Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

60 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Pamiętamy...

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy,

że w dniu 23 listopada 2017r.

zmarła bliska nam wszystkim

 

 

Ś. P. Pani Profesor mgr Krystyna Czaplewska

 

 

Cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa

z bólem i żalem przyjęła tę wiadomość.

Jako były nauczyciel pozostanie na długo w naszej pamięci

jako sympatyczna, pracowita, skromna i pogodna osoba.

Na zawsze zapamiętamy Jej serdeczność i szczery uśmiech.

Wyrazy głębokiego żalu i najszczerszego współczucia

Rodzinie i bliskim

 

składają

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

oraz Pracownicy i Uczniowie

Liceum Ogólnokształcącego

im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie

Wycieczka na Wydział Fizyki UAM

Wycieczka na Wydział Fizyki UAM

     W środę, 15 listopada, klasa III d pod opieką pani Danuty Wojewoda-Walickiej udała się na Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam uczestniczyła w wykładzie prof. dr hab. Andrzeja Dobka pt. „Dwójłomność w przyrodzie i w laboratorium”. Dwójłomność jest to zjawisko związane z zachowaniem się promieni światła podczas ich przenikania przez ośrodki przeźroczyste (gazy, ciecze, kryształy). Wykładowca opowiedział o dwójłomności naturalnej i wymuszonej, a także o jej zastosowaniach, np. w materiałach polaryzujących, w ekranach LCD. Podczas wykładu uczniowie mogli również zobaczyć ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem m. in. laserów i magnesów oraz przekonać się jak wygląda świat, gdy patrzy się na niego przez kryształ powodujący dwójłomność naturalną – wszystko widać podwójnie. Tego dnia poznali też dokonania wielkich fizyków tj. John Kerr, który odkrył dwójłomność wymuszoną wywołaną w płytce szklanej silnym polem elektromagnetycznym i Theodore H. Maiman twórcy pierwszego lasera rubinowego.

Po wykładzie pojechali do centrum handlowego Poznań Plaza, gdzie mogli zjeść obiad i pójść do kina.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Klaudia Krysiak kl. IIId

Cyfrowa Szkoła

Liceum Ogólnokształcące

im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie

zakwalifikowane zostało do I etapu Projektu pozakonkursowego Samorządu Województwa Wielkopolskiego

„Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”.

Eliminacje szkolne VII PKJA

3 listopada 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach do VII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Finalistą reprezentującym naszą szkołę został Kacper Ptak z wynikiem 35 punktów na 45. Tuż za nim uplasowała się Maria Ciechanowska oraz Michał Adamiak z wynikiem 32 punkty.

Serdecznie gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom, a Kacprowi życzymy powodzenia na finale. Finał odbędzie się 8 grudnia w naszej Alma Mater, a weźmie w nim udział 9 najlepszych uczestników z ośmiu zgłoszonych szkół. W sumie o awans do finału walczyło 108 uczniów z całego powiatu, a do finału zakwalifikowało się 9 najlepszych z najlepszych.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników u nauczycieli języka angielskiego.

Nasze reprezentantki w unihokeju na trzecim miejscu podium

Nasze reprezentantki w unihokeju na trzecim miejscu podium

     14 listopad dla niektórych dziewcząt był dniem innym niż wszystkie, ponieważ każda z nich już od samego rana snuła taktykę, która pozwoli im wygrać mecz ze swoimi przeciwniczkami. Właśnie tego dnia w hali sportowo-widowiskowej „Zbąszynianka” w Zbąszyniu odbyły się mistrzostwa stref w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiło 5 różnych szkół : ZS NR 1 Zbąszyń, LO Wolsztyn, ZST Pleszew, Edukacja Lubasz i oczywiście LO Czarnków. W naszym składzie znajdowała się Karolina Jabłonowska (kapitan), Weronika Kawlewska, Malwina Czerwińska, Katarzyna Stułka, Zofia Dymek, Martyna Raczewska, Kamila Jagła, Marta Mikołajewska, Zuzanna Bukowska, Aleksandra Dolna oraz Aleksandra Dolna. Na czele drużyny stał Pan Sylwester Baryczkowski, który doradzał swoim zawodniczkom podczas rozgrywanych zmagań.

Zawody przeprowadzone zostały systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze trwały łącznie po 16 minut, ale rozdzielone były na dwie połowy. Dwa pierwsze spotkania zakończyły się wynikiem przegraną 0:4 (obrończynie tytułu – Zbąszyń oraz brązowe medalistki – Wolsztyn). Kolejny mecz z Zespołem Szkół Technicznych z Pleszewa był już jednak wygrany 1:0 (Karolina Jabłonowska). Wynik ten pozwolił zająć nam miejsce na podium, ponieważ ostatnie spotkanie z Edukacją Lubasz zakończyło się remisem 0:0. Podczas turnieju każda z zawodniczek zostawiła na boisku „część siebie”, co udawało zauważyć się po zakończonych pojedynkach. Do finału wojewódzkiego awans ze strefy uzyskały dwa pierwsze zespoły, czyli Zespół Szkół Zbąszyń i Zespół Szkół Ogólnokształcących Wolsztyn, które rozegrały między sobą końcowe stracie 5:2.

Naszym licealistkom dziękujemy za walkę i przekazujemy brawa dla trenera.

Zapraszamy do galerii

Natalia Furman kl. II B

Duży sukces naszych tenisistek stołowych na mistrzostwach rejonowych!

Duży sukces naszych tenisistek stołowych na mistrzostwach rejonowych!

    8 listopada rozegrana została Licealiada Rejonu Pilskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zawody miały miejsce w hali sportowej KS „Sparty” w Złotowie. W turnieju wzięło udział 7 zespołów dziewcząt i 8 drużyn chłopców. Reprezentacja naszej szkoły, w składzie Agata Ławińska, Zofia Sotek, Justyna Dudek, Dominik Bednarek, Piotr Filoda, Jarosław Urbański oraz Marek Świętek, prowadzona była przez Pana Sławomira Kruegra. Nasi licealiści wywalczyli sobie już wcześniej awans na mistrzostwa, dzięki zajęciu pierwszego miejsca (dziewczęta jak i chłopcy) w rozgrywkach powiatowych.

Obydwa zespoły grały systemem, który wyłaniał zwycięzcę meczu po wygraniu co najmniej dwóch setów. Oglądając wszystkie zmagania można było „nacieszyć swoje oko”, bowiem spotkania rozgrywane były na wysokim poziomie. Oczywiście jeśli gra była bardzo zacięta towarzyszące zawodnikom emocje dodawały jeszcze więcej adrenaliny. Nasze reprezentantki, będące w wysokiej formie, pokonały swoje rywalki wygrywając mecz po meczu. Tego dnia okazały się bezkonkurencyjne co zapieczętowało zdobycie tytułu mistrzowskiego i możliwość udziału w turnieju wojewódzkich. W finale dziewczęta spotkały się z uczennicami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, które zajęły miejsce tuż za nami. Podium uzupełniło jeszcze I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Rywalizacja chłopców również ułożyła się dla nas bardzo korzystnie, ale tutaj bój toczony był do ostatniego zdobytego punktu. Nasi chłopcy finalnie zdobyli 2 miejsce. Wyprzedzili nas uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku a 3 miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 3 w Pile. Na pochwałę zasłużył Marek Świątek z klasy IIc, który często w końcówce meczu ratował nas z opresji.

Czekamy na więcej takich wyników!

Zapraszamy do galerii

Natalia Furman kl. II B 

 

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

    Dnia 6 listopada 2017r. w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 11 drużyn: LO Trzcianka, ZS Wieleń, KS Krzyż, ZSP Trzcianka, ZST Trzcianka, Edukacja Lubasz, PZS Czarnków, ZSP Czarnków, TL Goraj, LO Krzyż oraz LO Czarnków. Ze względu na dużą ilość uczestników, reprezentacje szkół zostały podzielone na dwie grupy. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym w danej grupie, a następnie z obu grup wychodziły dwie najlepsze drużyny, które walczyły potem o miejsca na podium.  Czarnkowscy licealiści wyszli z grupy na drugim miejscu. Jednak w późniejszych meczach dwukrotnie przegrali i rywalizację zakończyli na 4 miejscu. Ostatni mecz z reprezentacją ZSP Trzcianka przegraliśmy 3:1 w rzutach karnych. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Dąbrowski, Wojciech Michalak, Adam Jagiełka, Wojciech Sikora, Adam Tomkowiak, Jakub Romanowski, Mateusz Krzyżanowski, Aleksander Mróz, Karol Kujanek, Michał Budaj oraz Artur Cichorek.
1 miejsce zajęła drużyna z TL Goraj, 2 miejsce ZS Wieleń i 3 miejsce ZSP Trzcianka. Zespół, który wygrał zawody w Trzciance, weźmie udział w etapie rejonowym.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Maria Żyła

"Grzybobranki liryczne" w LO w Czarnkowie

"Grzybobranki liryczne" w LO w Czarnkowie

     Dnia 28.10.2017 z inicjatywy MCK i Biblioteki Publicznej w Czarnkowie w Czarnkowskim LO odbyło się jesienne "Spotkanie z poezją" pana Jerzego Grupińskiego - poety, krytyka literackiego i edytora tekstów.

Poeta przyniósł ze sobą dwa tomiki swoich wierszy: "Dziewięć palców'' i "Kuszenie świętego Poetego". Wysłuchaliśmy kilku wierszy. Dowiedzieliśmy się  skąd czerpał  inspirację, jak pracował nad rymami.

Swoje wiersze przeczytał także uczeń z klasy 2a o kierunku humanistycznym- Szymon Antkowiak.

To było niezwykle inspirujące spotkanie z poezją, która jest czymś wyjątkowym we współczesnym świecie.

 

Uczennica kl. 2A o kierunku humanistycznym

Agnieszka Ratke 

 

Ogłoszenie

             Dnia 22 XI 2017 o godz. 17 00-w środę odbędą  się zebrania rodziców.

 

 Porządek zebrania:

 

1. Zapoznanie  rodziców z kalendarzem roku szkolnego, proponowanymi dniami wolnymi.                   

2. Oceny, zachowanie uczniów, sukcesy w konkursach, zawodach…

3. Informacja o zajęciach dodatkowych/ fakultety, zajęcia wyrównawcze/

4. Matury próbne.

5. Fundusz pomocy szkole.

6. Wycieczki, połowinki, studniówki/ planowanie, rozliczenie/

 

Sale na spotkania z rodzicami:

 

Deklasacja rywalek podczas powiatowych mistrzostw w unihokeju

Deklasacja rywalek podczas powiatowych mistrzostw w unihokeju

    30 października reprezentantki naszej szkoły udały się do Wielenia, aby stoczyć tam bój o mistrzostwo powiatu w unihokeju. Pojęcie „unihokej” zapewne kojarzy się wszystkim z grą zespołową zwaną „hokejem”. Są to sporty podobne, jednakże różniące się one od siebie w pewnych aspektach. W czasie trwania rywalizacji na boisku znajduje się pięć zawodników i bramkarz w każdej drużynie. Zawodnicy do gry używają kijów oraz plastikowej piłki. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal. Różne szkoły podjęły walkę o wygraną m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Edukacja Lubasz oraz Zespół Szkół w Wieleniu. Tymczasem w skład naszej drużyny wchodziła: Karolina Jabłonowska, Magdalena Szóstak, Weronika Kawlewska, Zofia Dymek, Zuzanna Bukowska, Marta Mikołajewska, Kamila Jagła oraz Aleksandra Dolna i Aleksandra Dolna :-) .

Wszystkie zmagania tego dnia ułożyły się dla nas bardzo pomyślnie, ponieważ niebyło spotkania, które zakończylibyśmy porażką. Pierwszy mecz rozegrany został z ZS w Wieleniu, którym dziewczęta rozpoczęły dobrą passę wygrywając 5:2. Następny pojedynek zakończony wynikiem 7:1 przeciwko ZSP w Czarnkowie był już bezwzględnym pokazem siły. Ostatni mecz z Edukacją Lubasz postawił kropkę nad „i” oraz zapieczętował końcowy triumf – wygrana 3:2. Każda zawodniczka wykazała się dużym zaangażowaniem, ale dwie licealistki, Karolina Jabłonowska i Zofia Dymek, wyróżniały się na tle innych zdobywając najwięcej bramek. Rekompensatą dla naszych mistrzyń za trud włożony w zasłużony sukces jest fakt, że dzięki miażdżącemu zwycięstwu przeszliśmy do następnego etapu na szczeblu wojewódzkim.

Trzymamy kciuki.

Zapraszam do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. II B 

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,082,911 unikalne wizyty