gabinecie historycznym były wspomnienia z lat licealnych. Wszyscy na chwilę powróciliśmy do lat młodości wspominając ten szczęśliwy szkolny czas lat 1978/82 r. odnajdując, pozostałe w pamięci i sercach, wspomnienia. Każdy miał także pięć minut dla siebie by siedząc w szkolnej ławie opowiedzieć o sobie, o swoim dorosłym życiu.
W Zajeździe był wspólny obiad, a potem biesiadowanie i tańce do 2.00 w nocy.
„Przeżyj to jeszcze raz” – tych wspomnień nie jest w stanie zabrać mnie nikt. Jestem dumna z moich wychowanków, gdyż są to ludzie o dobrym sercu, gorący patrioci, umiejący dobrze pracować dla Naszej Ojczyzny i zarazem dobrze wspólnie się bawić. Ideały zaszczepione w toku nauki w Liceum promieniują w ich dorosłym życiu.

Do widzenia i zobaczenia się wkrótce – była wychowawczyni J. Sibilska

Fizyka i Astronomia

       

       Fizyka to nie tylko przedmiot ścisły, ale także fascynujące doświadczenia.   Nasi uczniowie i ich rówieśnicy z różnych zakątków ościennych województw uczestniczyli  w III Konkursie Fizyki Doświadczalnej w Wałczu.


       Patronat Honorowy nad Konkursem sprawowali:
o    Artur Gałęski - Zachodniopomorski Kurator Oświaty
o    Iwona Waszkiewicz - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
o    Zdzisław Szudrowicz - Pomorski Kurator Oświaty
o    dr hab.prof. nadzw. Jolanta Witek - Rektor PWSZ w Wałczu
o    dr hab. prof. US Piotr Krasoń - Dziekan Wydz. Mat-Fiz. US w Szczecinie
o    Urszula Pańka - Dyrektor ZCDN w Szczecinie

Cała Polska czyta dzieciom...

    Jak co roku w czerwcu ruszyła w Polsce kampania organizowana przez fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta ma na celu zachęcanie wszystkich do codziennego, głośnego czytania dzieciom.
    W tym roku po raz pierwszy przyłączyły się do propagowania tego pomysłu uczennice klasy II a z LO – Alicja Nawrot oraz Milena Kawlewska, które wraz z wychowawczynią Moniką Bartkowiak złożyły wizytę dzieciom w przedszkolu w Śmieszkowie.
    Zgodnie  mottem tej kampanii odczytały one przedszkolakom ich ulubione bajki. Miny dzieci wskazywały na ich pełne zaangażowanie oraz zadowolenie, które wzmożone zostało przez równie miły przerywnik, jakim były gry i zabawy ruchowe.
    Po „delikatnej” gimnastyce, do której zostały także wciągnięte Alicja i Milena, dzieci zajęły się kolorowaniem swoich ulubionych postaci z bajek. Ich mozolna praca nagrodzona została drobnymi upominkami, dzieci zaś w podziękowaniu obdarowały nas swoimi pracami.
    Nie ma nic milszego, niż uśmiech zadowolonego malucha, zatem przyłączcie się do codziennego czytania dzieciom! Z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

Więcej zdjęć>>

Monika Bartkowiak

WYNIKI XI KONKURSU BIOLOGICZNO-CHEMICZNEGO

   W dniu 25 maja 2012 r. odbył się konkurs biologiczno-chemiczny z elementami ekologii organizowany przez LO Czarnków dla młodzieży gimnazjalnej. Udział w konkursie wzięło 36 uczniów.
   
W konkursie uczestniczyli:
•    11  uczniów Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie
•    6  uczniów Publicznego Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim
•    9 uczniów Publicznego Gimnazjum w Lubaszu
•    1 uczeń Publicznego Gimnazjum w Młynkowie
•    2 uczniów Publicznego Gimnazjum w Romanowie Dolnym
•    1 uczeń Publicznego Gimnazjum w Rosku
•    3 uczniów Publicznego Gimnazjum w Wieleniu
•    3 uczniów Publicznego Gimnazjum w Wronkach / im Zbigniewa Herberta /

Do galerii zdjęć z konkursu>>

Vagabundus nad Bałtykiem

      Tym razem Szkolny Klub Turystyczny „Vagabundus” działający przy LO Czarnków pod opieką nauczyciela historii Artura Geremka wyprawił się na siedmiodniową wyprawę rowerową nad Bałtyk w dniach 7-13 maja 2012r. Piętnastu śmiałków przy wsparciu dwóch osób w samochodzie pełniących rolę tragarzy oraz serwisu rowerowego, a przede wszystkim przyjaciół wyruszyło z małym opóźnieniem z boiska naszej szkoły. Kolorowa jaskrawymi kamizelkami kolumna zatrzymała się w Trzciance na pierwszym postoju. Dalej Tuczno, Mirosławiec, Złocieniec i „Gęsia Łączka” czyli nasz biwak nad Jeziorem Siecino. Dzięki uprzejmości OSiR-u w Złocieńcu zupełnie za darmo. Dalej już tradycyjnie ognisko i kiełbasa. Rano dalsza droga przez Świdwin do Starych Borek. Małej miejscowości położonej 3km od morza niedaleko Kołobrzegu. Tam w schronisku młodzieżowym na biwaku pod namiotami spędziliśmy większą część wyprawy aż do niedzielnego powrotu. Męcząca ale miejscami bardzo malownicza podróż nie zmogła podróżników, którzy za punkt honoru obrali sobie jeden cel – kąpiel w Bałtyku. Temperatura powietrza sprzyjała takim postanowieniom, wody niekoniecznie. Wyzwaniom nie było końca.

     Po krótkim rekonesansie po okolicy już następnego dnia podzieleni na dwie drużyny zmierzyliśmy się w painballowej wojnie. Wrażenia wyniesione z pola walki były głównym tematem przy ognisku. Rywalizacji nie było końca. Zacięte mecze siatkówki i piłki nożnej przy świetle księżyca oraz zabawa w „Łosia” wypełniły czas naszego pobytu. Zmęczeni trochę dwoma kółkami, czwartek ogłosiliśmy dniem bez rowerów. Co stało się okazją do pieszej wyprawy brzegiem plaży do Kołobrzegu. Tam już tradycyjnie: port, latarnia, katedra i starówka. Czas mijał, ładna pogoda też. Deszcz i wiatr zmusił nas do powrotu pociągiem do Piły, a stamtąd już tradycyjnie rowerami, którymi wykręciliśmy ponad 320km. Pytanie po co?  Vagabundus tworzą ludzie z pasją i ogromną zadrą ciekawości świata. Jesteśmy pozytywnie nakręceni na zdobywanie wiedzy  i przygody.

25 lat minęło – pozostały wspomnienia

     W dniu 12 maja 2012 r., w maturach Czarnkowskiego LO odbyło się spotkanie klasowe z okazji ukończenia szkoły i zdania przed 25-laty egzaminu dojrzałości.
     Spotkanie zorganizowali wychowankowie rocznik 1983/87, pobierający naukę w Alma Mater Carcoviensis.
O godz. 16.00 – wychowankowie spotkali się na szkolnym boisku, a następnie udali się do swojej klasy w gabinecie historycznym. Były wspomnienia o szkole, o swoich nauczycielach, którym tak wiele zawdzięczają, – kim są obecnie?
Wychowankowie dziękowali wszystkim byłym nauczycielom za trud najpiękniejszy – za wiedzę ...

Janina Sibilska

Matura 2012 w LO w Czarnkowie

       Jak co roku zakwitły kasztany. Maj przywitał nas słoneczną pogodą i widokiem przepięknie kwitnących kasztanów, symbolizujących czas matur.
      Tegoroczne matury rozpoczęły się dnia 4 maja - oczywiście od części pisemnej egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego dnia 146 absolwentów klas III przystąpiło do egzaminu maturalnego. Maturzyści mogli wykazać się znajomością takich lektur, jak "Dziady" cz.III, "Lalka" oraz "Ludzie bezdomni". Test z języka polskiego sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem. 8 maja absolwenci rozwiązywali zadania matematyczne, 10 maja pisali egzamin z języka angielskiego, a 16 maja z języka niemieckiego. W dniach 4-25 maja przeprowadzono w szkole część ustną egzaminu z j.polskiego i j. obcego nowożytnego. Uczniowie przystępowali także do testów z przedmiotów dodatkowych, z których wyniki umożliwią uzyskanie indeksu uczelni wyższych.

      Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia, wierząc, że uzyskają wyniki, które umożliwią naukę na wymarzonych kierunkach studiów.
więcej zdjęć>>

DYREKCJA i NAUCZYCIELE

Patrycja Izydor najlepsza w kraju

     

    W Wiśle, woj. śląskim, w Beskidzie Śląskim zorganizowano 35 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’. Wielkopolskę reprezentowała uczennica drugiej klasy naszego Liceum, Patrycja Izydor, która wcześniej wygrała eliminacje wojewódzkie w Racocie, pow. kościańskim.

    Turniej rozpoczął się od sprawdzianu testowego, po którym zakwalifikowano pięciu uczestników do finału. Patrycja znalazła się w finałowej piątce. Następnie każdy z finalistów wykonywał dwa zadania praktyczne oraz odpowiadał ustnie na trzy pytania teoretyczne. Po podsumowaniu wyników komisja konkursowa ogłosiła, że zwycięzcą 35 ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej została Patrycja Izydor. Po latach wytężonej pracy osiągnęła swój życiowy sukces. Podczas uroczystości zakończenia turnieju otrzymała z rąk organizatorów dyplom uznania podpisany przez Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wicepremiera Waldemara Pawlaka, złotą odznakę i list gratulacyjny podpisany przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego, indeks do Szkoły Aspirantów PSP oraz cenne nagrody rzeczowe.


                                    Andrzej Piotrowicz

LAUREAT OLIMPIADY CHEMICZNEJ W CZARNKOWSKIM OGÓLNIAKU

       

     Dzień 18 kwietnia, w którym ogłoszono wyniki 58 Olimpiady Chemicznej okazał się dla czarnkowskiego licealisty Bogusza Falkowskiego bardzo szczęśliwy. Udział w III  ogólnopolskim etapie olimpiady, który odbył się w Warszawie  zaowocował 21 miejscem w Polsce i tytułem laureata. Droga Bogusz do tego celu była długa i trudna wymagała dużego wysiłku w zdobywaniu chemicznej wiedzy. Tegoroczny maturzysta Bogusz Falkowski, już 24 lutego-trzy  miesiące przed maturą w momencie zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego wiedział, że maturę z chemii na poziomie rozszerzonym zdaną ma z wynikiem 100% ( zostaje zwolniony z egzaminu) . Jednocześnie dawało mu to także wstęp wolny na większość uczelni technicznych oraz na Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy. Ta ostatnia gratyfikacja wynikająca z zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego cieszyła go najbardziej, bo to właśnie medycyna jest jego wyborem, jako kierunek przyszłych studiów. Bogusz znalazł się wśród  5 najlepszych chemików w okręgu poznańskim ( Po II etapie klasyfikował się  na 20.miejscu w Polsce). Zainteresowania  Bogusza z  czasem ulegały zmianom, ale już w gimnazjum dominowały  przedmioty ścisłe. Interesował się wtedy fizyką i został laureatem wojewódzkiego konkursu fizycznego, co dało mu zwolnienie z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Bogusz żartuje że, tylko w szkole podstawowej napisał egzamin w całości i stres egzaminacyjny poczuje znów dopiero podczas studiów.

Wygenerowano w sekund: 0.10
1,202,061 unikalne wizyty