Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

216 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

W poszukiwaniu drugiej Ziemi

W poszukiwaniu drugiej Ziemi

    W środę, 18 października, klasy IId i IIId pod opieką pani Danuty Wojewoda-Walickiej i pani Agnieszki Adamczyk wyruszyły na UAM w Poznaniu.

Na Wydziale Fizyki uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym wykładzie prof. Tadeusza Michałowskiego pt.: „W poszukiwaniu drugiej Ziemi”. Usłyszeliśmy tam, że średnica Słońca jest prawie 110 razy dłuższa od średnicy Ziemi! Poznaliśmy też tzw. „efekt komara” i metody odkrywania planet krążących wokół innych gwiazd. Warto wspomnieć tu o metodzie tranzytów, gdyż do tej pory to właśnie tą metodą odkryto najwięcej planet. „Tranzyt oznacza przejście ciała niebieskiego przez tarczę innego ciała niebieskiego. Gdy planeta przesłania częściowo gwiazdę, można ją wykryć analizując nieznaczne osłabienie jasności tej gwiazdy” – czytamy na Wikipedii. Wykładowca opowiedział nam o Kosmicznym Teleskopie Keplera, który poszukując planet, wykorzystuje właśnie tę metodę. Dowiedzieliśmy się również, że pierwsza planeta krążąca wokół gwiazdy podobnej do Słońca znajduje się 50 lat świetlnych od nas i nosi nazwę 51 Pegasi!

Po tym wykładzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna udała się na  lekcję biofizyki, a druga akustyki. Grupa z biofizyki zwiedziła laboratorium, gdzie zobaczyła sprzęty laboratoryjne używane przez biofizyków, a także wyhodowane na uniwersytecie glony. Natomiast grupa z akustyki miała okazję spotkać się z członkiem Polskiego Towarzystwa Akustycznego oraz Komitetu Akustyki PAN, prof. dr hab. Rufinem Makarewiczem i wysłuchać prelekcje na temat echa, pogłosu, dźwięku i hałasu będąc w komorze bezechowej.

Obiad zjedliśmy w galerii „Plaza” , a następnie pełni wrażeń wróciliśmy do Czarnkowa.

Więcej zdjęć w galerii

Klaudia Krysiak kl. IIId

Agata Ławińska zajęła I miejsce w Konkursie muzycznym

Agata Ławińska zajęła I miejsce w Konkursie muzycznym

        Dnia 1 marca, w dniu pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Koninie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs „Niepokorna, niezłomna, wyklęta – Inka oczami dzisiejszych uczniów” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w którym udział wzięły 104 szkoły z całej Wielkopolski. Jego laureatką została uczennica klasy I c naszego Liceum, Agata Ławińska, zajmując I miejsce w kategorii muzycznej. Główną nagrodą za owe osiągnięcie okazał się m.in. wyjazd do Pałacu Prezydenckiego RP i możliwość porozmawiania z Parą Prezydencką.

            Zgodnie z obietnicą, w dniu 3 października 2017r. około godziny 12 zwycięzcy wraz z opiekunami zostali ugoszczeni w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. 

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)

 

14 października to dzień szczególny dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów. W tym dniu problemy związane z obowiązkami szkolnymi odchodzą w niepamięć. Jest to idealna okazja  do przekazania wszelkich podziękowań i gratulacji za pracę i trud w nią włożony. To także czas na wręczenie wyróżnień za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

ID w parku linowym

ID w parku linowym

    Pierwszy wyjazd w nowej szkole. Mierzymy wysoko zatem park linowy był idealny. Sześć tras zróżnicowanych pod względem trudności. Każdy znalazł coś dla siebie. Czasami było nisko, a niekiedy bardzo wysoko. Tyrolka to dynamiczny zjazd, a na przeszkodach zwalnialiśmy gdy ręce odmawiały nam posłuszeństwa. Na koniec wspólne ognisko i rozmowy. Wyprawę zorganizował nasz wychowawca Artur Geremek, a drugim opiekunem był p. Sławomir Krueger. 

Więcej zdjęć w galerii

Vagabundus w Maciejewie

Vagabundus w Maciejewie

    Maciejewo, czyli start Vagabundus do nowego sezonu. Tym razem z małym opóźnieniem. Co mieliśmy zrobić we wrześniu zrobiliśmy w październiku. Pogoda nie była dla nas łaskawa. "Ksawery" rozwiał wielu "nowych" i zostali w domu. Tym samym po raz pierwszy liczba "starego" V znacząco przewyższała młodych adeptów turystyki aktywnej. Nie liczby ale hart ducha ponownie pchnęły nas w przygodę. Do Osady dotarliśmy po zmroku ale noc skończyła się dla nas wraz ze świtem. 6:00 rano to zły pomysł by kłaść się spać? (Nie)wypoczęci zabraliśmy się za porządki i organizację dnia. Tor przeszkód i nocne zabawy do suchej nitki oraz liczne siniaki będą nam towarzyszyć czas jakiś jako pamiątka przygody z Maciejewskim "Grunwaldem". Polem chwały dwóch zespołów, które starły się by okazać wyższość nad przeciwnikiem. Przed walką jeszcze obowiązkowy kurs z pierwszej pomocy i niedzielny powrót dla wytrwałych.

Więcej zdjęć w galerii

Artur Geremek

 

ODKRYĆ TRÓJMIASTO

ODKRYĆ TRÓJMIASTO

   W dniach 28-30.09.2017r odbyła się wycieczka do Trójmiasta, w której w większości uczestniczyli uczniowie klasy 2b pod opieką pana Tomasza Biernata oraz pana Radomira Pertka.

W czwartek o godzinie 6:00 wyruszyliśmy z Czarnkowa. Pogoda dopisywała (podobnie jak przez cały wyjazd). Postanowiliśmy więc z tego skorzystać i już około 12:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Zamku w Malborku. To było bardzo ciekawe doświadczenie nawet dla tych, którzy nie interesowali się do tej pory historią. 

Coś dla ciała i dla ducha - IA w Poznaniu

Coś dla ciała i dla ducha - IA w Poznaniu

    4 października klasa IA pod opieką wychowawcy p. I.Magdziarz oraz p. J.Filody wyruszyła na swoją pierwszą licealną wyprawę.

   Na początku udaliśmy się na zajęcia w Jump Arenie. Godzina skoków okazała się dostatecznie wyczerpująca dla każdego. "Spalone kalorie" można było ze spokojem uzupełnić smacznym posiłkiem, a w oczekiwaniu na seans filmowy wystarczyło też czasu na zakupy w Galerii Posnania. Jak na licealistów przystało wybraliśmy film dla widzów o silnych nerwach ;-)

Wyjazd pozwolił wszystkim lepiej się poznać i miło spędzić czas w klasowym gronie.

Tworzymy wspomnienia na zawsze...

Tworzymy wspomnienia na zawsze...

    Na naszą wycieczkę w Pieniny wyruszyliśmy z lekkim opóźnieniem, co oznacza, że już w pierwszy dzień mieliśmy nietuzinkowe przygody. Najpierw odwiedziliśmy Kraków, gdzie spędziliśmy piękne chwile na Wawelu i Rynku Krakowskim. Kiedy dojechaliśmy do naszego schroniska  w Szczawnicy nie mogliśmy przestać podziwiać widoków, które otaczały nas z każdej strony.

W drugi dzień naszej wycieczki podjęliśmy pierwsze wyzwanie - Trzy Korony. Wejście na ten szczyt nie było łatwe, ale dzięki wzajemnej motywacji zdobyliśmy te górę. Widoki były nieziemskie, z daleka widzieliśmy m.in. pasmo Tatr. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym jedliśmy smaczne kiełbaski, piliśmy ciepłą herbatę i opowiadaliśmy sobie historie, które przeżyliśmy oraz żarty, od których każdego    z nas mógł boleć brzuch...

W trzeci dzień wyruszyliśmy na Sokolicę. Na nasze szczęście szlak był o wiele prostszy niż w poprzedni dzień, podczas tej drogi wszyscy byliśmy szczęśliwi, że możemy być w tak zjawiskowym miejscu. Po kilkugodzinnym spacerze, zdobyliśmy szczyt, na którym robiliśmy pamiątkowe zdjęcia i z podziwem oglądaliśmy malowniczy krajobraz. Po zejściu przepłynęliśmy przez Dunajec, poszliśmy do naszego schroniska i zjedliśmy obiadokolację, która jak każdego dnia była smaczna. Ten dzień był niestety naszym ostatnim dniem w Pieninach. Kolejny dzień spędziliśmy w parku rozrywki „Energy Landia”, gdzie było bardzo wesoło. Do dzisiaj każdy  z nas pamięta refren piosenki „Wsiadaj póki czas, zapinamy pas”.

Ta wycieczka była dla nas spełnieniem marzeń, dobre towarzystwo nauczycielek jak i uczniów, niecodzienne widoki, pyszne jedzenie i wspomnienia, które będziemy pamiętać na bardzo długo. Chcemy więcej takich wspomnień! Zapraszamy do wycieczkowej galerii, w której jest co oglądać. 

Kotowanie jak za dawnych lat

Kotowanie jak za dawnych lat

         22 września, jak co roku w naszej szkole odbyło się kotowanie. Dzięki klasie 2c czarnkowskie liceum przeniosło się w pamiętne lata 80. Muzyka, przebrania, fryzury… To wszystko sprawiło, że mogliśmy poczuć klimat tamtych lat. Ale najważniejszą częścią całej zabawy były konkurencje przygotowane dla naszych pierwszaków. Zadania nie były proste, bowiem wymagały sprytu, dokładności, a także wiedzy. Pierwszą konkurencją był krótki test ze znajomości naszej szkoły, a także „Jaka to melodia…”, czyli rozpoznanie przebojów muzycznych z lat 80. Kolejne zadanie pt. „Trzepnij mocniej” polegało na ubiciu sztywnej piany z białek jaj za pomocą trzepaczki. Trzecią konkurencją był „chubby bunny challenge”, czyli wypowiedzenie imienia i nazwiska swojego wychowawcy przy jak największej liczbie pianek w buzi. Rekord to 21 pianek! Ostatnim zadaniem był tor z kapselkami, który wcale nie był najprostszy. Zmagania pierwszoklasistów nagrodzone zostały brawami szkolnej publiczności, a także punktami przyznawanymi za każde wykonane zadanie. Po podliczeniu punktów okazało się, że konieczna jest dogrywka między klasą 1c a 1d, którą było karaoke. Dwie utalentowane dziewczyny zaśpiewały „Whisky moja żono” zespołu Dżem. Decyzję o wygranej podjęła publiczność, przyznając 1 miejsce klasie 1d!! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom oraz jury za pomoc w organizacji „Kotowania”.

Zapraszamy do galerii

Hania Markowska

 

Pan Paul Fries w LO w Czarnkowie

Pan Paul Fries w LO w Czarnkowie

    Dnia 13 września 2017 roku gościliśmy w naszej szkole pana Paula Fries, obywatela Szwajcarii, współwłaściciela Firmy SEAKING w Czarnkowie, który od prawie dwudziestu lat jest przyjacielem naszego LO.

Pomaga w modernizowaniu  szkoły, przekazując na konto Rady Rodziców niezbędne środki finansowe. Dzięki pomocy pana P. Fries przeprowadziliśmy m.in. remonty pracowni przedmiotowych, klubu uczniowskiego, siłowni oraz wyposażyliśmy szkołę w nowoczesny sprzęt multimedialny i zapewniliśmy wszystkim uczniom dostęp do bezprzewodowego Internetu we wszystkich obiektach szkoły.

Pan Paul Fries jest także fundatorem corocznych stypendiów, przyznawanych najzdolniejszym i jednocześnie mniej zamożnym absolwentom na cały okres studiów i pokrywających w całości ich pobyt w mieście akademickim. Dotychczas takie stypendium zostało przyznane 19 uczniom. Ostatnio pan P. Fries przeznaczył 1 milion złotych na budowę nowej sali gimnastycznej przy naszym LO.

W środowym spotkaniu ze sponsorem uczestniczył Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki pan Tadeusz Teterus. Serdecznie podziękował za wsparcie i zadeklarował pełną wolę władz powiatowych wybudowania nowej sali sportowej na 100-lecie szkoły.

Uczniowie liceum dziękowali Przyjacielowi Szkoły symboliczną różą, polskimi słodyczami oraz życzliwym słowem.

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.07
992,554 unikalne wizyty