Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

274 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Komunikat

Po dłuuugiej majówce rozpoczynamy pracę wg nowego planu lekcji.

"Nie czas jest nam dany, ale chwila..."

"Nie czas jest nam dany, ale chwila..."

  Tych chwil w ciągu trzech lat było wiele. Były chwile wesołe, czasami smutne. Jednak przyszedł czas na chwile wzruszenia. 28 kwietnia absolwenci wypełnili salę czarnkowskiego kina wspomnieniami z lat spędzonych w murach szkoły, którą przyszło im właśnie pożegnać.

   Uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa rozpoczął Jacek Świętek, który utworem wykonanym na pianinie wprowadził wszystkch zebranych w nastrój refleksji i zadumy. Zgromadonych gości, grono pedagogiczne, pracowników oraz maturzystow powitali prowadzący: Olga Grześko i Mateusz Krzyżanowski. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego przyszedł czas na ciepłe słowa, którymi obdarowali absolwentów kolejno: Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego p. Tadeusz Teterus, Dyrektor Liceum p. Sławomir Żarczyński, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Lucyna Augustyniak. Następnie nadszedł upragniony moment, mianowicie rozdanie świadectw ukończenia szkoły - tych z wyróżnieniem, i tych bez. Jednak szkoła, to nie tylko nauka. Dowodem na to są liczne osiągnięcia tegorocznych maturzystów, w różnych dzizdinach. Każdy, kto oddał szkole cząstkę siebie został wyróżniony. Absolwenci zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe, 100% frekwencję, działalność w Samorządzie Szkolnym, udział w "Teatrze TU" i klubie Vagabundus. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, nadszedł czas na tradyjne Lo-lki. W tym roku maturzyści odebrali statuetki w kategoriach: LOtne umysły, LOve, LOsobowość, LOrunway, LOlimpiada oraz LOscary. Na absolwentów czekała jeszcze niespodzianka przygotowana przez młodszych kolegów, mianowicie prezentacja zdjęć trzecioklasistów ze szkolych dni oraz przemówienie Weroniki Kawlewskiej przy akompaniamencie Jacka. Uroczystość zakończyła piosenka "Powrócisz tu..." w wykonaniu Sebastiana Pawlaczyka.

Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć 

Hania Markowska

Spotkanie z kuratorem sądowym

Spotkanie z kuratorem sądowym

      W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie klas humanistycznych spotkali się z kuratorem sądowym panią Ewą Pawlikowską-Adamczak.

Pani kurator w interesujący sposób przybliżyła młodzieży specyfikę pracy w sądzie. 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

 

Zaproszenie

Zaproszenie

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego

im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie         

zaprasza  Rodziców

na uroczystość pożegnania klas III,

która  odbędzie się dnia 28 kwietnia  2017r.

o godz. 1000  w sali kinowej

Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie

Uczeń LO w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Pangea"

Uczeń LO w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Pangea"

 

 Dnia 10 kwietnia 2017 roku we Wrocławiu odbył się finał konkursu matematycznego "Pangea".

Udział w konkursie wziął  uczeń klasy IId Aleksander Feląg.

Gratulujemy!

Sukces na Powiatowym Konkursie Matematycznym

Sukces na Powiatowym Konkursie Matematycznym

 

 Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Krzyżu  odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych.

Daniel Adamek uczeń klasy Ib zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu regionalnego.

Gratulujemy!

Nasi reprezentanci na "Supermatematyku"

Nasi reprezentanci na "Supermatematyku"

 

Dnia 8 kwietnia 2017 roku w Poznaniu odbył się wojewódzki etap konkursu "Supermatematyk". W konkursie udział wzięli  Norbert Rybarczyk uczeń klasy Id i Aleksander Feląg uczeń klasy IId.
Gratulujemy awansu z poprzednich etapów i życzymy dalszych sukcesów!

Klasa I C na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Klasa I C na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

   24 marca klasa 1c razem z panią Agnieszką Adamczyk wybrała się na wykłady i ćwiczenia organizowanie przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  O godzinie 10:00 w budynku "Biocentrum" rozpoczął się pierwszy wykład  "Biogospodarka, biotechnologia i GMO"  prowadzony przez  prof. dr hab. Tomasza Twardowskiego, w którym brała udział pierwsza grupa Czarnkowskich licealistów. Wykładowca poruszał wiele ważnych kwestii i problemów dzisiejszego świata, m.in. - gdzie występuje GMO. Druga grupa od godziny 10:30 uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych z zakresu biochemii, których celem była izolacja materiału genetycznego z zarodków pszennych. Przez 3 godziny uczniowie poznawali takie techniki, jak homogenizacja czy denaturacja DNA. Nad wszystkim czuwali studenci UP. Efektem końcowym było ocena jakościowa i ilościowa uzyskanego izolatu DNA.  Warsztaty oraz wykłady były prowadzone w ramach akcji "Od laika do przyrodnika". Ma ona na celu zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych naukami przyrodniczymi, oraz zapoznanie z pracą w laboratoriach podczas części praktycznych.  Nad organizacją czuwają członkowie Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Operon” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Bardzo spodobała nam  się taka forma nauki i dlatego na pewno wybierzemy się na kolejne warsztaty.

Zobacz więcej zdjęć

Hanna Markowska kl. I C

 

Teatr TU na złotowskiej scenie

Teatr TU na złotowskiej scenie

     Myślicie, że po intensywnym weekendzie w Inowrocławiu aktorzy z teatru „TU”  postanowili zasiąść na kanapie i rozkoszować się błogim lenistwem? Nic bardziej mylnego! Tym razem postanowili podbić scenę Złotowskich Spotkań Teatralnych.

Pod opieką pana Artura Geremka grupa aktorów przybyła do Złotowa, aby obcować z kulturą. Przez dwa dni oglądaliśmy przedstawienia grup teatralnych z całej Polski. Nasz licealny teatr wystawił na przeglądzie aż dwa premierowe spektakle. „Złodziej czasu”,  czyli  bajkowa opowieść  o nieustannej walce z czasem na motywach scenariusza Waldemara Wolańskiego oraz „Błysk aktora” na podstawie scenariuszy Bogusława Schaeffera, który w ironiczny sposób ukazuje trudną pracę ludzi teatru. Dla kilku naszych aktorów występ ten był scenicznym debiutem. Honorowym gościem imprezy był teatr z Warszawy wystawiający oryginalny musical  ukazujący mroczną stronę charakteru bajkowych księżniczek. Specjalną atrakcją drugiego dnia przeglądu były warsztaty improwizacji. Nasi aktorzy mieli okazję doskonalić swój warsztat pod czujnym okiem doświadczonych artystów.  Oprócz dobrych nastrojów w Złotowie dopisała nam również piękna pogoda, która umożliwiła podziwianie walorów przyrodniczych okolicy. Do Czarnkowa wróciliśmy w doskonałych humorach z bagażem nowych doświadczeń i inspiracji.

Zapraszamy do galerii

Alicja & Tykfa

 

 Lekcja klasy humanistycznej z aktorami Teatru Wielkiego w Poznaniu

 Lekcja klasy humanistycznej z aktorami Teatru Wielkiego w Poznaniu

 

   Klasa 1a pod opieką pani mgr Bożeny Janusiak uczestniczyła w interesującej lekcji połączonej z widowiskiem baletowym pt. pt. ,,Jezioro Łabędzie’’.

Wykonawcami baletu byli zawodowi tancerze Teatru Wielkiego  w Poznaniu. Spektakl odbył się w Auli Artis.  Głównym tematem baletu była miłość księcia Zygfryda do kobiety o imieniu Odetta zamienionej w łabędzia. Oprawa muzyczna była zachwycająca pomimo braku orkiestry. Rolę narratora spektaklu baletowego pełnił Beno i ta jedyna rola mówiona nie całkiem spełniła nasze oczekiwania.  Choreografia była bardzo wymagająca, ale tancerze odegrali swoje role wręcz perfekcyjnie. Scenografia była minimalistyczna, aby nie rozpraszała widowni. Dekoracje były odpowiednio dobrane do spektaklu. Skromne imitacje drzew ułatwiały  wyobrażenie sobie jeziora otoczonego przyrodą. Baletnice ubrane w białe sukienki zakończone tiulowymi falbanami poruszały się niczym łabędzie. Wszystkie kobiety miały niski wzrost, a ich sylwetki były niezwykle szczupłe i drobne. W spektaklu brało udział czterech mężczyzn. Byli odtwórcami takich postaci, jak: Książę Zygfryd, zły czarnoksiężnik Rotbart, Benno- przyjaciel księcia oraz prawdopodobnie królewski doradca.

   Uważam, że każdy odbiorca spektaklu mógł zinterpretować to dzieło w inny lub podobny do zamysłu reżysera sposób. Jedynym błędem spektaklu była nieścisłość aktora wprowadzającego widownię w odgrywaną opowieść.

   Byliśmy na balecie pierwszy raz. Wywarł on na nas ogromne, niezapomniane  wrażenie. Dziękujemy wychowawczyni za pomysł. Na pewno z przyjemnością ponownie wybierzemy się na podobny spektakl.

 

Uczennica klasy 1a o kierunku humanistycznym – Agnieszka Ratke

  

Wygenerowano w sekund: 0.06
954,569 unikalne wizyty