Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Pozostało jeszcze

211 dni
do zjazdu

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

218 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Konkurs biologiczno-chemiczny 2018

Konkurs biologiczno-chemiczny 2018

    Zgodnie z tradycją naszego czarnkowskiego Liceum 18 maja bieżącego roku odbyła się XVII edycja konkursu biologiczno-chemicznego z elementami ekologii skierowanego dla gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział ponad 30 uczniów ze szkół w Krzyżu Wielkopolskim, Trzciance, Czarnkowie, Lubaszu, Romanowie Dolnym oraz z Roska.

    Przybyłych gości powitały organizatorki konkursu - p. Agnieszka Adamczyk i p. Teresa Szwedek, a pan dyrektor Sławomir Żarczyński dokonał uroczystego otwarcia. Po słowach otuchy uczniowie przystąpili do rozwiązania testu, na który mieli 90 minut. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu biologii, chemii oraz ekologii. Po sprawdzeniu testów przez komisję przyszedł czas na wręczenie nagród, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie-Wydział Ochrony Środowiska oraz Bank Spółdzielczy w Czarnkowie.

Uczniowie LO na zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej UAM oraz na spotkaniu autorskim w CK Zamek w Poznaniu

Uczniowie LO na zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej UAM oraz na spotkaniu autorskim w CK Zamek w Poznaniu

   24 kwietnia grupa pasjonatów literatury polskiej z naszej szkoły, pod opieką pani dyrektor Marzeny Pietraszak, udała się do Poznania na spotkanie autorskie z poetą i muzykiem Marcinem Świetlickim.

Wtorkowy wieczór poprzedził wykład doktorantki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pani Joanny Nawrot, o artyście. Odbył się on w reprezentacyjnej sali Uniwersytetu w Salonie Adama Mickiewicza w kopule Collegium Maius przy ul. Fredry. Prelekcja wzbogaciła nas o wiedzę na temat życia pana Świetlickiego, co z kolei poskutkowało lepszym zrozumieniem jego twórczości.

Ostatnie pożegnanie


 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że

21 maja 2018r. zmarła

nasza wieloletnia, była pracownica

 

Lucyna Pieprz 

 


Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia

 

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

LO w Czarnkowie


Język polski już za nami!

Język polski już za nami!

  4 maja 2018r. rozpoczęliśmy tegoroczną Maturę. 103 absolwentów naszego liceum zmierzyło się o godzinie 9.00 z pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godzinie 14.00 33 abiturientów zmagało się z arkuszem z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

   W poniedziałek egzamin z matematyki, a później języki obce i inne przedmioty. Na czas ostatnich powtórek i kolejnych egzaminów - wszystkim życzymy powodzenia!

Zapraszamy do galerii z pierwszego dnia matur

"Idź swoją drogą..."- pożegnanie Absolwentów 2018

"Idź swoją drogą..."- pożegnanie Absolwentów 2018

   27 kwietnia 2018 to długo wyczekiwany dzień  pożegnania Absolwentów. Uroczystość rozpoczęła piosenka „Biegnij przed siebie”, a motyw życiowej wędrówki towarzyszył nam do końca uroczystości. Wszystkich przybyłych powitali prowadzący Alicja Gębala, Zofia Molska i Mateusz Krzyżanowski.

   Ciepłe słowa do absolwentów kierowali w swoich wystąpieniach kolejno Dyrektor liceum p. Sławomir Żarczyński, Wicestarosta  Czarnkowsko-Trzcianecki p. Jacek Klimaszewski, Przewodniczący Rady Powiatu p. Bogdan Tomaszewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Lucyna Augustyniak. Kulminacyjnym momentem uroczystości było oczywiście rozdanie świadectw ukończenia szkoły i nagród dla wyróżniających się absolwentów. Każdy z nich otrzymał również list gratulacyjny, który w imieniu organu prowadzącego wręczał pan Wicestarosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu.

Nasza szkoła czeka na nowe twarze, czyli „Drzwi Otwarte 2018”

Nasza szkoła czeka na nowe twarze, czyli „Drzwi Otwarte 2018”

     26 kwietnia bramy Czarnkowskiego Liceum stały dla wszystkich otworem. Tego oto dnia zainteresowani uczniowie mogli przybyć do naszej szkoły i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda u nas „nauka”. Nauczyciele i uczniowie, przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji.  Podczas zwiedzania wszyscy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną liceum. Zainteresowani nauką w klasie humanistycznej wzięli udział w warsztatach szkolnego teatru „TU” oraz dowiedzieli się czegoś więcej o czarnkowskiej grupie rekonstrukcji historycznej. Natomiast klasy politechniczne wykonywały różnego typu eksperymenty fizyczne. Przyszli uczniowie klasy prawno-ekonomicznej usłyszeli opowieści o wyprawach szkolnego klubu turystycznego „Vagabundus”. Chętni do nauki w klasie biologiczno-chemicznej przeprowadzali doświadczenia chemiczne i obserwacje mikroskopowe.

Ostatnie reportaże Janko TV

Drzwi otwarte 2018

I Dzień Wiosny

Laureat konkursu "Bieg Po Indeks” z fizyki

Laureat konkursu "Bieg Po Indeks” z fizyki

     6 kwietnia trzech uczniów naszej szkoły: Jakub Frieske, Piotr Baryczkowski i Kamil Golik wzięło udział w finale XXII edycji konkursu "Bieg Po Indeks"- rywalizacji organizowanej przez Politechnikę Koszalińską. Dwa pierwsze etapy odbywały się za pośrednictwem platformy e-learningowej. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z dziedziny fizyki, matematyki lub informatyki. Finał realizowany był w formie pisemnej w siedzibie Politechniki Koszalińskiej i polegał na rozwiązaniu wybranych przez uczestnika zadań konkursowych. Wybór ten dotyczył 5 dowolnych zadań spośród 15 (do wyboru: 5 zadań z matematyki, 5 zadań z fizyki oraz 5 zadań z informatyki). Kamil Golik uzyskał miejsce premiowane osiągając status Laureata i Indeks Politechniki Koszalińskiej, a szkoła otrzymała puchar i nagrodę rzeczową - drukarkę 3D.


 

Sukcesy w konkursie Eureka.

 

   W dniu 10 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”. Konkurs jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, a jego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. W konkursie tym brało udział 28 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs składał się z trzydziestu zadań testowych i jednego pytania opisowego. Pytania obejmowały program nauczania fizyki i astronomii przewidziany dla gimnazjów oraz klas liceów.

Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco: Kamil Golik uzyskał III miejsce w kraju uzyskując dyplom i nagrodę rzeczową, Marta Fręśko uzyskała wyróżnienie i nagrodę za bardzo dobry wynik, 12 uczniów uzyskało dyplom z wyróżnieniem.

 

 

Dziękuję uczestnikom za zaangażowanie i gratuluję osiągniętych wyników.

 

nauczyciel fizyki - Danuta Wojewoda-Walicka

Wiosna w Teatrze TU

Wiosna w Teatrze TU

    Ile można pisać o teatrze? Okazuje się, że co tydzień. To chyba całkiem nieźle jak na amatorski teatr z małego miasteczka. Nasza przygoda w tym roku zaczęła się od poznańskiego „Marcinka” i nagrodzonego spektaklu „Szczurzegosyna” ale o tym już było.

Wiosna to pracowity czas w teatrze. Festiwal za festiwalem. Podróż do Inowrocławia na XVI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” to kolejne wyróżnienie dla naszego zespołu i nie mała nagroda, którą jak zwykle przeznaczyliśmy na kolejny wyjazd.

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I

       Dnia 13 kwietnia 2018r. w Trzciance odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie udział wzięli uczniowie:

Sandra Ewald IA, Mikołaj Mumot ID, Bartosz Pertek ID, Krystian Wylegała ID, Agnieszka Grundt ID, Anna Skowron ID, Michalina Dydo IB.

     Uczeń Mikołaj Mumot zajął III miejsce i zakwalifikował się do kolejnego etapu, którym będzie Regionalny Konkurs  Matematyczny, który odbędzie się 7 czerwca 2018r. w ZSP w Czarnkowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć>>

             Teresa Pawlak

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,202,107 unikalne wizyty