Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

216 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim dla naszego Liceum

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim dla naszego Liceum

    Mała ojczyzna nie ma przed uczniami szkół ponadpodstawowych tajemnic. 8 czerwca drużyny siedmiu szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Trzciance. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Surma i Marta Żukowska z kl. I d oraz Mateusz Grencel z kl. II a.

Drużyny odpowiadały na pytania z dziewięciu kategorii m. in. geografii i przyrody, sportu i rekreacji, historii, składu Rady i Zarządu Powiatu czy statutu. Źródłem wiedzy zgodnie z regulaminem konkursu były informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej powiatu.

Po serii pytań części zasadniczej nasi uczniowie uzyskali identyczną liczbę punktów jak licealiści z LO w Trzciance. Konieczna okazała się dogrywka, w której, podobnie jak w roku ubiegłym, lepszą okazała się drużyna z naszego Liceum. Drugie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy a trzecie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim.

Wszyscy laureaci otrzymali z rąk Starosty Powiatu Tadeusza Teterusa oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Tomaszewskiego nagrody książkowe, a nasza szkoła dodatkowo puchar za zajęcie I miejsca.  

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

 

Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady

    W niedzielę 28 maja  klasa 1d, 2b oraz uczniowie z innych klas pod opieką Pana Radomira Pertka, Pana Sylwestra Baryczkowskiego, Pana Artura Geremka oraz Pana Jacka Szarego wyruszyli na niezapomniany wyjazd w Bieszczady. O godzinie 3:45, pod naszym Czarnkowskim Liceum, zorganizowana została zbiórka, po której wszyscy pożegnali się z najbliższymi i wsiedli do autobusu. Sama podróż trwała 12 godzin, ale w tym czasie każdy zdążył już się zrelaksować i nikt nie zwracał uwagi na mijające godziny. Po przyjeździe do Leska zakwaterowaliśmy się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Bieszczadnik”, a następnie zjedliśmy przygotowaną dla nas obiadokolację. Po rozpakowaniu się i wypoczęciu w pokojach cała grupa poszła na krótki spacer po mieście. Później każdy miał czas wolny dla siebie, w którym mógł zrobić zakupy albo pograć w kosza, czy piłkę nożną.

     Następnego dnia zaplanowana została wycieczka do Bukowca skąd wyruszyliśmy na całodniową wyprawę do źródeł Sanu malowniczym szlakiem. Jest to najdalej na południe wysunięty i dostępny turystycznie region Polski. Na trasie znajdują się samotne krzyże, pozostałości cerkwi i cmentarzy oraz tajemniczy Grób Hrabiny. Pogoda w tym dniu bardzo dopisywała i obowiązkowo musiał być krem z filtrem, czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.

We wtorek przejechaliśmy nad Jezioro Solińskie, gdzie zwiedzaliśmy zaporę. W następnej kolejności czekał na nas rejs statkiem do Polańczyka. Dalej opiekunowie zorganizowali dla nas wspinaczkę na Smerek (1222 m). W trakcie podróży mogliśmy oglądać wyjątkowe okazy przyrody, takie jak żmija zygzakowata czy salamandra plamista, które są pod ochroną. Podczas powrotu spotkał nas niestety deszczyk, ale każdy był zdeterminowany aby wytrwać do końca.

Ostatni dzień w górach również był bardzo wymagający. Rano wyruszyliśmy do Mucznego skąd rozpoczęliśmy wyprawę na Tarnicę, czyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów (1346,2 m). Trasa była dość ciężka, ale wspaniałe widoki zrekompensowały każdy wysiłek. Pod koniec dnia wszyscy wymęczeni pozostali w swoich pokojach i tam spędzili razem „zieloną noc”.

W czwartek nadszedł smutny czas powrotu do rzeczywistości. Podczas drogi powrotnej spotkały nas małe kompliokacje ;-), ale i tak licealistom towarzyszyła miła atmosfera oraz piękne wspomnienia.

Czekamy na więcej takich niezapomnianych wycieczek z wspaniałymi uczniami, jak i nauczycielami.

Zapraszamy do wycieczkowej galerii

 

Natalia Furman, kl. IB

 

Entuzjaści robotów na Politechnice Poznańskiej

Entuzjaści robotów na Politechnice Poznańskiej

     W piątek 26 maja dwie klasy politechniczne – Id i IId – pod opieką pana Radomira Pertka i pana Aleksandra Rakowicza wyruszyły na wycieczkę organizowaną przez panią Danutę Wojewoda-Walicką do Poznania. O godzinie 9:00 byliśmy już na Politechnice Poznańskiej i wchodziliśmy do sali, w której odbył się wykład o robotach składający się z trzech części.

Pierwsza dotyczyła robota o nazwie LineFollower, czyli robota „podążającego po linii”. Opowiedziano nam m.in. jak możemy zbudować własnego LF.

W drugiej części była mowa o robocie, który sam umiał przejść przez labirynt 3D. Poznaliśmy też mikrokontroler o nazwie Arduino Uno, który „może stać się sercem najróżniejszych majsterkowanych w zaciszu własnego domu gadżetów”.

W trzeciej części wykładu usłyszeliśmy o Sumobocie, którego zadaniem było wypchnąć przeciwnika poza okrąg, samemu nie przekraczając tej linii. Przybliżono nam również kolejne etapy budowy robota, m.in. programowanie.

Po wykładach poszliśmy obejrzeć te urządzenia w akcji. Natknęliśmy się również na pokaz niezwykłych zastosowań powietrza. Następnie poszliśmy na krótką lekcję dotyczącą bramek logicznych, gdzie pracowaliśmy z komputerami i specjalnym programem, który każdy z nas może znaleźć w Internecie na stronie logic.ly.

Po zajęciach poszliśmy do Centrum Handlowego Posnania na obiad i zakupy. Około godziny 17.00 byliśmy już przed szkołą niosąc w plecakach prezenty dla mam z okazji Dnia Matki.

 Więcej zdjęć w galerii

Klaudia Krysiak kl. IId

 

Video pocztówka z LO

Drodzy Gimnazjaliści przypominamy, że 9 czerwca upływa oficjalny termin składania podań o przyjęcie do liceum.

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, to może pomoże Wam nasza filmowa pocztówka z LO.


Tak czy inaczej, życzymy Wam udanego wyboru i powodzenia w przyszłości!


Współpracujemy z UAM w Poznaniu

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat współpracują z Instytutem Historii i Instytutem Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.

W tym roku uczestniczyliśmy w projekcie dla grup patronackich z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego pt. „Prawda czy fikcja? Czytamy i rozmawiamy o książkach”.  W ramach projektu przeprowadziliśmy anonimową ankietę dotyczącą czytelnictwa w LO Czarnków oraz zrealizowaliśmy otwarty wywiad narracyjny w formie audiowizualnej. Bohaterką  filmu- postacią z którą odbyliśmy niezwykle interesującą rozmowę na temat ulubionych i najważniejszych książek oraz zasobów domowej biblioteczki była  Prezes UTW w Czarnkowie –pani Elwira Stańczak. Spotkanie z Panią Stańczak było „niezwykłą podróżą” po świecie książek.

W projekcie wzięli uczniowie klas I i II. Reżyserem filmu był Piotr Baryczkowski. W realizacji zdjęć pomagali mu: Szymon Winiarski i Adam Jabłoński. Wywiad przeprowadziły: Kamila Ostromecka i Anna Knap-Czechowska. Nad scenariuszem pracowali także: Weronika Bilska i Wojciech Michalak. Ankietę i prezentację wykonały: Oktawia Magdziarz i Aleksandra Opas. Projekt zrealizowano pod opieką mgr Marzeny Pietraszak.

Tak liczne grono uczniów w finale na podsumowaniu działań szkół zostało nagrodzone laurem 2 miejsca. Gratulujemy.

 

Konkurs biologiczno – chemiczny

Konkurs biologiczno – chemiczny

      Tradycją naszego czarnkowskiego Liceum stał się konkurs biologiczno-chemiczny z elementami ekologii. 19 maja bieżącego roku odbyła się już jego XVI edycja, w której wzięło udział ponad 30 uczniów z gimnazjów w Czarnkowie, Trzciance, Gębicach, Krzyżu, Kuźnicy Czarnkowskiej, Lubaszu, Wronkach i Młynkowie.

    Przybyłych gości powitały organizatorki konkursu – p. Agnieszka Adamczyk i p.Teresa Szwedek, a pan dyrektor Sławomir Żarczyński dokonał uroczystego otwarcia. Po ciepłych słowach przyszedł czas na rozwiązywanie testu. Uczestnicy mieli 90 minut na zmierzenie się z pytaniami z zakresu biologii, chemii oraz ekologii. 

Drugie miejsce naszych dziewcząt w piłce siatkowej

Drugie miejsce naszych dziewcząt w piłce siatkowej

    23 i 25 maja – dwa ciepłe i słoneczne dni. Gdy uczniowie naszego liceum musieli „męczyć się” na lekcjach, na czarnkowskim basenie trwały zawody w piłkę siatkową chłopców i dziewczyn. Jako pierwsze zostały rozegrane zawody chłopców. Naszą szkołę reprezentował Mateusz i Miłosz Cierpicki z klasy II B. Natomiast dwa dni później wykazać mogły się dziewczęta - Katarzyna Stułka z I D i Weronika Zalewska z I B. Na czarnkowski OSiR przyjechały również inne szkoły : ZSP Czarnków, PZSP Czarnków, Edukacja Lubasz, ZST Trzcianka oraz LO Trzcianka. Wszystkie reprezentacje grały systemem „pucharowym”. Nasi chłopcy przegrali swój pierwszy mecz z Edukacją Lubasz, przez co od razu odpadli z rozgrywek i stracili szansę na zdobycie jakiegokolwiek miejsca na podium. Jednakże pozostałe mecze rozgrywane między innymi szkołami były bardzo ekscytujące. Zmagania o wejście do finału kończyły się „tie-breakem” , dzięki czemu można wywnioskować, że wszyscy grali do ostatniego zdobytego punktu. Ostatecznie najlepszy okazał się zespół z Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance. Dwa dni później nadszedł czas na dziewczęta. Tutaj sprawa ułożyła się korzystniej dla nas. Nasza reprezentacja na pierwszy ogień wylosowała uczennice z ZSP Czarnków. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale zwyciężyła nasza drużyna, dzięki czemu awansowaliśmy od razu do finału. Niestety dziewczęta z LO z Trzcianki, z którymi spotkaliśmy się w ostatecznym boju okazały się silniejsze i to właśnie one zgarnęły pierwsze miejsce. Końcowe podia prezentowały się następująco : Chłopcy (23 maj) : 1. ZST Trzcianka 2. ZSP Czarnków 3. LO Trzcianka Dziewczęta (25 maj) : 1. LO Trzcianka 2. LO Czarnków 3. Edukacja Lubasz Wszystkim zawodnikom i zawodniczką gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. I B

JankoTV prezentuje - LICEALNY BIEG

Uczeń LO finalistą konkursu matematycznego PANGEA

Uczeń LO finalistą konkursu matematycznego PANGEA

     W konkursie matematycznym Pangea wzięło w tym roku udział ponad 120 tysięcy uczniów z różnych typów szkół. Aleksander Feląg z klasy IID przygotowywany przez p. Teresę Pawlak, po etapie szkolnym zakwalifikował się do części finałowej, która odbyła się 10 kwietnia br. we Wrocławiu. Po etape finałowym Olek zanalazł się wśród najlepszych uczniów w kraju uzyskując tytuł finalisty konkursu. Uroczysta gala finałowa odbyła się 28 kwietnia. 

 

Licealiści z LO Czarnków na spotkaniu z Sędzią Sądu Rejonowego

Licealiści z LO Czarnków na spotkaniu z Sędzią Sądu Rejonowego

     W kwietniu br w LO w Czarnkowie odbyło się spotkanie klas humanistycznych z Sędzią Sądu Rejonowego w Trzciance – panią Teresą Ratko-Wołoszczuk. Spotkanie to miało na celu poszerzenie wiedzy licealistów na temat prawa, sądownictwa, organizacji pracy sądu.

Pani Sędzia bardzo interesująco  opowiedziała o obowiązkach i odpowiedzialności pracy w sądzie.

Przybliżyła również temat studiów prawniczych oraz kwalifikacji, które należy zdobyć, wykonując ten niełatwy zawód zaufania publicznego.

 

Maria Ciechanowska- kl. 1a

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wygenerowano w sekund: 0.06
992,567 unikalne wizyty