Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

35 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Uczeń LO w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Pangea"

Uczeń LO w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Pangea"

 

 Dnia 10 kwietnia 2017 roku we Wrocławiu odbył się finał konkursu matematycznego "Pangea".

Udział w konkursie wziął  uczeń klasy IId Aleksander Feląg.

Gratulujemy!

Sukces na Powiatowym Konkursie Matematycznym

Sukces na Powiatowym Konkursie Matematycznym

 

 Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Krzyżu  odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych.

Daniel Adamek uczeń klasy Ib zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu regionalnego.

Gratulujemy!

Nasi reprezentanci na "Supermatematyku"

Nasi reprezentanci na "Supermatematyku"

 

Dnia 8 kwietnia 2017 roku w Poznaniu odbył się wojewódzki etap konkursu "Supermatematyk". W konkursie udział wzięli  Norbert Rybarczyk uczeń klasy Id i Aleksander Feląg uczeń klasy IId.
Gratulujemy awansu z poprzednich etapów i życzymy dalszych sukcesów!

Klasa I C na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Klasa I C na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

   24 marca klasa 1c razem z panią Agnieszką Adamczyk wybrała się na wykłady i ćwiczenia organizowanie przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  O godzinie 10:00 w budynku "Biocentrum" rozpoczął się pierwszy wykład  "Biogospodarka, biotechnologia i GMO"  prowadzony przez  prof. dr hab. Tomasza Twardowskiego, w którym brała udział pierwsza grupa Czarnkowskich licealistów. Wykładowca poruszał wiele ważnych kwestii i problemów dzisiejszego świata, m.in. - gdzie występuje GMO. Druga grupa od godziny 10:30 uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych z zakresu biochemii, których celem była izolacja materiału genetycznego z zarodków pszennych. Przez 3 godziny uczniowie poznawali takie techniki, jak homogenizacja czy denaturacja DNA. Nad wszystkim czuwali studenci UP. Efektem końcowym było ocena jakościowa i ilościowa uzyskanego izolatu DNA.  Warsztaty oraz wykłady były prowadzone w ramach akcji "Od laika do przyrodnika". Ma ona na celu zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych naukami przyrodniczymi, oraz zapoznanie z pracą w laboratoriach podczas części praktycznych.  Nad organizacją czuwają członkowie Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Operon” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Bardzo spodobała nam  się taka forma nauki i dlatego na pewno wybierzemy się na kolejne warsztaty.

Zobacz więcej zdjęć

Hanna Markowska kl. I C

 

Teatr TU na złotowskiej scenie

Teatr TU na złotowskiej scenie

     Myślicie, że po intensywnym weekendzie w Inowrocławiu aktorzy z teatru „TU”  postanowili zasiąść na kanapie i rozkoszować się błogim lenistwem? Nic bardziej mylnego! Tym razem postanowili podbić scenę Złotowskich Spotkań Teatralnych.

Pod opieką pana Artura Geremka grupa aktorów przybyła do Złotowa, aby obcować z kulturą. Przez dwa dni oglądaliśmy przedstawienia grup teatralnych z całej Polski. Nasz licealny teatr wystawił na przeglądzie aż dwa premierowe spektakle. „Złodziej czasu”,  czyli  bajkowa opowieść  o nieustannej walce z czasem na motywach scenariusza Waldemara Wolańskiego oraz „Błysk aktora” na podstawie scenariuszy Bogusława Schaeffera, który w ironiczny sposób ukazuje trudną pracę ludzi teatru. Dla kilku naszych aktorów występ ten był scenicznym debiutem. Honorowym gościem imprezy był teatr z Warszawy wystawiający oryginalny musical  ukazujący mroczną stronę charakteru bajkowych księżniczek. Specjalną atrakcją drugiego dnia przeglądu były warsztaty improwizacji. Nasi aktorzy mieli okazję doskonalić swój warsztat pod czujnym okiem doświadczonych artystów.  Oprócz dobrych nastrojów w Złotowie dopisała nam również piękna pogoda, która umożliwiła podziwianie walorów przyrodniczych okolicy. Do Czarnkowa wróciliśmy w doskonałych humorach z bagażem nowych doświadczeń i inspiracji.

Zapraszamy do galerii

Alicja & Tykfa

 

 Lekcja klasy humanistycznej z aktorami Teatru Wielkiego w Poznaniu

 Lekcja klasy humanistycznej z aktorami Teatru Wielkiego w Poznaniu

 

   Klasa 1a pod opieką pani mgr Bożeny Janusiak uczestniczyła w interesującej lekcji połączonej z widowiskiem baletowym pt. pt. ,,Jezioro Łabędzie’’.

Wykonawcami baletu byli zawodowi tancerze Teatru Wielkiego  w Poznaniu. Spektakl odbył się w Auli Artis.  Głównym tematem baletu była miłość księcia Zygfryda do kobiety o imieniu Odetta zamienionej w łabędzia. Oprawa muzyczna była zachwycająca pomimo braku orkiestry. Rolę narratora spektaklu baletowego pełnił Beno i ta jedyna rola mówiona nie całkiem spełniła nasze oczekiwania.  Choreografia była bardzo wymagająca, ale tancerze odegrali swoje role wręcz perfekcyjnie. Scenografia była minimalistyczna, aby nie rozpraszała widowni. Dekoracje były odpowiednio dobrane do spektaklu. Skromne imitacje drzew ułatwiały  wyobrażenie sobie jeziora otoczonego przyrodą. Baletnice ubrane w białe sukienki zakończone tiulowymi falbanami poruszały się niczym łabędzie. Wszystkie kobiety miały niski wzrost, a ich sylwetki były niezwykle szczupłe i drobne. W spektaklu brało udział czterech mężczyzn. Byli odtwórcami takich postaci, jak: Książę Zygfryd, zły czarnoksiężnik Rotbart, Benno- przyjaciel księcia oraz prawdopodobnie królewski doradca.

   Uważam, że każdy odbiorca spektaklu mógł zinterpretować to dzieło w inny lub podobny do zamysłu reżysera sposób. Jedynym błędem spektaklu była nieścisłość aktora wprowadzającego widownię w odgrywaną opowieść.

   Byliśmy na balecie pierwszy raz. Wywarł on na nas ogromne, niezapomniane  wrażenie. Dziękujemy wychowawczyni za pomysł. Na pewno z przyjemnością ponownie wybierzemy się na podobny spektakl.

 

Uczennica klasy 1a o kierunku humanistycznym – Agnieszka Ratke

  

Dzień Wiosny w LO

Dzień Wiosny w LO

    21 marca, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Zaraz po nauczaniu rekolekcyjnym uczniowie przyszli do szkoły we wspaniałych, tematycznych kostiumach: filmowych, bajkowych, a nawet komiksowych! Każda klasa wylosowała własny. Już na długiej przerwie zaczęły się konkurencje: najpierw wszystkie klasy przedstawiły grupowo swoje kostiumy jury, w skład którego wchodzili: profesor Artur Geremek, profesor Aleksander Rakowicz, Kasia Jachimczyk oraz Filip Marks. Następnie klasy wyłoniły po jednej osobie, która musiał wykazać się znajomością filmowej muzyki i odgadnąć ją po ścieżce melodycznej. Potem kolejni przedstawiciele, słysząc krótkie kwestie, dopasowywali je do odpowiednich ekranizacji. Ostatnią konkurencją był pokaz mody: jeden, lub dwóch kandydatów, których klasa uznała za najlepiej przebranych, walczyło o indywidualne wyróżnienia. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce ex aequo zajęła Ic ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwardzie, wraz z IIa z Karaibów.
W taki właśnie sposób nasze liceum przywitało wiosnę. Mimo, że pierwszego dnia jeszcze nas nie zaszczyciła pięknym słońcem, to żywimy nadzieję na szybką poprawę pogody i wiążące się z nią uśmiechy.


Katarzyna Stułka
Zapraszamy do galerii zdjęć: Kingi Zastróżnej i Aleksandry Sówki

  

Wycieczka klas ID i IB do Poznania

Wycieczka klas ID i IB do Poznania

     15 marca 2017r. klasy Ib i Id pod opieką prof. Radomira Pertka, prof. Tomasza Biernata oraz pani higienistki, Ewy Kity, udały się na wycieczkę do Poznania. O 8 rano, ze szkolnego parkingu odebrał nas autokar, a później przewiózł do stolicy województwa. Najpierw profesor Pertek oprowadził uczniów  po ciekawych i zabytkowych miejscach w mieście, między innymi po Cesarskim Pałacu, Placu Adama Mickiewicza oraz Ratuszu. Podczas zwiedzania nie tylko dowiedzieliśmy się interesujących wiadomości związanych z historią Polski, ale również usłyszeliśmy legendy, ludowe przypowieści i zobaczyliśmy Poznań taki, jakim jest na co dzień. Następnie grupa pojechała na Jump Arenę w Galerii Obornickiej, gdzie przez godzinę skakała, topiła się w piankach i ćwiczyła rzuty do kosza. Po wyczerpujących wyczynach ruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której udało nam się zahaczyć o McDonald’a, gdzie każdy miał okazję uzupełnić energię po intensywnym dniu. Spędziliśmy fantastyczny czas w towarzystwie kolegów i koleżanek ze szkoły, oraz żywimy nadzieję na kolejne niesamowite wycieczki w tak wyjątkowym gronie.

Zapraszamy do galerii

Katarzyna Stułka Id

  

Teatr TU na Arlekinadzie

Teatr TU na Arlekinadzie

     Co robią aktorzy Teatru TU w ostatni marcowy weekend? Nie szukają wiosny w lesie ani w parku, na łące czy nawet na podwórku za domem. O, nie… Aktorzy szukają wiosny w teatrze. I znajdują ją na XV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych ,,Arlekinada 2017”.

Licealny teatr pod opieką reżysera Artura Geremka wyruszył na festiwal aż do Inowrocławia. Ci teatralni miłośnicy szybko przekonali się, że warto było przebyć taki szmat drogi. Festiwal zaskoczył ich jakością – zarówno konkurencyjnych spektakli, jak i przygotowanego dla nich programu. Sztuki teatralne były przeplatane z warsztatami improwizacji z teatrem „WymyWammy”, wywiadem młodego reżysera Tomka Wasilewskiego oraz koncertem Ani Dąbrowskiej, a wszystkiemu przeświecała idea, że życie to teatr (i odwrotnie!). Jury, któremu przewodziła Sonia Bohosiewicz, nagrodziła najlepsze spektakle oraz najbardziej utalentowanych aktorów. Teatr TU został ogłoszony Najlepszym Teatrem według Jury Młodych, a grająca w nim Klaudia Popielska otrzymała dwie nagrody aktorskie od Jury Młodych oraz nagrodę specjalną od jednego ze sponsorów Arlekinady. Artyści wrócili do domu ze statuetką i nagrodami, a przede wszystkim ze wspaniałymi wspomnieniami. Warto nadmienić, że ,,Arlekinada” była dla dwóch aktorek czarnkowskiej grupy debiutem teatralnym. Niestety, nie ma już dla nich ratunku, gdyż teatr z pewnością zaraził je swoim życiem, magią i… wiosną!

Zapraszamy do galerii

 

Ula Małecka

ZNOWU WŚRÓD NAJLEPSZYCH

ZNOWU WŚRÓD NAJLEPSZYCH

     20 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza ortografii powiatu czarnkowsko‑trzcianeckiego. Wzięło w nim udział łącznie 29 najlepszych znawców ortografii z 10 szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem było napisanie dyktanda przygotowanego przez doradcę metodycznego Elżbietę Aniołę. Oprócz tego, mogli oni uczestniczyć w zajęciach otwartych na temat: "Ortograficzne szczegóły. Co wiem, czego nie wiem." Uczennica naszej szkoły, Kinga Wleklak, uzyskała tytuł II wicemistrza. Wszyscy wyłonieni w konkursie laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie.

 

Michał Mituta

Zobacz więcej zdjęć>

Wygenerowano w sekund: 0.05
920,571 unikalne wizyty