Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Pozostało jeszcze

211 dni
do zjazdu

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

218 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Wycieczka na Wydział Fizyki Technicznej

Wycieczka na Wydział Fizyki Technicznej

     6 kwietnia 2018 klasy IId i IIId pod opieką pani Danuty Wojewoda-Walickiej udały się na Wydział Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej. Tam uczestniczyły w wykładzie dr inż. Ariadny Nowickiej pt. „Fizyka na nartach”. Wykład dotyczył rozkładu sił działających na człowieka poruszającego się na nartach. Prowadząca bardzo dokładnie wyjaśniła budowę nart, a także wytłumaczyła, dlaczego do różnych rodzajów sportów zimowych używa się inne typy nart. Wykład był bardzo dobrym powtórzeniem dynamiki bryły sztywnej dla uczniów obu klas. Po wykładzie klasy wstąpiły również do centrum handlowego, aby po nauce móc się odprężyć i zjeść obiad przed powrotem do domu.

Galeria>>

 

Marta Żukowska kl. IId

 

Z głębokim żalem...

Z głębokim żalem...

"…Tu Ciebie nie ma, lecz jesteś przecież…

i pozostaniesz w jasnym świecie...

 Jest coś, co mrokom się opiera,

jest pamięć… a ona nie umiera."

 


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że

9 kwietnia 2018r. zginęła śmiercią tragiczną


Uczennica klasy IIIB 

 

Wiktoria Hahn

 


Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia

 

 

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

LO w Czarnkowie

LAUREAT XI OLIMPIADY „O DIAMENTOWY INDEKS AGH” Z FIZYKI

LAUREAT XI OLIMPIADY „O DIAMENTOWY INDEKS AGH” Z FIZYKI

   W dniu 17 marca 2018r. w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Olimpiada była objęta honorowym patronatem: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej i Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

Uczestnicy olimpiady mieli do wyboru arkusze z przedmiotów tj. fizyka, matematyka, informatyka lub geografia z elementami geologii. Arkusz konkursowy składał się z 5 zadań, a czas przeznaczony na ich rozwiązanie wynosił 120 minut. Zadania konkursowe obejmowały zakresem: materiał objęty podstawą programową IV etapu kształcenia i dodatkowe zagadnienia wykraczające poza ten program nauczania. Do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 2564 uczniów, tytuł laureata III stopnia uzyskało 274.

 

W etapie finałowym naszą szkołę reprezentował Kamil Golik uczeń klasy trzeciej, który uzyskał status Laureata XI Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z Fizyki.

 

Uczniowie, którzy uzyskali status Laureata zostają przyjęci na studia, z pominięciem warunków rekrutacji, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu. Ponadto mogą skorzystać ze specjalnego programu "PRYMUSI AGH", w ramach którego mogą ubiegać się o indywidualny program studiów i opiekę tutora, otrzymać nieodpłatne miejsce w domu studenckim lub uczestniczyć w ciekawym szkoleniu.

 

Kamilowi należą się szczególne wyrazy uznania za jego zapał i pracowitość, które pomogły mu odnieść sukces i rozsławić imię szkoły. Gratulując laureatowi, chciałabym mu życzyć by słowa Stefana Żeromskiego: „Nauka jest jak niezmierne morze…Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”, motywowały go do dalszej pracy i wielu sukcesów.

 

                                                         nauczyciel fizyki Danuta Wojewoda-Walicka

Lekcja na temat odpowiedzialności

Lekcja na temat odpowiedzialności

    28 marca bieżącego roku w naszym liceum gościliśmy panią Jolantę Sotek oraz panią Justynę Przybył z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.

    Tematyka spotkania dotyczyła zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich, jak i pełnoletnich. Omówione zostały konsekwencje karne, jak i zdrowotne wynikające z zażywania narkotyków czy dopalaczy, które w ostatnich czasach są niestety nadal nielegalnie  dostępne. Duża część osób biorących udział w spotkaniu posiada już prawo jazdy, lub przygotowuje się do egzaminu, dlatego obowiązkową kwestią było uświadomienie młodych kierowców o niebezpieczeństwie wynikającym z nieodpowiedzialnej jazdy, np. pod wpływem alkoholu. Na koniec zebrania uczniowie mogli założyć alko- i narkogogle, i przejść tor przygotowany wcześniej przez policjantki. Osoby chętne także wypróbowały alkomat.

  Mamy nadzieję, że zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród naszych uczniów  i pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Zapraszamy do galerii

 H. Markowska kl. II C

 

„Stylowa wiosna” przywitana w czarnkowskim liceum

„Stylowa wiosna” przywitana w czarnkowskim liceum

    Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku w naszej szkole odbył się „Pokaz Mody”. Każda klasa wylosowała jeden z tematów dotyczący szeroko pojętej mody. Zadaniem uczniów było przygotowanie przebrań i zaprezentowanie ich na specjalnie skonstruowanym wybiegu. Każda osoba, która wykazała się kreatywnością i wzięła udział w zabawie została nagrodzona godziną bez pytania. Podczas trwającego pokazu można było dostrzec pomysłowość naszych licealistów i bardzo duże zaangażowanie w przyszykowanie odpowiednich kreacji. Wszystko było oceniane przez znakomite jury, które spotkało niełatwe zadanie dotyczące wyboru najlepszego stroju. Wytypowano kilka osób, ale tylko trójka z nich mogła dostać specjalną nagrodą. Jednakże każdych z nich został doceniony. Dzień później w szkolnej sali sportowej odbył się mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami i uczniami. Rozgrywka trwała aż 5 setów, bo najważniejsza była dobra zabawa, a nie tylko wynik. Zwycięsko z rywalizacji wyszła jednak drużyna uczniów, wygrywając z nauczycielami 4:1. Udowodniło to, że ci dopiero „uczący się” mogą pokonać nawet tych, którzy tę wiedzę im przekazują.

Mamy nadzieję na coraz częstsze świętowanie i organizowanie takich wydarzeń w naszej szkole. 

Zapraszamy do galerii 

Natalia Furman kl. II B

 

Pierwsze miejsce naszej uczennicy w Turnieju Pingpongowym

Pierwsze miejsce naszej uczennicy w Turnieju Pingpongowym

   19 marca 2018r. w Krzyżu Wlkp. odbył się Powiatowy Turniej w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Ławińska, Zosia Sotek, Marek Świętek i Piotr Filoda. W turnieju uczestniczyli także uczniowie z ZSP Czarnków, ZS Krzyż, SP w Drawsku, PSP w Lubaszu, MOS Biała, ZSO Krzyż oraz ZSP Trzcianka. Rywalizacja o miejsce na podium była bardzo wyrównana. Podczas turnieju można było zauważyć ogromne zaangażowanie oraz wysoki poziom gry zawodników. Po długich zmaganiach 1 miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Agata Ławińska, 6 miejsce Zosia Sotek, w kategorii chłopców 4 miejsce Marek Świętek, 6- Piotr Filoda. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii

 

Aleksandra Dolna

 

 

Finał Olimpiady z Fizyki

Finał Olimpiady z Fizyki

     Dnia 27 stycznia w Pile odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z Fizyki. Naszą szkołę reprezentował Kamil Golik IIId.

Uczeń po osiągnięciu maksymalnej liczby punktów w etapie I zmierzył się z pięcioma zadaniami. Za każde  zadanie, podobnie jak w etapie I, mógł uzyskać maksymalnie 20 pkt.

Kamil osiągając bardzo dobry wynik zakwalifikował się do etapu finałowego, który odbył się 17 marca w Krakowie. Rezultatu etapu tego jeszcze nie znamy, ogłoszenie nastąpi w kwietniu.

Cytując słowa Thomasa Edisona: „Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu”, gratulujemy Kamilowi i życzymy sukcesów!

Zapraszamy do galerii

Fizyka a medycyna, czyli z wizytą na Politechnice Poznańskiej

Fizyka a medycyna, czyli z wizytą na Politechnice Poznańskiej

   W piątek, 2 marca, klasa III d pod opieką p. Danuty Wojewoda-Walickiej  uczestniczyła  w wykładzie dr inż. Marka Nowickiego „Fizyka w medycynie”. Wykład odbył się na Wydziale Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej. Prelegent w interesujący sposób, przedstawił rolę fizyki w rozwoju diagnostyki i terapii medycznej. W czasie wykładu przypomnieliśmy sobie podstawowe wiadomości o promieniach X i promieniotwórczości naturalnej oraz poznaliśmy sposoby ich wykorzystania w medycynie. Wykładowca omówił zasadę działania urządzeń wykorzystywanych w diagnostyce medycznej od najprostszego etapu obrazowania ludzkiego ciała czyli lampy rentgenowskiej, poprzez tomograf i aparat do wykonania rezonansu magnetycznego po najnowsze urządzenia służące do badania pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Dowiedzieliśmy się także jakie nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu można wykryć za pomocą scyntygrafii i jakie są zastosowania laserów w lecznictwie.

   Udział w wykładzie uzmysłowił nam, że bez osiągnięć  fizyków  świat dzisiejszej medycyny byłby zupełnie inny.

 Zapraszamy do galerii

Klaudia Krysiak IIId

Świąteczne życzenia

Świąteczne życzenia

"Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc,

nie umrę, nie, lecz będę żył, Pan okazał Swą moc..."

 

Niech nadzieja Zmartwychwstania, 

będzie Waszym najwyższym dobrem

i dodaje sił do realizacji życiowego powołania.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

 

życzą

 

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

LO w Czarnkowie

Teatr TU podbija poznańską scenę

Teatr TU podbija poznańską scenę

     Sześć miesięcy przygotowań, pracy nad tekstem, ruchem, mimiką i emocjami. Trzy dni zmagań na scenie. Podróż pełna przygód i nowi teatralni przyjaciele. Tak pracują aktorzy Teatru TU z MCK w Czarnkowie pod opieką Artura Geremka. Efekt: II miejsce na XVIII edycji Poznańskiego Festiwalu Teatrów Marcinek oraz I nagroda Jury Studenckiego. To wielki sukces młodych aktorów, uczniów czarnkowskiego ogólniaka spod znaku Janka z Czarnkowa.

    Nasz nowy spektakl "Szczurzysyn" miał swoją premierę na licealnych deskach "Marcinka". Dla kilku aktorów był to sceniczny debiut. Tym większe brawa dla zespołu. Efektem naszej pracy jest opowieść o ksenofobii, współczesnych lękach i strachu. Jest to próba analizy rodzącego się zła w naszym współczesnym świecie. Pytamy dlaczego?

   Grupa liczy ponad 20 osób. Jesteśmy podzieleni na mniejsze zespoły, które intensywnie pracują nad własnymi spektaklami. Często po kilkanaście godzin w tygodniu. Naszą sceną prób są sale Miejskiego Centrum Kultury i Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie. To wszystko dzięki młodym ludziom, którym się chce, którzy są aktywni i wiedzą o czym chcą mówić ze sceny. Obecnie zespół pracuje nad kolejnymi trzema przedstawieniami.

   Już teraz zapraszamy widzów do MCK w Czarnkowie na nasz spektakl, który będziemy grać na XXXVI Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych 16 kwietnia. A przed nami jeszcze „Arlekinada” w Inowrocławiu, Złotowskie Spotkania Teatralne i Noc Teatrów w Poznaniu. Wiosna jest dla nas pracowita, a lato zapowiada się nie mniej atrakcyjne.

Artur Geremek

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.10
1,202,106 unikalne wizyty