Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

276 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Fizyka a medycyna, czyli z wizytą na Politechnice Poznańskiej

Fizyka a medycyna, czyli z wizytą na Politechnice Poznańskiej

   W piątek, 2 marca, klasa III d pod opieką p. Danuty Wojewoda-Walickiej  uczestniczyła  w wykładzie dr inż. Marka Nowickiego „Fizyka w medycynie”. Wykład odbył się na Wydziale Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej. Prelegent w interesujący sposób, przedstawił rolę fizyki w rozwoju diagnostyki i terapii medycznej. W czasie wykładu przypomnieliśmy sobie podstawowe wiadomości o promieniach X i promieniotwórczości naturalnej oraz poznaliśmy sposoby ich wykorzystania w medycynie. Wykładowca omówił zasadę działania urządzeń wykorzystywanych w diagnostyce medycznej od najprostszego etapu obrazowania ludzkiego ciała czyli lampy rentgenowskiej, poprzez tomograf i aparat do wykonania rezonansu magnetycznego po najnowsze urządzenia służące do badania pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Dowiedzieliśmy się także jakie nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu można wykryć za pomocą scyntygrafii i jakie są zastosowania laserów w lecznictwie.

   Udział w wykładzie uzmysłowił nam, że bez osiągnięć  fizyków  świat dzisiejszej medycyny byłby zupełnie inny.

 Zapraszamy do galerii

Klaudia Krysiak IIId

Świąteczne życzenia

Świąteczne życzenia

"Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc,

nie umrę, nie, lecz będę żył, Pan okazał Swą moc..."

 

Niech nadzieja Zmartwychwstania, 

będzie Waszym najwyższym dobrem

i dodaje sił do realizacji życiowego powołania.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

 

życzą

 

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

LO w Czarnkowie

Teatr TU podbija poznańską scenę

Teatr TU podbija poznańską scenę

     Sześć miesięcy przygotowań, pracy nad tekstem, ruchem, mimiką i emocjami. Trzy dni zmagań na scenie. Podróż pełna przygód i nowi teatralni przyjaciele. Tak pracują aktorzy Teatru TU z MCK w Czarnkowie pod opieką Artura Geremka. Efekt: II miejsce na XVIII edycji Poznańskiego Festiwalu Teatrów Marcinek oraz I nagroda Jury Studenckiego. To wielki sukces młodych aktorów, uczniów czarnkowskiego ogólniaka spod znaku Janka z Czarnkowa.

    Nasz nowy spektakl "Szczurzysyn" miał swoją premierę na licealnych deskach "Marcinka". Dla kilku aktorów był to sceniczny debiut. Tym większe brawa dla zespołu. Efektem naszej pracy jest opowieść o ksenofobii, współczesnych lękach i strachu. Jest to próba analizy rodzącego się zła w naszym współczesnym świecie. Pytamy dlaczego?

   Grupa liczy ponad 20 osób. Jesteśmy podzieleni na mniejsze zespoły, które intensywnie pracują nad własnymi spektaklami. Często po kilkanaście godzin w tygodniu. Naszą sceną prób są sale Miejskiego Centrum Kultury i Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie. To wszystko dzięki młodym ludziom, którym się chce, którzy są aktywni i wiedzą o czym chcą mówić ze sceny. Obecnie zespół pracuje nad kolejnymi trzema przedstawieniami.

   Już teraz zapraszamy widzów do MCK w Czarnkowie na nasz spektakl, który będziemy grać na XXXVI Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych 16 kwietnia. A przed nami jeszcze „Arlekinada” w Inowrocławiu, Złotowskie Spotkania Teatralne i Noc Teatrów w Poznaniu. Wiosna jest dla nas pracowita, a lato zapowiada się nie mniej atrakcyjne.

Artur Geremek

Zapraszamy do galerii

Konkurs "Supermatematyk"

Konkurs "Supermatematyk"

    Dnia 3 marca w Pile odbył się półfinała konkursu "Supermatematyk". Udział wzięli uczniowie:

Anna Skowron Id, Tobiasz Gruszczyński IId, Adrian Swadzyniak IIc, Aleksander Mróz IId, Norbert Rybarczyk IId. Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie klas II: Aleksnader Mróz i Norbert Rybarczyk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drugie miejsce na podium należy do naszych siatkarek

Drugie miejsce na podium należy do naszych siatkarek

    Coroczną tradycją stało się już, że na Dzień Kobiet orgaznizowany jest turniej piłki siatkowej dziewcząt „Siatka na obcasach”. W tym roku mial on miejsce 16 marca w hali sportowo – widowiskowej w Lubaszu.  W rozgrywkach wzięły udział cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnkowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu Spadochronowego I Armii Wojska Polskiego w Lubaszu, Edukacja Lubasz oraz Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie : Wiktoria Nowak, Michalina Dydo, Anna Skowron, Katarzyna Stułka, Magdalena Niezborała, Hanna Jędraszczak, Barbara Kaczmarek, Karolina Jabłonowska, Agata Przybył, Patrycja Stróżyńska, Dagmara Gumna oraz Martyna Wika.

„Być, albo nie być – oto jest pytanie”

„Być, albo nie być – oto jest pytanie”

    Tymi słowami zaczyna się najsłynniejszy, w historii literatury, monolog. Wypowiada go legendarny książę Danii na kartach równie sławnego dramatu Williama Szekspira pt. „HAMLET”, którego inscenizację mieliśmy przyjemność oglądać 25 stycznia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. „Hamlet” w reżyserii pana Błażeja Peszka bardzo nam przypadł do gustu. Zarówno sceneria, gra aktorska jak i oprawa muzyczna były profesjonalne i dopracowane. Sposób, w jaki zinterpretowano tragedię Szekspira, był niezwykle ciekawy - współczesny naszemu pokoleniu. Większość z uczestników była pod wielkim wrażeniem spektaklu. Mieliśmy także możliwość obejrzenia teatru „od podszewki”, zobaczyliśmy m.in. garderoby aktorów, magazyny z rekwizytami, kostiumami. Wycieczka, w której wzięli udział głównie uczniowie z klasy 2d oraz 2a, została zorganizowana przez wychowawcę klasy 2d - pana Radomira Pertka. Uczniowie, pod opieką pana Pertka oraz wychowawczyni klasy 2a - pani Bożeny Janusiak, wyruszyli do teatru o 8.00. Wyjazd zajął nam niemalże cały dzień, lecz był to na pewno miło spędzony czas, za co serdecznie dziękujemy!

Agata Buśko

 

 Zapraszamy do galerii

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019

Uwaga casting!

Studniówka 2018

Studniówka 2018

    19 stycznia 2018 roku  w sali bankietowej „Platinum” w Budzyniu odbyła się Studniówka. Trzecioklasiści wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi spotkali się w elegancko udekorowanym lokalu, aby wspólnie bawić się i świętować. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem, w mistrzowskim wykonaniu uczniów naszego liceum. Bardzo podniosłą chwilą okazało się również wręczenie maturzystom koniczynek przez ich wychowawców. Mają być one szczęśliwym talizmanem, symbolem powodzenia na majowym egzaminie. Pomyślności oraz wspaniałych wyników życzył uczniom również Pan Dyrektor, kierując do nich wiele pięknych i motywujących słów. Gdy oficjalna część uroczystości dobiegła końca wszystkie pary ruszyły na parkiet, by przy akompaniamencie ulubionej muzyki tańczyć aż do późnej nocy. Uśmiechnięte twarze uczestników balu sugerują, że będą oni wspominać ten wieczór z sentymentem jeszcze przez długi czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć

                                                        Uczennica klas III

Licealistki w Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Licealistki w Turnieju Halowej Piłki Nożnej

    Dnia 22 stycznia przeprowadzony został I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Naczelnika Edukacji Wydziału Starostwa Powiatowego, którego LO Czarnków było współorganizatorami. Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Wieleniu. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn : Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Edukacja Lubasz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Zespół Szkół Wieleń i oczywiście nasze dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie. W skład zespołu wchodziła Karolina Jabłonowska, Malwina Czerwińska, Weronika Kawlewska, Kinga Piochacz, Zofia Dymek, Marta Mikołajewska, Agnieszka Grundt, Klaudia Górzna, Hanna Jędraszczak oraz Aleksandra Dolna. Trenerem piłkarek był Pan Adam Drozdowicz. Obsługę sędziowską zawodów zapewnili profesjonalni sędziowie z Kolegium Sędziów OZPN Piła – Wojciech Sikora i Bartek Pertek.

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,175,989 unikalne wizyty