Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

274 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Dzień przedsiębiorczości w LO

Dzień przedsiębiorczości w LO

    W dniu 26 kwietnia 2017 roku w naszej szkole zorganizowany został „Dzień przedsiębiorczości”.

Do udziału zaproszono 25 uczniów klas I i II o kierunku politechnicznym, zainteresowanych pracą architekta i tworzeniem projektów budowlanych. Konsultantem i opiekunem uczniów był absolwent naszego Liceum, obecny właściciel biura architektonicznego FDA Architekci z Lubonia pan mgr inż. architekt Adam Żarczyński.

     W czasie spotkania uczniowie zapoznani zostali z pracą architekta, wymaganiami współczesnego budownictwa oraz podstawowymi zasadami tworzenia projektów architektoniczno-budowlanych. W ramach zajęć praktycznych każdy z uczestników musiał wykonać projekt domku jednorodzinnego, parterowego z garażem w bryle budynku, kuchnią i jadalnią połączonymi z salonem, 3 sypialniami, spiżarnią, łazienką, tarasem i ogrodem. Cały projekt miał być usytuowany na działce o wymiarach 24x40 m i wskazanej orientacji geograficznej.

     Przyszli inżynierowie budownictwa i architekci wykazali się znakomitą pomysłowością w tworzeniu tego typu rozwiązań projektowych. W czasie pracy wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami, porównywali swoje rozwiązania z projektami koleżanek i kolegów, a na koniec wspólnie omawiali przykładowe prace.

S. Żarczyński

Zobacz więcej zdjęć

PODZIĘKOWANIA GIMNAZJOM

    Dnia 27 kwietnia 2017 w naszym LO odbyły się „DRZWI  OTWARTE”. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom  i uczniom gimnazjów z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego za bardzo liczne przybycie i wspaniałą atmosferę spotkania - zajęcia, konkursy, warsztaty teatralne, laboratoria, zawody sportowe, a także grillowanie i wspólny taniec w wykonaniu wszystkich uczniów-„Belgijkę”.

Podziękowania kierujemy szczególnie do uczniów z następujących gimnazjów:

Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, Gębicach, Jędrzejewie, Kruszewie, Kuźnicy Czarnkowskiej, Lubaszu, Połajewie, Romanowie Dolnym, Rosku, Drawsku, Chełście, Młynkowie, Wieleniu.

Zapraszamy do LO. Czekamy na Was, bo jak się przekonaliście, LO im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie to SZKOŁA Z WYOBRAŹNIĄ.  Nauka w naszym  LO to LOGICZNY WYBÓR. 


Gimnazjaliści w LO


   27 kwietnia 2017r. w naszym liceum gościliśmy uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie czarnkowskiego LO oprowadzali gimnazjalistów po szkole, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji. W sali fizycznej przyszli uczniowie naszego liceum mogli zobaczyć m.in. fascynujące właściwości cieczy nienewtonowskiej, widowiskowe pokazy oddziaływań elektrostatycznych oraz badania właściwości fal elektromagnetycznych. Uczniowie klas biologiczno-chemicznych przygotowali dla nich ciekawe doświadczenia laboratoryjne z chemii i biologii. Na boisku szkolnym wszyscy mogli zjeść pyszne bułki ze świeżo upieczoną kiełbasą, a na deser skosztować smakowite ciasta. Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciły nas również panie policjantki, które przygotowały dla nas, ku przestrodze, tor przeszkód. Tor można było pokonać, używając okularów symulujących spostrzeganie przedmiotów przez osoby po spożyciu środków odurzających. Gościom zaprezentowano również pokaz turnieju rycerskiego oraz warsztaty teatralne pod przewodnictwem szkolnego Teatru Tu. Na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy belgijkę. Dzień ten przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

                                                                                        Klaudia Krysiak

 

 

Wyjazd do Wrocławia

Wyjazd do Wrocławia

         7 maja 2017r. uczniowie klas 2c oraz 2d pod opieką pani Danuty Wojewody-Walickiej i Pani Teresy Szwedek udali się na wycieczkę do Wrocławia. Wizyta w tym pięknym mieście była dla młodzieży okazją do zagłębienia się w jego historii, a także umożliwiła im podziwianie wielu interesujących zabytków. Doskonałą okazją do lepszego zapoznania się z dziejami Wrocławia była gra miejska, w trakcie której pogrupowani w zespoły uczniowie samodzielnie spacerowali ulicami miasta, poszukując odpowiedzi na zadane im wcześniej przez panią przewodnik pytania. Z dużym entuzjazmem spotkała się również wizyta w słynnym wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie licealiści na własne oczy mogli zobaczyć zwierzęta, pochodzące z różnych regionów świata. Swą urodą urzekł ich bajeczny Ogród Japoński, a barwny pokaz fontanny multimedialnej w parku Szczytnickim wywołał uśmiech na niejednej twarzy. Miłośnicy sztuki mogli nacieszyć oczy widokiem „Panoramy Racławickiej”, która zachwycała nie tylko swym imponującym rozmiarem, ale przede wszystkim dokładnością wykonania, a także podniosłością przedstawionych na niej wydarzeń. Możliwość obcowania ze sztuką uczestnicy wycieczki otrzymali również podczas pobytu w Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie wystawione eksponaty zadziwiają  ekspresją i oryginalnością. Pasjonaci sportu szczególnym zainteresowaniem wykazali się podczas zwiedzania Stadionu, na którym przez chwilę mogli poczuć się jak zawodowi piłkarze. Ciekawych informacji dostarczyły uczniom odwiedziny w Hydropolis, podczas których w oparciu o wiedzę przyrodniczą przewodnik opowiadał o znaczeniu wody dla życia na Ziemi. Licealiści pożegnali Wrocław z ostatniego piętra najwyższego budynku w mieście – Sky Tower, skąd roztaczał się wspaniały widok na panoramę miasta. Podczas drogi powrotnej  młodzieży towarzyszyły miła atmosfera oraz piękne wspomnienia.

                                                                             Kamila Ostromecka 

Zapraszamy do wycieczkowej galerii

Klasa 1a o kierunku humanistycznym na wykładach na UAM

Klasa 1a o kierunku humanistycznym na wykładach na UAM

             20 kwietnia klasa 1a razem z profesorem Romualdem Siuzdakiem wybrała się na Dzień Akademicki  dla klas patronackich z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego do Poznania. Odbyły się tam wykłady i warsztaty organizowane przez profesorów Uniwersytetu Adama Mickiewicza. O godzinie 10:00 w budynku "Aula Coll. Hist." rozpoczął się pierwszy wykład "Rynek wydawniczy i promocja książki" prowadzony przez prof. dr hab. Katarzynę Krzak-Weiss, w którym brała udział cała grupa licealistów. Wykładowca poruszył wiele ważnych kwestii dotyczących zarówno dawnego jak i współczesnego czasu spędzanego z książką. Począwszy od książki drukowanej, w której znaczącą rolę odegrał drukarz Anton Koberger, po rynek książek, ich produkcję, statystyki nakładów jak i jej czytania. Następnie od godziny 11:00 licealiści zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa uczestniczyła w warsztatach pt. „Książka jako źródło historyczne” prowadzonych przed  prof. dr hab. Wiktora Wernera. Druga grupa natomiast wzięła czynny udział w warsztatach pt.”Twórcze pisanie” prowadzonych przed prof. dr hab. Krzysztofa Hoffmana. Celem tego warsztatu było odkrycie w uczniach poetyckiej duszy. Poruszono temat minimalnej jednostki wiersza, a także zaangażowano uczniów do napisania dystychu. W zajęciach towarzyszyła licealistom myśl przewodnia w postaci hasła: „UAM robi dobre krówki, wezmę je do reklamówki”. Po warsztatach, w czasie przerwy obiadowej, uczniowie mieli możliwość poczucia studenckiego klimatu uczelni. Motywem kończącym ich „poznańską przygodę” była debata na temat miejsca lektur szkolnych w doświadczeniach czytelniczych uczniów. W debacie głosu udzielili im dr hab. Beata Gromadzka, prof. mgr Zuzanna Czechowska, Paulina Słoma, Ewa Modrzejewska, Maria Gawecka, dr Błażej Osowski oraz dr Małgorzata Praczyk. Dyskusja ta miała na celu pobudzenie uczestników do refleksji i zastanowienia się nad tym, jaką rolę odgrywają w ich życiu szkolne lektury.

Podsumowując, uczniom spodobała się taka forma nauki. Dzięki niej mogli poszerzyć swoje horyzonty, jak i wyjść bogatsi o wiedzę i pewne doświadczenia życiowe zaczerpnięte od wykładowców.

 

Oliwia Chwalińska – kl. 1a/ MP

Zobacz więcej zdjęć

Komunikat

Dnia 23 V 2017- we wtorek o godz. 17 00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I, II zagrożonych oceną ndst i naganną lub nieodpowiednią oceną zachowania na koniec roku szkolnego 2016-2017.

Janko TV przedstawia "Dzień Kobiet" i "Drzwi otwarte"

Dzień KobietProgram stypendiów pomostowych

Prosimy tegorocznych absolwentów o zapoznanie się z informacją na temat stypendiów pomostowych

Turniej piłki siatkowej dziewcząt na „Dni Otwarte” w LO w Czarnkowie

Turniej piłki siatkowej dziewcząt na „Dni Otwarte” w LO w Czarnkowie

     27 kwietnia 2017 roku odbyły się Dni Otwarte dla wszystkich chętnych uczniów, którzy we wrześniu mają zamiar uczęszczać do naszego liceum. Gdy gimnazjaliści zwiedzali budynek szkoły, w którym czekało ich wiele atrakcji, na sali gimnastycznej trwał turniej w piłkę siatkową. Mecze rozgrywane były pomiędzy dziewczętami z naszej szkoły z klasy I, II A, III A i C oraz gościnnie przybyło do nas Publiczne Gimnazjum z Czarnkowa i Lubasza.

    Pierwsze starcie rozpoczęło się dokładnie o godz. 8:30. Sędziami, którzy dbali o sprawiedliwą grę byli uczniowie liceum -  Wojciech Sikora i Łukasz Magdziarz.

Wszystkie drużyny grały systemem „pucharowym”. Początkowo rywalizacja rozpoczęła się od meczów klas licealnych. Do dalszego etapu przeszły uczennice z II A i III C. Kolejne spotkania okazały się już trudniejsze, ponieważ na nasze licealistki czekały silne reprezentantki szkół gimnazjalnych. Gra była bardzo zacięta i często kończyła się „tie-breakem” , dzięki czemu można wywnioskować, że potyczki rozgrywane był na wysokim poziomie. Do finału ostatecznie dostały się nasze młodsze koleżanki – z Gimnazjum z Czarnkowa i Lubasza.  Zwyciężyły uczennice z naszej miejscowości.

Podium prezentowało się następująco :

I miejsce – PG Czarnków

II miejsce – PG Lubasz

III miejsce – III A

 

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. I B

Matura 2017 rozpoczęta!

Matura 2017 rozpoczęta!

  W dniu 04.05.2017 r. absolwenci naszego liceum przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Dziś maturzyści zmagali się z matematyką.

 

Oto kilka zdjęć z pierwszego dnia matury 2017.

 

Życzymy im powodzenia na kolejnych egzaminach!

Wygenerowano w sekund: 0.07
954,566 unikalne wizyty