Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

35 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Klasa 1a o kierunku humanistycznym na wykładach na UAM

Klasa 1a o kierunku humanistycznym na wykładach na UAM

             20 kwietnia klasa 1a razem z profesorem Romualdem Siuzdakiem wybrała się na Dzień Akademicki  dla klas patronackich z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego do Poznania. Odbyły się tam wykłady i warsztaty organizowane przez profesorów Uniwersytetu Adama Mickiewicza. O godzinie 10:00 w budynku "Aula Coll. Hist." rozpoczął się pierwszy wykład "Rynek wydawniczy i promocja książki" prowadzony przez prof. dr hab. Katarzynę Krzak-Weiss, w którym brała udział cała grupa licealistów. Wykładowca poruszył wiele ważnych kwestii dotyczących zarówno dawnego jak i współczesnego czasu spędzanego z książką. Począwszy od książki drukowanej, w której znaczącą rolę odegrał drukarz Anton Koberger, po rynek książek, ich produkcję, statystyki nakładów jak i jej czytania. Następnie od godziny 11:00 licealiści zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa uczestniczyła w warsztatach pt. „Książka jako źródło historyczne” prowadzonych przed  prof. dr hab. Wiktora Wernera. Druga grupa natomiast wzięła czynny udział w warsztatach pt.”Twórcze pisanie” prowadzonych przed prof. dr hab. Krzysztofa Hoffmana. Celem tego warsztatu było odkrycie w uczniach poetyckiej duszy. Poruszono temat minimalnej jednostki wiersza, a także zaangażowano uczniów do napisania dystychu. W zajęciach towarzyszyła licealistom myśl przewodnia w postaci hasła: „UAM robi dobre krówki, wezmę je do reklamówki”. Po warsztatach, w czasie przerwy obiadowej, uczniowie mieli możliwość poczucia studenckiego klimatu uczelni. Motywem kończącym ich „poznańską przygodę” była debata na temat miejsca lektur szkolnych w doświadczeniach czytelniczych uczniów. W debacie głosu udzielili im dr hab. Beata Gromadzka, prof. mgr Zuzanna Czechowska, Paulina Słoma, Ewa Modrzejewska, Maria Gawecka, dr Błażej Osowski oraz dr Małgorzata Praczyk. Dyskusja ta miała na celu pobudzenie uczestników do refleksji i zastanowienia się nad tym, jaką rolę odgrywają w ich życiu szkolne lektury.

Podsumowując, uczniom spodobała się taka forma nauki. Dzięki niej mogli poszerzyć swoje horyzonty, jak i wyjść bogatsi o wiedzę i pewne doświadczenia życiowe zaczerpnięte od wykładowców.

 

Oliwia Chwalińska – kl. 1a/ MP

Zobacz więcej zdjęć

Komunikat

Dnia 23 V 2017- we wtorek o godz. 17 00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I, II zagrożonych oceną ndst i naganną lub nieodpowiednią oceną zachowania na koniec roku szkolnego 2016-2017.

Janko TV przedstawia "Dzień Kobiet" i "Drzwi otwarte"

Dzień KobietProgram stypendiów pomostowych

Prosimy tegorocznych absolwentów o zapoznanie się z informacją na temat stypendiów pomostowych

Turniej piłki siatkowej dziewcząt na „Dni Otwarte” w LO w Czarnkowie

Turniej piłki siatkowej dziewcząt na „Dni Otwarte” w LO w Czarnkowie

     27 kwietnia 2017 roku odbyły się Dni Otwarte dla wszystkich chętnych uczniów, którzy we wrześniu mają zamiar uczęszczać do naszego liceum. Gdy gimnazjaliści zwiedzali budynek szkoły, w którym czekało ich wiele atrakcji, na sali gimnastycznej trwał turniej w piłkę siatkową. Mecze rozgrywane były pomiędzy dziewczętami z naszej szkoły z klasy I, II A, III A i C oraz gościnnie przybyło do nas Publiczne Gimnazjum z Czarnkowa i Lubasza.

    Pierwsze starcie rozpoczęło się dokładnie o godz. 8:30. Sędziami, którzy dbali o sprawiedliwą grę byli uczniowie liceum -  Wojciech Sikora i Łukasz Magdziarz.

Wszystkie drużyny grały systemem „pucharowym”. Początkowo rywalizacja rozpoczęła się od meczów klas licealnych. Do dalszego etapu przeszły uczennice z II A i III C. Kolejne spotkania okazały się już trudniejsze, ponieważ na nasze licealistki czekały silne reprezentantki szkół gimnazjalnych. Gra była bardzo zacięta i często kończyła się „tie-breakem” , dzięki czemu można wywnioskować, że potyczki rozgrywane był na wysokim poziomie. Do finału ostatecznie dostały się nasze młodsze koleżanki – z Gimnazjum z Czarnkowa i Lubasza.  Zwyciężyły uczennice z naszej miejscowości.

Podium prezentowało się następująco :

I miejsce – PG Czarnków

II miejsce – PG Lubasz

III miejsce – III A

 

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. I B

Matura 2017 rozpoczęta!

Matura 2017 rozpoczęta!

  W dniu 04.05.2017 r. absolwenci naszego liceum przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Dziś maturzyści zmagali się z matematyką.

 

Oto kilka zdjęć z pierwszego dnia matury 2017.

 

Życzymy im powodzenia na kolejnych egzaminach!

Komunikat

Po dłuuugiej majówce rozpoczynamy pracę wg nowego planu lekcji.

"Nie czas jest nam dany, ale chwila..."

"Nie czas jest nam dany, ale chwila..."

  Tych chwil w ciągu trzech lat było wiele. Były chwile wesołe, czasami smutne. Jednak przyszedł czas na chwile wzruszenia. 28 kwietnia absolwenci wypełnili salę czarnkowskiego kina wspomnieniami z lat spędzonych w murach szkoły, którą przyszło im właśnie pożegnać.

   Uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa rozpoczął Jacek Świętek, który utworem wykonanym na pianinie wprowadził wszystkch zebranych w nastrój refleksji i zadumy. Zgromadonych gości, grono pedagogiczne, pracowników oraz maturzystow powitali prowadzący: Olga Grześko i Mateusz Krzyżanowski. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego przyszedł czas na ciepłe słowa, którymi obdarowali absolwentów kolejno: Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego p. Tadeusz Teterus, Dyrektor Liceum p. Sławomir Żarczyński, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Lucyna Augustyniak. Następnie nadszedł upragniony moment, mianowicie rozdanie świadectw ukończenia szkoły - tych z wyróżnieniem, i tych bez. Jednak szkoła, to nie tylko nauka. Dowodem na to są liczne osiągnięcia tegorocznych maturzystów, w różnych dzizdinach. Każdy, kto oddał szkole cząstkę siebie został wyróżniony. Absolwenci zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe, 100% frekwencję, działalność w Samorządzie Szkolnym, udział w "Teatrze TU" i klubie Vagabundus. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, nadszedł czas na tradyjne Lo-lki. W tym roku maturzyści odebrali statuetki w kategoriach: LOtne umysły, LOve, LOsobowość, LOrunway, LOlimpiada oraz LOscary. Na absolwentów czekała jeszcze niespodzianka przygotowana przez młodszych kolegów, mianowicie prezentacja zdjęć trzecioklasistów ze szkolych dni oraz przemówienie Weroniki Kawlewskiej przy akompaniamencie Jacka. Uroczystość zakończyła piosenka "Powrócisz tu..." w wykonaniu Sebastiana Pawlaczyka.

Zapraszamy do facebookowej galerii zdjęć 

Hania Markowska

Spotkanie z kuratorem sądowym

Spotkanie z kuratorem sądowym

      W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie klas humanistycznych spotkali się z kuratorem sądowym panią Ewą Pawlikowską-Adamczak.

Pani kurator w interesujący sposób przybliżyła młodzieży specyfikę pracy w sądzie. 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

 

Zaproszenie

Zaproszenie

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego

im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie         

zaprasza  Rodziców

na uroczystość pożegnania klas III,

która  odbędzie się dnia 28 kwietnia  2017r.

o godz. 1000  w sali kinowej

Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie

Wygenerowano w sekund: 0.04
920,596 unikalne wizyty