Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

60 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Janko TV prezentuje "Kolędowanie 2017"


22 grudnia 2017r. po raz trzeci w historii zorganizowaliśmy licealne kolędowanie - pracownikom MCK w Czarnkowie, wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu i oczywiście wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy!

Wielkopolski Konkurs Matematyczny "Supermatematyk"

Wielkopolski Konkurs Matematyczny "Supermatematyk"

    Dnia 9 grudnia 2017r. w Pile odbył się I etap Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk". W konkursie udział wzięli uczniowie klas I: Agnieszka Grundt z Id, Sandra Ewald z Ia, Marta Mikołajewska z Ia, Aleksnadra Dolna z Ic, Anna Skowron z Id, a także uczniowie klas II: Tobiasz Gruszczyński z IId, Norbert Rybarczyk z IId, Adrian Swadzyniak z IIc, Marta Żukowska z IId, Aleksander Mróz z IId i Daniel Adamek z IIb.

   Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie: Anna Skowron z klasy I, a z klas II - Norbert Rybarczyk,  Aleksander Mróz, Adrian Swadzyniak, Tobiasz Gruszczyński.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w półfinale!

 

Szczęśliwa siódemka

Szczęśliwa siódemka

  8 grudnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Radomira Pertka oraz Sebastiana Nowaka - anglistów z czarnkowskiego LO.

 W tegorocznej edycji wzięło udział 108 uczniów z następujących 9 szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: Zespół Szkół Technicznych w Trzciance, Liceum Ogólnokształcące w Trzciance, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance, Edukacja Lubasz, Zespół Szkół Leśnych w Goraju, Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie. Etap szkolny miał miejsce na początku listopada, a na grudniowym finale spotkali się najlepsi angliści ze zgłoszonych szkół. Niestety reprezentant ZSP w Trzciance nie dotarł na finał.

 

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
pełnych miłości i ciepła rodzinnego
oraz szczęścia i pokoju

w nadchodzącym Nowym Roku

 


                 życzą


Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie
Liceum Ogólnokształcącego
im. Janka z Czarnkowa
w Czarnkowie

 

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ping-Pongu

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ping-Pongu

    Dnia 19 grudnia odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Rozgrywki zorganizowane zostały w Objezierzu, gdzie znajduje się hala sportowa Obornickiego Centrum Sportu. W turnieju udział brały najlepsze szkoły z zawodów rejonowych w kategorii dziewcząt i chłopców oraz II drużyna z rejonu ubiegłorocznego Mistrza Wielkopolski. Oznacza to, że do zawodów przystąpiło 8 zespołów żeńskich (ZSE Kalisz, III LO Konin, I LO Leszno, ZSP Nietążkowo, LO Czarnków, I LO Szamotuły, LO Jarocin, 6 LO Poznań) oraz 8 męskich (ZSP Zduny, ZSE-U Żychlin, ZSET Leszno, CKZiU Wyrzysk, ZS Kórnik, ZS 3 Szamotuły, ZSP NR 3 Gniezno, 21 LO Poznań). Nasze zawodniczki Agata Ławińska, Zosia Sotek oraz Justyna Dudek zapewniły sobie awans do finału, dzięki wygranej podczas Licealiady Rejonu Pilskiego. Reprezentantki przygotowywał  pana Sławomir Krueger.

Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem do dwóch przegranych. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte i wyrównane. Każdy walczył do samego końca, przez co różnice były niewielkie. Drużyny udowodniły, że zdobyty wcześniej tytuł mistrza rejonu nie jest wcale przypadkiem, czy jednorazowym sukcesem. Pierwsze starcie ułożyło się dla nas bardzo pozytywnie i zakończyło się zwycięstwem naszych reprezentantek. Jednakże w kolejnych spotkaniach na dziewczęta czekały przeciwniczki, które wykazywały się wyśmienitą formą. Tego dnia bezkonkurencyjne okazały się tenisistki z I Liceum im. Ks. Piotra Skargi w Szamotułach oraz tenisiści z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Naszym zawodniczkom dziękujemy za zaangażowanie i silną wolę walki.

Zapraszamy do galerii

Natalia Furman kl. II B

 

Magia mikołajkowych czapek opanowała LO Czarnków

Magia mikołajkowych czapek opanowała LO Czarnków

   6 grudnia od dawna jest już zapisany na kartkach naszego licealnego kalendarza. Jest to dzień, w którym coraz bardziej odczuwamy atmosferę zbliżających się wielkimi krokami świąt. Mimo tego, że jesteśmy już starsi, czekaliśmy z niecierpliwością na tę chwilę. Jest to przecież idealna okazja do „oderwania się” od rutynowego szkolnego planu.

Jak co roku organizacją mikołajek zajął się Samorząd Uczniowski, który podtrzymał licealną tradycję. Każdy uczeń, który przyszedł do szkoły we wspaniałej, charakterystycznej czerwonej czapce z pomponem był tego dnia zwolniony z odpowiedzi. Atrakcją było również przybycie św. Mikołaja wraz z pomocnikami . W mikołajkowym worku znajdowały się przepyszne słodkości, które rozdane zostały zarówno licealistom jak i nauczycielom. Oczywiście nie mogło zabraknąć kultowych, świątecznych piosenek, które na przerwach towarzyszyły uczniom.

Wszyscy tego dnia bawili się świetnie. Uśmiech nie schodził nikomu z twarzy. Wywnioskować można z tego, że mikołajki są nam bardzo potrzebne i dają wszystkim dużo radości. Teraz wystarczy tylko czekać  na nadchodzące Boże Narodzenie.

 

Natalia Furman kl. II B

 

 

 

Świętowaliśmy Jubileusz 90 Urodzin Pracownika LO Czarnków

Świętowaliśmy Jubileusz 90 Urodzin Pracownika LO Czarnków

    Dnia 13 grudnia 2017 roku złożyliśmy wizytę najstarszemu emerytowanemu  pracownikowi LO Czarnków – pani Irenie Kamińskiej, składając życzenia wielu kolejnych lat w zdrowiu. Do życzeń dołączyliśmy kwiaty i niespodziankę. Były łzy wzruszenia, uśmiechy.

Pani Irena rozpoczęła pracę w naszej szkole w 1961 roku. Na zasłużoną emeryturę odeszła jesienią 1981 roku. Za bardzo sumienną pracę, dbanie o czystość, ład i porządek w szkole z okazji Jubileuszu 60-lecia szkoły w 1979 roku otrzymała Srebrną Odznakę.

Wszystkiego najlepszego Pani Ireno. 

 

 

Pracownicy i uczniowie LO Czarnków

Klasa IC w Domu Dziecka

Klasa IC w Domu Dziecka

    Dnia 11 grudnia 2017 roku klasa IC świętowała Mikołajki w nieco inny sposób - trzyoosobowa delegacja, w składzie Katarzyna Sygnecka, Julia Lachowicz oraz Julia Cichowicz pod opieką wychowawcy Sebastiana Nowaka, odwiedziła Dom Dziecka Rodziny Maryi w Szamotułach.

Nie pojechaliśmy tam z pustymi rękoma. Nasza koleżanka, Kasia, zainicjowała zbiórkę pieniędzy, dzięki czemu udało nam się pozyskać w klasie 435 zł! Za tę kwotę zakupiliśmy sporą ilość słodyczy. Jesteśmy pewni, że to nie ostatnia pomoc z naszej strony. Mamy nadzieję, że ten czyn zmotywuje również Was, do pomagania innym!

 

Julia Lachowicz IC

Hania Markowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów 2017

Hania Markowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów 2017

Hania Markowska, uczennica kl. II C naszego Liceum stypendystką Prezesa Rady Ministrów 2017.

W roku szkolnym 2016/2017 uzyskała średnią ocen 5,69 oraz wzorowe zachowanie i była najlepszym uczniem naszej szkoły.                     

Dnia 30 listopada br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odebrała list gratulacyjny i Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznane najlepszym uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzem uroczystości był Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska.

Serdecznie Hani gratulujemy.

Humaniści z LO Czarnków- najlepsi w powiecie

Humaniści z LO Czarnków- najlepsi w powiecie

     Dnia 04 grudnia Sandra Ewald z kl.1a, Klaudia Jur  z kl.1d i Mateusz Krzyżanowski z kl. 2a zajęli I miejsce w IV Powiatowym Konkursie Polonistycznym w Trzciance.

Dziewczyny rozwiązały test gramatyczny, uzyskując najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników- 23 pkt na 25 możliwych do uzyskania.

 

Równie bezkonkurencyjny okazał się Mateusz  w retoryce. Wygłosił przemówienie na temat: ”Podróże mojego życia”.

 

Opiekunowie uczniów to: mgr Jolanta Filoda i mgr Marzena Pietraszak.

Gratulujemy!

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,082,904 unikalne wizyty