Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

153 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

DEN 2012

     Każdego roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa dziękują swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wsparcie, na które mogą liczyć każdego dnia. 15 października w Miejskim Centrum Kultury po raz kolejny odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej, zwane również Dniem Nauczyciela.
     Tegoroczna uroczystość została przygotowana przez uczniów klas maturalnych czarnkowskiego liceum, którzy już w maju opuszczą mury szkoły, aby wyruszyć w drogę ku dorosłości. Po wielu próbach pod okiem nauczycieli: Moniki Bartkowiak, Sylwestra Baryczkowskiego oraz Andrzeja Wiśniewskiego nadszedł dzień, w którym przyszło im wystąpić na „deskach czarnkowskiej sceny”. 


   

Kotowanie 2012

    Każdego roku uczniowie klas drugich ku powszechnej radości klas "programowo jeszcze wyższych" przeprowadzają słynne "kotowanie" czyli otrzęsiny pierwszoklasistów. W tym roku organizatorami imprezy byli uczniowie klasy IIc.

Pierwszoklasiści rywalizowali w różnych konkurencjach, by udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie musieli coś zjeść w kocim stylu, napić się mleka, wykazać się życiowym doświadczeniem  w dziedzinie fryzjerstwa, wiązania krawatów, popisać zdolnościami wokalnymi i tanecznymi - krótko mówiąc- udowodnić swój hart ducha, sprawność fizyczną i męstwo. Wink  Można by dużo pisać, ale chyba łatwiej zaprosić do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Marty Szwedek.

Walka była zacięta, siły wyrównane, ale zwycięzca musiał być tylko jeden.

Zwyciężyła klasa IB i to ona będzie organizowała chrzest kotów w przyszłym roku szkolnym.

OFIAROM GOLGOTY WSCHODU - CZARNKOWIANIE

      

      16 września, w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary Golgoty Wschodu. Wzięli w niej udział mieszkańcy miasta, członkowie stowarzyszeń sybirackich, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz delegacje ze szkół. Społeczność naszego liceum reprezentował pan dyrektor Sławomir Żarczyński wraz z pocztem sztandarowym.

      Golgota Wschodu to pojęcie określające tragedię kilkunastu milionów Polaków, wywiezionych do Rosji, więzionych i mordowanych. Gościem honorowym i inicjatorem przedsięwzięciai był Aleksander Dowgiałło Wierbil - były więzień sowieckich łagrów. Uroczystość przygotował Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie w Czarnkowie przy szczególnym zaangażowaniu pana Mieczysława Kosickiego. 

UWAGA MATURZYŚCI!

W menu Matura 2013, w zakładce Język polski opublikowaliśmy wykaz tematów z języka polskiego na egzamin maturalny 2013.

W zakładce Procedury i terminy zamieściliśmy aktualne procedury maturalne, terminarz egzaminów maturalnych 2013 oraz wzory deklaracji maturalnych.

Pierwszy etap za nami

       W czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach projektu Wiedza kluczem do sukcesu w roku szkolnym 2011/2012. Od października 2011 roku do końca czerwca 2012 roku w projekcie wzięło udział już 452 uczniów i uczennic. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcącego Trzciance i Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyła w zajęciach wyrównawczych w zakresie matematyki, fizyki i chemii, uczęszczała na zajęcia w ramach koła naukowego z matematyki, fizyki i chemii oraz na zajęcia rozwojowe prowadzone przez wykładowców Politechniki Poznańskiej w zakresie chemii fizycznej. Uczniowie poznali również metody szybkiego czytania i poznali techniki efektywnego zapamiętywania uczęszczając na zajęcia efektywnego uczenia się. Natomiast młodzież klas maturalnych mogła spotkać się indywidualnie z psychologiem i doradcą zawodowym.

       Wszystkie zajęcia realizowane będą również w roku szkolnym 2012/2013.

 Zobacz więcej zdjęć>>

„-Vivat nostrum liceum Vivat profesores ...”

„Upływa szybko życie –
Jak potok płynie czas ...”

     22 czerwca 2012 r. odbyło się spotkanie po 30 latach wychowanków LO – rocznik 1982. Organizatorami tej wspaniałej uroczystości byli: Grażyna Halicka-Lipińska i Grażyna Starczewska. Jako wychowawczyni klasy jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie i możliwość spotkania.
Program Zjazdu przewidywał:
1.    Spotkanie absolwentów i wychowawczyni w gabinecie historycznym
2.    Uroczystość koleżeńska w Zajeździe „Panderosa”.

     Na Zjazd przyjechało 17 absolwentów z grona 26, którzy ukończyli w mojej klasie szkołę.
Wychowankowie wybrali różne drogi życia i różne zawody: nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, inżynierowie.
Na spotkaniu w gabinecie historycznym były wspomnienia z lat licealnych. Wszyscy na chwilę powróciliśmy do lat młodości wspominając ten szczęśliwy szkolny czas lat 1978/82 r. odnajdując, pozostałe w pamięci i sercach, wspomnienia. Każdy miał także pięć minut dla siebie by siedząc w szkolnej ławie opowiedzieć o sobie, o swoim dorosłym życiu.
W Zajeździe był wspólny obiad, a potem biesiadowanie i tańce do 2.00 w nocy.
„Przeżyj to jeszcze raz” – tych wspomnień nie jest w stanie zabrać mnie nikt. Jestem dumna z moich wychowanków, gdyż są to ludzie o dobrym sercu, gorący patrioci, umiejący dobrze pracować dla Naszej Ojczyzny i zarazem dobrze wspólnie się bawić. Ideały zaszczepione w toku nauki w Liceum promieniują w ich dorosłym życiu.

Do widzenia i zobaczenia się wkrótce – była wychowawczyni J. Sibilska

Fizyka i Astronomia

       

       Fizyka to nie tylko przedmiot ścisły, ale także fascynujące doświadczenia.   Nasi uczniowie i ich rówieśnicy z różnych zakątków ościennych województw uczestniczyli  w III Konkursie Fizyki Doświadczalnej w Wałczu.


       Patronat Honorowy nad Konkursem sprawowali:
o    Artur Gałęski - Zachodniopomorski Kurator Oświaty
o    Iwona Waszkiewicz - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
o    Zdzisław Szudrowicz - Pomorski Kurator Oświaty
o    dr hab.prof. nadzw. Jolanta Witek - Rektor PWSZ w Wałczu
o    dr hab. prof. US Piotr Krasoń - Dziekan Wydz. Mat-Fiz. US w Szczecinie
o    Urszula Pańka - Dyrektor ZCDN w Szczecinie

Cała Polska czyta dzieciom...

    Jak co roku w czerwcu ruszyła w Polsce kampania organizowana przez fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta ma na celu zachęcanie wszystkich do codziennego, głośnego czytania dzieciom.
    W tym roku po raz pierwszy przyłączyły się do propagowania tego pomysłu uczennice klasy II a z LO – Alicja Nawrot oraz Milena Kawlewska, które wraz z wychowawczynią Moniką Bartkowiak złożyły wizytę dzieciom w przedszkolu w Śmieszkowie.
    Zgodnie  mottem tej kampanii odczytały one przedszkolakom ich ulubione bajki. Miny dzieci wskazywały na ich pełne zaangażowanie oraz zadowolenie, które wzmożone zostało przez równie miły przerywnik, jakim były gry i zabawy ruchowe.
    Po „delikatnej” gimnastyce, do której zostały także wciągnięte Alicja i Milena, dzieci zajęły się kolorowaniem swoich ulubionych postaci z bajek. Ich mozolna praca nagrodzona została drobnymi upominkami, dzieci zaś w podziękowaniu obdarowały nas swoimi pracami.
    Nie ma nic milszego, niż uśmiech zadowolonego malucha, zatem przyłączcie się do codziennego czytania dzieciom! Z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

Więcej zdjęć>>

Monika Bartkowiak

WYNIKI XI KONKURSU BIOLOGICZNO-CHEMICZNEGO

   W dniu 25 maja 2012 r. odbył się konkurs biologiczno-chemiczny z elementami ekologii organizowany przez LO Czarnków dla młodzieży gimnazjalnej. Udział w konkursie wzięło 36 uczniów.
   
W konkursie uczestniczyli:
•    11  uczniów Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie
•    6  uczniów Publicznego Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim
•    9 uczniów Publicznego Gimnazjum w Lubaszu
•    1 uczeń Publicznego Gimnazjum w Młynkowie
•    2 uczniów Publicznego Gimnazjum w Romanowie Dolnym
•    1 uczeń Publicznego Gimnazjum w Rosku
•    3 uczniów Publicznego Gimnazjum w Wieleniu
•    3 uczniów Publicznego Gimnazjum w Wronkach / im Zbigniewa Herberta /

Do galerii zdjęć z konkursu>>

Vagabundus nad Bałtykiem

      Tym razem Szkolny Klub Turystyczny „Vagabundus” działający przy LO Czarnków pod opieką nauczyciela historii Artura Geremka wyprawił się na siedmiodniową wyprawę rowerową nad Bałtyk w dniach 7-13 maja 2012r. Piętnastu śmiałków przy wsparciu dwóch osób w samochodzie pełniących rolę tragarzy oraz serwisu rowerowego, a przede wszystkim przyjaciół wyruszyło z małym opóźnieniem z boiska naszej szkoły. Kolorowa jaskrawymi kamizelkami kolumna zatrzymała się w Trzciance na pierwszym postoju. Dalej Tuczno, Mirosławiec, Złocieniec i „Gęsia Łączka” czyli nasz biwak nad Jeziorem Siecino. Dzięki uprzejmości OSiR-u w Złocieńcu zupełnie za darmo. Dalej już tradycyjnie ognisko i kiełbasa. Rano dalsza droga przez Świdwin do Starych Borek. Małej miejscowości położonej 3km od morza niedaleko Kołobrzegu. Tam w schronisku młodzieżowym na biwaku pod namiotami spędziliśmy większą część wyprawy aż do niedzielnego powrotu. Męcząca ale miejscami bardzo malownicza podróż nie zmogła podróżników, którzy za punkt honoru obrali sobie jeden cel – kąpiel w Bałtyku. Temperatura powietrza sprzyjała takim postanowieniom, wody niekoniecznie. Wyzwaniom nie było końca.

     Po krótkim rekonesansie po okolicy już następnego dnia podzieleni na dwie drużyny zmierzyliśmy się w painballowej wojnie. Wrażenia wyniesione z pola walki były głównym tematem przy ognisku. Rywalizacji nie było końca. Zacięte mecze siatkówki i piłki nożnej przy świetle księżyca oraz zabawa w „Łosia” wypełniły czas naszego pobytu. Zmęczeni trochę dwoma kółkami, czwartek ogłosiliśmy dniem bez rowerów. Co stało się okazją do pieszej wyprawy brzegiem plaży do Kołobrzegu. Tam już tradycyjnie: port, latarnia, katedra i starówka. Czas mijał, ładna pogoda też. Deszcz i wiatr zmusił nas do powrotu pociągiem do Piły, a stamtąd już tradycyjnie rowerami, którymi wykręciliśmy ponad 320km. Pytanie po co?  Vagabundus tworzą ludzie z pasją i ogromną zadrą ciekawości świata. Jesteśmy pozytywnie nakręceni na zdobywanie wiedzy  i przygody.

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,028,610 unikalne wizyty