Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie - News


Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

12 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Biało-czerwony szał w czarnkowskim LO!

      W czerwcu 2012 roku w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Z tej okazji Samorząd Szkolny działający w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie wpadł na pomysł, aby połączyć obchody Dnia Wiosny ze zbliżającym się „Euro 2012”.

     W LO obchodzenie Dnia Wiosny jest już tradycją. Co roku z okazji tego święta szkoła staje się kolorowa i wita najpiękniejszą porę roku, a młodzież wykorzystuje ten dzień jako okazję do „luźniejszych” lekcji i wesołego odreagowania po zimie. Tym razem uczniowie przebrali się za kibiców polskiej reprezentacji. Ponieważ każdy z nas ma nadzieję na sukces Polaków w zbliżających się mistrzostwach, postanowiono sprawdzić, jak kibicować potrafią uczniowie. Odważni, którzy przywdziali 21 marca stroje w kolorze flagi narodowej, nie byli w ten dzień pytani na lekcjach.

Wykłady na Wydziale Fizyki UAM

      Dnia 14.03.2012 klasa II o profilu politechnicznym wybrała się z panią Danutą Wojewodą – Walicką oraz panią Moniką Bartkowiak na wycieczkę do Poznania.
      Celem naszej wyprawy był Uniwersytet Adama Mickiewicza - Wydział Fizyki. Tam   uczestniczyliśmy w wykładzie „SZTUCZNA FOTOSYNTEZA - ENERGETYKA PRZYSZŁOŚCI?” prowadzonym przez dr hab. Krzysztofa Gibasiewicza. Po jego zakończeniu rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza brała udział w zajęciach dydaktycznych dotyczące optyki i biofizyki,  a druga w laboratorium laserów i optyki okularowej . W Pracownia Fizyki Widzenia i Optometrii odkryliśmy tajemnice okularów i procesu widzenia, w Zakładzie Elektroniki Cyfrowej widzieliśmy wiązki promieni laserowych, użyteczne w życiu codziennym, a w  Pracowni Dydaktyki Fizyki zobaczyliśmy ciekawe doświadczenia dyfrakcji światła  przy użyciu lasera helowo-neodymowego, prądy elektryczne w gazach i próżni  oraz doświadczenia sterowane komputerowo.
Po zakończeniu wizyty na uczelni pojechaliśmy do centrum handlowego PLAZA, gdzie obejrzeliśmy film. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Czarnkowa.


                                    uczennica klasy II d

Konkursy z Fizyki i Astronomii

     

       W naszej szkole odbyły się dwa konkursy, których celem była popularyzacja nauk ścisłych wśród młodzieży.
W dniu 12.03.2012r. w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Eureka” przeprowadzono eliminację do tegorocznej edycji. Z czarnkowskiego LO uczestniczyło w konkursie 38 uczniów.
Drugim, acz nie mniej ważnym wydarzeniem była kolejna edycja Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Czarnkowskie Liceum nie po raz pierwszy wzięło udział w tym konkursie, zresztą nie bez sukcesów. Tym razem szkołę reprezentowało 21 uczniów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i mamy nadzieje, że osiągną dobre rezultaty. Wyniki konkursów znane będą w drugiej połowie maja.

Danuta Wojewoda- Walicka (nauczyciel fizyki)

III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

         

       Dnia 23 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mogli sprawdzić w nim poziom swojej wiedzy z zakresu chemii, biologii, geografii i ochrony środowiska, a także poddać ocenie znajomość informacji na temat powiatu. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół:  Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim, Edukacji Lubasz  Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie oraz trzech  szkół trzcianeckich: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego.

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

      20 marca 2012r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie odbył się II powiatowy konkurs z języka angielskiego. Podobnie jak w zeszłym roku, pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był Sebastian Nowak.  Na „wezwanie kronikarza Janka”, oprócz rzecz jasna „gospodarzy”, odpowiedziały ościenne szkoły. W szranki rywalizacji stanęło czternastu uczniów: czterech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, czterech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance, dwóch z Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju i czterech reprezentujących czarnkowski „Ogólniak”.

       Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 45 pytań z zakresu struktur leksykalno-gramatycznych oraz rozumienia tekstu czytanego. Po zakończeniu tego etapu komisja w składzie: Dariusz Polus, Wiesław Łotysz i Radomir Pertek wyłoniła dziesięciu szczęśliwców, przynajmniej dwóch reprezentantów każdej ze szkół, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego.

Rekolekcje szkolne

Zapraszamy na SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów

Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie

w kościele pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana

w Czarnkowie

                      26-28 marca 2012 r.                

 

Prowadzi Ks. Prob. Remigiusz Kobusiński

OMNIBUS JUŻ PO RAZ TRZECI - 2 marca 2012

     Teleturnieje, quizy, konkursy zawsze fascynowały i ciekawiły, tak samo jak bycie wszechstronnym w każdej dziedzinie. Pomysł takiego turnieju o nazwie I TY MOŻESZ ZOSTAĆ OMNIBUSEM, który łączy te elementy, zrodził się trzy lata temu w czarnkowskim liceum. To spektakl ciekawy, bo na żywo zobaczyć można zmagania rodem z programów telewizyjnych. Turniej ubarwiają  występy uzdolnionych artystycznie uczniów. Konkurs swoim patronatem objął pan Wiesław Maszewski Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki i na zwycięzców turnieju co roku oczekuje jego puchar. W poprzednich latach puchar wywalczyły szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie (rok 2010), Zespół Szkół Leśnych w Goraju (rok 2011). Dwie edycje konkursu cieszyły się dużym uznaniem, więc w tym roku odbyła kolejna edycja turnieju.

   W turnieju uczestniczą trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjane naszego powiatu. W III edycji konkursu znalazło się 7 drużyn z okolicznych szkół. 2 marca przybyli do czarnkowskiego ogólniaka uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego prowadzonego przez Edukację Lubasz (Paweł Bilski, Iwona Polcyn, Martyna Świderska) Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (Damian Jeżewski, Marcin Mądrawski, Jędrzej Strawa), Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim ( Kamil Kwaśniewski, Amadeusz Mileszko, Damian Tafelski), Zespołu Szkół w Krzyżu Wielkopolskim (Mateusz Antkowiak, Bartosz Górny, Marcin Zurman), Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance (Piotr Nowak, Weronika Płaskoń, Karina Zasłona), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance ( Marek Boch, Karolina Pukała, Bartłomiej Sobczak), gdzie przywitała ich drużyna gospodarzy ( Bogusz Falkowski, Paweł Jessa, Paulina Sadowska). Jak w roku poprzednim uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor liceum pan Sławomir Żarczyński oraz główny koordynator imprezy pani Teresa Szwedek.
 

Kibice z LO w Bydgoszczy

    15 Lutego uczniowie naszego liceum pod opieką Pani Grażyny Krueger, Pana Sławomira Krueger i Pana Tomasza Biernata pojechali do Bydgoszczy na fantastyczne wydarzenie,  jakim był mecz 15 kolejki Plus Ligi mężczyzn w siatkówkę. W hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” spotkały się dwie fantastyczne drużyny: PGE Skra Bełchatów oraz Delecta Bydgoszcz.
    O godzinie 13:30 wsiedliśmy do autobusu gotowi na dużo emocji i świetnej zabawy związanej z tym widowiskiem sportowym.
Droga była długa i męcząca. Dojechaliśmy około godziny 17 weszliśmy i zajęliśmy miejsca na cudownej hali. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyjście zawodników na płytę boiska. Po godzinnej rozgrzewce zaczął się mecz. Mieliśmy nadzieję, że zobaczymy wspaniałe widowisko i nie myliliśmy się. Zawodnicy obu drużyn nie zawiedli, rozegrali fascynujące spotkanie. Byliśmy świadkami wielu ciekawych akcji, poświęcenia i gry z pasją.

"Mam haka na raka"

         

         W ramach działań profilaktycznych przystąpiliśmy do programu „ Mam haka na raka”. Od 16 grudnia dwa zespoły organizowały lokalną kampanię społeczną na rzecz walki z nowotworem raka jelita grubego. W ramach tych działań odbyły się spotkania z mieszkańcami miasta i gminy Czarnków oraz Lubasza i edukacja profilaktyczna uczniów Liceum. Do współpracy uczniowie zaprosili lekarzy, lokalne media, sponsorów oraz fundacje. Pierwszy etap programu zakończył się 27 lutego 2012r. Szkolnym koordynatorem programu była pani Agnieszka Adamczyk.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć>>

"Od rozszczepienia do prądu w żarówce" - zajęcia z wykładowcą Politechniki Poznańskiej

     W ramach realizacji projektu Wiedza kluczem do sukcesu  młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance i Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła w pierwszych zajęciach edukacyjnych z zakresu chemii fizycznej.

Zajęcia z tego zakresu prowadzą wykładowcy Politechniki Poznańskiej prof. Janusz Wojtkowiak, dr Wiesław Gorączko oraz dr Jędrzej Łukasiewicz.

09.02.2012 zajęcia na temat "Od rozszczepienia do prądu w żarówce" w naszym liceum, poprowadził dr Jędrzej Łukasiewicz pracownik naukowy Politechniki Poznańskiej.

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,156,716 unikalne wizyty