Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

153 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Ogłoszenie

             Dnia 22 XI 2017 o godz. 17 00-w środę odbędą  się zebrania rodziców.

 

 Porządek zebrania:

 

1. Zapoznanie  rodziców z kalendarzem roku szkolnego, proponowanymi dniami wolnymi.                   

2. Oceny, zachowanie uczniów, sukcesy w konkursach, zawodach…

3. Informacja o zajęciach dodatkowych/ fakultety, zajęcia wyrównawcze/

4. Matury próbne.

5. Fundusz pomocy szkole.

6. Wycieczki, połowinki, studniówki/ planowanie, rozliczenie/

 

Sale na spotkania z rodzicami:

 

Deklasacja rywalek podczas powiatowych mistrzostw w unihokeju

Deklasacja rywalek podczas powiatowych mistrzostw w unihokeju

    30 października reprezentantki naszej szkoły udały się do Wielenia, aby stoczyć tam bój o mistrzostwo powiatu w unihokeju. Pojęcie „unihokej” zapewne kojarzy się wszystkim z grą zespołową zwaną „hokejem”. Są to sporty podobne, jednakże różniące się one od siebie w pewnych aspektach. W czasie trwania rywalizacji na boisku znajduje się pięć zawodników i bramkarz w każdej drużynie. Zawodnicy do gry używają kijów oraz plastikowej piłki. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal. Różne szkoły podjęły walkę o wygraną m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Edukacja Lubasz oraz Zespół Szkół w Wieleniu. Tymczasem w skład naszej drużyny wchodziła: Karolina Jabłonowska, Magdalena Szóstak, Weronika Kawlewska, Zofia Dymek, Zuzanna Bukowska, Marta Mikołajewska, Kamila Jagła oraz Aleksandra Dolna i Aleksandra Dolna :-) .

Wszystkie zmagania tego dnia ułożyły się dla nas bardzo pomyślnie, ponieważ niebyło spotkania, które zakończylibyśmy porażką. Pierwszy mecz rozegrany został z ZS w Wieleniu, którym dziewczęta rozpoczęły dobrą passę wygrywając 5:2. Następny pojedynek zakończony wynikiem 7:1 przeciwko ZSP w Czarnkowie był już bezwzględnym pokazem siły. Ostatni mecz z Edukacją Lubasz postawił kropkę nad „i” oraz zapieczętował końcowy triumf – wygrana 3:2. Każda zawodniczka wykazała się dużym zaangażowaniem, ale dwie licealistki, Karolina Jabłonowska i Zofia Dymek, wyróżniały się na tle innych zdobywając najwięcej bramek. Rekompensatą dla naszych mistrzyń za trud włożony w zasłużony sukces jest fakt, że dzięki miażdżącemu zwycięstwu przeszliśmy do następnego etapu na szczeblu wojewódzkim.

Trzymamy kciuki.

Zapraszam do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. II B 

Drugie miejsce naszych badmintonistek

Drugie miejsce naszych badmintonistek

    W dniu 24 października 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej w Trzciance odbyły się coroczne zawody w badmintona. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów dziewczęcych i 5 zespołów chłopców z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Trzciance, Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie, Edukacji Lubasz w Lubaszu oraz  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Trzciance. Natomiast nasze liceum reprezentowali : Agata Przybył z I B, Wiktoria Nowak z I D, Katarzyna Stułka z II D, Marek Świętek z II C oraz Wojciech Michalak z III C.

    Zmagania drużyn wśród dziewcząt prowadzone były systemem pucharowym, zaś chłopców systemem każdy z każdym. Wszyscy zawodnicy początkowo grali „single”, a następnie przenosili się na „deble”. Triumfator każdego meczu wyłaniany zostawał po wygraniu przynajmniej dwóch setów. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a  mecze bardzo zacięte co dodawało grającym jeszcze więcej adrenaliny, jednakże toczono wszystko w duchu fair play. W rozgrywkach dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki LO w Trzciance, ale tuż za nimi uplasowały się nasze licealistki, które w decydującym meczu zwyciężyły z ZST w Trzciance.  U chłopców również zwycięzcy okazali się uczniowie z LO w Trzciance wyprzedzając ZST w Trzciance oraz Edukację Lubasz.

Bardzo serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii

 

Natalia Furman kl. II B 

Połowinki 2017

Połowinki 2017

     Słowo „piątek” kojarzy się wszystkim z jednym – rozpoczęcie długo wyczekiwanego weekendu. Jest to czas kiedy każdy może odpocząć i zapomnieć o wszelakich obowiązkach szkolnych. Jednakże drugoklasiści zapamiętają ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowo. Bowiem 20 października odbyły się połowinki, będące tradycyjną imprezą oznaczającą, że już połowa czasu, jaki dany jest nam spędzić w naszym Liceum minęła. Uroczystość miała miejsce w zajeździe „Meteor” w Lubaszu. Uczestniczyli w niej uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi. Opiekunami byli wychowawcy klas : mgr Bożena Janusiak, mgr Tomasz Biernat, mgr Agnieszka Adamczyk, mgr Radomir Pertek oraz  przedstawiciele rodziców. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan dyrektor mgr inż. Sławomir Żarczyński oraz pani wicedyrektor mgr Marzena Pietraszak. Bal rozpoczął się od powitania gości przez ucznia klasy II A- Mateusza Kaźmierczaka i uczennicę klasy II D- Katarzynę Stułkę. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który krótkim, ale uroczystym przemówieniem „otworzył Połowinki 2017”.

Zabawa była bardzo udana. Parkiet cały czas był zapełniony, a wspaniała atmosfera towarzyszyła wszystkim od pierwszej chwili aż do samego końca. Jedzenie wszystkim smakowało, a muzyka zaoferowana przez DJ’a na pewno trafiła w każdy gust. Zatańczyć można było do typowych utworów „discopolowych”, ale również klubowych. Wszyscy zebrani starali się, aby ani jedna osoba nie siedziała samotnie przy stole, tylko bawiła się, jak najlepiej potrafi. O północy powróciliśmy do swoich domów, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Dziękujemy nauczycielom oraz wszystkim, którzy umożliwili nam zorganizowanie zabawy. Jednocześnie życzymy następnym „połowinkowiczom”, by ich impreza była równie udana. 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. II B 

Reprezentacja szkoły mistrzem powiatu w szachach!

Reprezentacja szkoły mistrzem powiatu w szachach!

    W sobotę 21 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatowe w Szachach. Gra w szachy znana jest wszystkim od wielu stuleci. Jest to sport, w którym wykazać należy się inteligencją oraz sprytem. Może nie jest to dyscyplina typowo związana ze sprawnością fizyczna, natomiast należy wyróżnić się w niej logicznym myśleniem. Licealistom nie jest to wcale obca sztuka. Naszą szkołę reprezentowali : Piotr Baryczkowski, Norbert Rybarczyk, Jędrzej Fąka, Julian Staręga oraz Maja Przybył, którzy przygotowywali się pod czujnym okiem Pana Sylwestra Baryczkowskiego.

    Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim. Tego dnia bezkonkurencyjni okazali się właśnie nasi uczniowie, którzy zakończyli zmagania bez jakiejkolwiek porażki. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się „szachiści” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance oraz Edukacji Lubasz. Dzięki wygranej reprezentanci naszej szkoły awansowali do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Życzymy dalszych sukcesów!

 

Natalia Furman kl. II B 

Pożegnanie pracownika obsługi szkolnej

Pożegnanie pracownika obsługi szkolnej

    Pożegnanie pracownika obsługi szkolnej 20 października odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Ewy Grzech odchodzącej na zasłużoną emeryturę. Wydarzenie miało miejsce na boisku szkolnym, gdzie w imieniu nauczycieli jak i uczniów dyrektor LO Pan Sławomir Żarczyński oraz zastępca dyrektora Pani Marzena Pietraszak podziękowali za sumienną pracę i trud w nią włożony. Składając gratulacje wszyscy zgromadzeni życzyli Pani Ewie długiej i spokojnej emerytury w zdrowiu i spokoju. Podkreślono również, że przez wszystkie przepracowane dni szkoła błyszczała jak lustro, a w wazonach zawsze znajdowały się świeże kwiaty. Następnie wręczony został upominek w postaci roweru oraz bukiet czerwonych róż. Na pożegnanie zadedykowano piosenkę „Ale to już było”, którą zaśpiewała grupa naszych licealistów. Pani Ewa ze wzruszeniem podziękowała za wszelakie życzenia oraz wyraziła wdzięczność za wspólnie spędzone lata w szkolne.

Zapraszamy do galerii

Natalia Furman kl. II B

W poszukiwaniu drugiej Ziemi

W poszukiwaniu drugiej Ziemi

    W środę, 18 października, klasy IId i IIId pod opieką pani Danuty Wojewoda-Walickiej i pani Agnieszki Adamczyk wyruszyły na UAM w Poznaniu.

Na Wydziale Fizyki uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym wykładzie prof. Tadeusza Michałowskiego pt.: „W poszukiwaniu drugiej Ziemi”. Usłyszeliśmy tam, że średnica Słońca jest prawie 110 razy dłuższa od średnicy Ziemi! Poznaliśmy też tzw. „efekt komara” i metody odkrywania planet krążących wokół innych gwiazd. Warto wspomnieć tu o metodzie tranzytów, gdyż do tej pory to właśnie tą metodą odkryto najwięcej planet. „Tranzyt oznacza przejście ciała niebieskiego przez tarczę innego ciała niebieskiego. Gdy planeta przesłania częściowo gwiazdę, można ją wykryć analizując nieznaczne osłabienie jasności tej gwiazdy” – czytamy na Wikipedii. Wykładowca opowiedział nam o Kosmicznym Teleskopie Keplera, który poszukując planet, wykorzystuje właśnie tę metodę. Dowiedzieliśmy się również, że pierwsza planeta krążąca wokół gwiazdy podobnej do Słońca znajduje się 50 lat świetlnych od nas i nosi nazwę 51 Pegasi!

Po tym wykładzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna udała się na  lekcję biofizyki, a druga akustyki. Grupa z biofizyki zwiedziła laboratorium, gdzie zobaczyła sprzęty laboratoryjne używane przez biofizyków, a także wyhodowane na uniwersytecie glony. Natomiast grupa z akustyki miała okazję spotkać się z członkiem Polskiego Towarzystwa Akustycznego oraz Komitetu Akustyki PAN, prof. dr hab. Rufinem Makarewiczem i wysłuchać prelekcje na temat echa, pogłosu, dźwięku i hałasu będąc w komorze bezechowej.

Obiad zjedliśmy w galerii „Plaza” , a następnie pełni wrażeń wróciliśmy do Czarnkowa.

Więcej zdjęć w galerii

Klaudia Krysiak kl. IIId

Agata Ławińska zajęła I miejsce w Konkursie muzycznym

Agata Ławińska zajęła I miejsce w Konkursie muzycznym

        Dnia 1 marca, w dniu pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Koninie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs „Niepokorna, niezłomna, wyklęta – Inka oczami dzisiejszych uczniów” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w którym udział wzięły 104 szkoły z całej Wielkopolski. Jego laureatką została uczennica klasy I c naszego Liceum, Agata Ławińska, zajmując I miejsce w kategorii muzycznej. Główną nagrodą za owe osiągnięcie okazał się m.in. wyjazd do Pałacu Prezydenckiego RP i możliwość porozmawiania z Parą Prezydencką.

            Zgodnie z obietnicą, w dniu 3 października 2017r. około godziny 12 zwycięzcy wraz z opiekunami zostali ugoszczeni w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. 

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)

 

14 października to dzień szczególny dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów. W tym dniu problemy związane z obowiązkami szkolnymi odchodzą w niepamięć. Jest to idealna okazja  do przekazania wszelkich podziękowań i gratulacji za pracę i trud w nią włożony. To także czas na wręczenie wyróżnień za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

ID w parku linowym

ID w parku linowym

    Pierwszy wyjazd w nowej szkole. Mierzymy wysoko zatem park linowy był idealny. Sześć tras zróżnicowanych pod względem trudności. Każdy znalazł coś dla siebie. Czasami było nisko, a niekiedy bardzo wysoko. Tyrolka to dynamiczny zjazd, a na przeszkodach zwalnialiśmy gdy ręce odmawiały nam posłuszeństwa. Na koniec wspólne ognisko i rozmowy. Wyprawę zorganizował nasz wychowawca Artur Geremek, a drugim opiekunem był p. Sławomir Krueger. 

Więcej zdjęć w galerii

Wygenerowano w sekund: 0.06
1,028,602 unikalne wizyty