Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

153 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

25 lat minęło – pozostały wspomnienia

     W dniu 12 maja 2012 r., w maturach Czarnkowskiego LO odbyło się spotkanie klasowe z okazji ukończenia szkoły i zdania przed 25-laty egzaminu dojrzałości.
     Spotkanie zorganizowali wychowankowie rocznik 1983/87, pobierający naukę w Alma Mater Carcoviensis.
O godz. 16.00 – wychowankowie spotkali się na szkolnym boisku, a następnie udali się do swojej klasy w gabinecie historycznym. Były wspomnienia o szkole, o swoich nauczycielach, którym tak wiele zawdzięczają, – kim są obecnie?
Wychowankowie dziękowali wszystkim byłym nauczycielom za trud najpiękniejszy – za wiedzę ...

Janina Sibilska

Matura 2012 w LO w Czarnkowie

       Jak co roku zakwitły kasztany. Maj przywitał nas słoneczną pogodą i widokiem przepięknie kwitnących kasztanów, symbolizujących czas matur.
      Tegoroczne matury rozpoczęły się dnia 4 maja - oczywiście od części pisemnej egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego dnia 146 absolwentów klas III przystąpiło do egzaminu maturalnego. Maturzyści mogli wykazać się znajomością takich lektur, jak "Dziady" cz.III, "Lalka" oraz "Ludzie bezdomni". Test z języka polskiego sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem. 8 maja absolwenci rozwiązywali zadania matematyczne, 10 maja pisali egzamin z języka angielskiego, a 16 maja z języka niemieckiego. W dniach 4-25 maja przeprowadzono w szkole część ustną egzaminu z j.polskiego i j. obcego nowożytnego. Uczniowie przystępowali także do testów z przedmiotów dodatkowych, z których wyniki umożliwią uzyskanie indeksu uczelni wyższych.

      Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia, wierząc, że uzyskają wyniki, które umożliwią naukę na wymarzonych kierunkach studiów.
więcej zdjęć>>

DYREKCJA i NAUCZYCIELE

Patrycja Izydor najlepsza w kraju

     

    W Wiśle, woj. śląskim, w Beskidzie Śląskim zorganizowano 35 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’. Wielkopolskę reprezentowała uczennica drugiej klasy naszego Liceum, Patrycja Izydor, która wcześniej wygrała eliminacje wojewódzkie w Racocie, pow. kościańskim.

    Turniej rozpoczął się od sprawdzianu testowego, po którym zakwalifikowano pięciu uczestników do finału. Patrycja znalazła się w finałowej piątce. Następnie każdy z finalistów wykonywał dwa zadania praktyczne oraz odpowiadał ustnie na trzy pytania teoretyczne. Po podsumowaniu wyników komisja konkursowa ogłosiła, że zwycięzcą 35 ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej została Patrycja Izydor. Po latach wytężonej pracy osiągnęła swój życiowy sukces. Podczas uroczystości zakończenia turnieju otrzymała z rąk organizatorów dyplom uznania podpisany przez Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wicepremiera Waldemara Pawlaka, złotą odznakę i list gratulacyjny podpisany przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego, indeks do Szkoły Aspirantów PSP oraz cenne nagrody rzeczowe.


                                    Andrzej Piotrowicz

LAUREAT OLIMPIADY CHEMICZNEJ W CZARNKOWSKIM OGÓLNIAKU

       

     Dzień 18 kwietnia, w którym ogłoszono wyniki 58 Olimpiady Chemicznej okazał się dla czarnkowskiego licealisty Bogusza Falkowskiego bardzo szczęśliwy. Udział w III  ogólnopolskim etapie olimpiady, który odbył się w Warszawie  zaowocował 21 miejscem w Polsce i tytułem laureata. Droga Bogusz do tego celu była długa i trudna wymagała dużego wysiłku w zdobywaniu chemicznej wiedzy. Tegoroczny maturzysta Bogusz Falkowski, już 24 lutego-trzy  miesiące przed maturą w momencie zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego wiedział, że maturę z chemii na poziomie rozszerzonym zdaną ma z wynikiem 100% ( zostaje zwolniony z egzaminu) . Jednocześnie dawało mu to także wstęp wolny na większość uczelni technicznych oraz na Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy. Ta ostatnia gratyfikacja wynikająca z zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego cieszyła go najbardziej, bo to właśnie medycyna jest jego wyborem, jako kierunek przyszłych studiów. Bogusz znalazł się wśród  5 najlepszych chemików w okręgu poznańskim ( Po II etapie klasyfikował się  na 20.miejscu w Polsce). Zainteresowania  Bogusza z  czasem ulegały zmianom, ale już w gimnazjum dominowały  przedmioty ścisłe. Interesował się wtedy fizyką i został laureatem wojewódzkiego konkursu fizycznego, co dało mu zwolnienie z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Bogusz żartuje że, tylko w szkole podstawowej napisał egzamin w całości i stres egzaminacyjny poczuje znów dopiero podczas studiów.

Językowe sukcesy uczniów Liceum w Czarnkowie

      Dnia 28 marca 2012 roku w malowniczo położonym Wałczu odbyła się kolejna – a dokładnie IV – edycja Konkursu języka angielskiego i niemieckiego oraz kultury krajów anglojęzycznych i  niemieckojęzycznych, organizowanego przez Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. W szranki stanęło w sumie 115 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych województw Zachodniopomorskiego oraz Wielkopolskiego.
W kategorii języka angielskiego I miejsce zajęła Paulina Sadowska z Liceum w Czarnkowie, tuż za nią na miejscu drugim uplasował się Mateusz Nowacki z I LO w Pile, a III miejsce przypadło Wiolecie Sikorze z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Warto przypomnieć, iż Paulina Sadowska jest również laureatką II Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego i niewątpliwie LO w Czarnkowie ma wszelkie powody do dumy, że to właśnie w jego murach znajduje się osoba, która swoje sukcesy językowe osiąga nie tylko na szczeblu powiatowym, ale także ponad wojewódzkim.
       Jednakże, sukces Pauliny nie był ostatnim tego dnia osiągnięciem uczniów czarnkowskiego ogólniaka. Joanna Wachulska zdobyła III miejsce w kategorii języka niemieckiego, uznając wyższość jedynie laureata Filipa Wiśniewskiego z ZSP nr 2 w Wałczu oraz zdobywczyni drugiego miejsca Michaliny Mielniczyn z ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Natomiast drużynowo najlepszą szkołą w kategorii języka angielskiego okazało się ZSP w Kaliszu Pomorskim, a w kategorii języka niemieckiego, nikt inny, tylko czarnkowskie liceum.
Jeszcze raz wypada pogratulować zwycięzcom, podziękować wszystkim uczestnikom, a także życzyć sukcesów w przyszłości. Przykład Pauliny i Joanny pokazuje, że przy właściwym nakładzie pracy, jest on na wyciągnięcie ręki.
Korzystając z okazji należy też poinformować, iż na początku kwietnia Paulina Sadowska, Piotr Płociniczak (język angielski) oraz Joanna Wachulska, Paweł Jessa (język niemiecki) godnie reprezentowali Liceum w Czarnkowie, a także cały powiat, na poznańskim półfinale XII edycji konkursu „Pokaż nam język” organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową.
Podsumowując, zasadne wydaje się stwierdzenie, iż tegoroczna wiosna stoi pod znakiem sukcesów językowych uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie i pozostaje mieć nadzieję, że pozostałe pory roku będą równie udane.

Zapraszamy do galerii zdjęć>>

Sebastian Nowak
nauczyciel języka angielskiego

Biało-czerwony szał w czarnkowskim LO!

      W czerwcu 2012 roku w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Z tej okazji Samorząd Szkolny działający w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie wpadł na pomysł, aby połączyć obchody Dnia Wiosny ze zbliżającym się „Euro 2012”.

     W LO obchodzenie Dnia Wiosny jest już tradycją. Co roku z okazji tego święta szkoła staje się kolorowa i wita najpiękniejszą porę roku, a młodzież wykorzystuje ten dzień jako okazję do „luźniejszych” lekcji i wesołego odreagowania po zimie. Tym razem uczniowie przebrali się za kibiców polskiej reprezentacji. Ponieważ każdy z nas ma nadzieję na sukces Polaków w zbliżających się mistrzostwach, postanowiono sprawdzić, jak kibicować potrafią uczniowie. Odważni, którzy przywdziali 21 marca stroje w kolorze flagi narodowej, nie byli w ten dzień pytani na lekcjach.

Wykłady na Wydziale Fizyki UAM

      Dnia 14.03.2012 klasa II o profilu politechnicznym wybrała się z panią Danutą Wojewodą – Walicką oraz panią Moniką Bartkowiak na wycieczkę do Poznania.
      Celem naszej wyprawy był Uniwersytet Adama Mickiewicza - Wydział Fizyki. Tam   uczestniczyliśmy w wykładzie „SZTUCZNA FOTOSYNTEZA - ENERGETYKA PRZYSZŁOŚCI?” prowadzonym przez dr hab. Krzysztofa Gibasiewicza. Po jego zakończeniu rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza brała udział w zajęciach dydaktycznych dotyczące optyki i biofizyki,  a druga w laboratorium laserów i optyki okularowej . W Pracownia Fizyki Widzenia i Optometrii odkryliśmy tajemnice okularów i procesu widzenia, w Zakładzie Elektroniki Cyfrowej widzieliśmy wiązki promieni laserowych, użyteczne w życiu codziennym, a w  Pracowni Dydaktyki Fizyki zobaczyliśmy ciekawe doświadczenia dyfrakcji światła  przy użyciu lasera helowo-neodymowego, prądy elektryczne w gazach i próżni  oraz doświadczenia sterowane komputerowo.
Po zakończeniu wizyty na uczelni pojechaliśmy do centrum handlowego PLAZA, gdzie obejrzeliśmy film. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Czarnkowa.


                                    uczennica klasy II d

Konkursy z Fizyki i Astronomii

     

       W naszej szkole odbyły się dwa konkursy, których celem była popularyzacja nauk ścisłych wśród młodzieży.
W dniu 12.03.2012r. w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Eureka” przeprowadzono eliminację do tegorocznej edycji. Z czarnkowskiego LO uczestniczyło w konkursie 38 uczniów.
Drugim, acz nie mniej ważnym wydarzeniem była kolejna edycja Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Czarnkowskie Liceum nie po raz pierwszy wzięło udział w tym konkursie, zresztą nie bez sukcesów. Tym razem szkołę reprezentowało 21 uczniów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i mamy nadzieje, że osiągną dobre rezultaty. Wyniki konkursów znane będą w drugiej połowie maja.

Danuta Wojewoda- Walicka (nauczyciel fizyki)

III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

         

       Dnia 23 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mogli sprawdzić w nim poziom swojej wiedzy z zakresu chemii, biologii, geografii i ochrony środowiska, a także poddać ocenie znajomość informacji na temat powiatu. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół:  Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim, Edukacji Lubasz  Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie oraz trzech  szkół trzcianeckich: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego.

II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

      20 marca 2012r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie odbył się II powiatowy konkurs z języka angielskiego. Podobnie jak w zeszłym roku, pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był Sebastian Nowak.  Na „wezwanie kronikarza Janka”, oprócz rzecz jasna „gospodarzy”, odpowiedziały ościenne szkoły. W szranki rywalizacji stanęło czternastu uczniów: czterech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, czterech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance, dwóch z Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju i czterech reprezentujących czarnkowski „Ogólniak”.

       Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 45 pytań z zakresu struktur leksykalno-gramatycznych oraz rozumienia tekstu czytanego. Po zakończeniu tego etapu komisja w składzie: Dariusz Polus, Wiesław Łotysz i Radomir Pertek wyłoniła dziesięciu szczęśliwców, przynajmniej dwóch reprezentantów każdej ze szkół, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego.

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,028,579 unikalne wizyty