Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

276 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Spotkanie z fizyką na UAM

Spotkanie z fizyką na UAM

    W środę, 6 czerwca, uczniowie klasy I D (wraz z kompanami z równoległych klas, chcących im towarzyszyć w fizycznej przygodzie), pod opieką Pani Danuty Wojewody-Walickiej oraz księdza Adriana Urbaniaka, udali się na Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach XVII Edycji WYKŁADÓW OTWARTYCH 2017/2018. Uczestniczyliśmy w wykładzie pt. „WĘGIEL, który odmierza czas”, prowadzonym przez prof. dr hab. inż. Tomasza Goslara, fizyka z 30-letnim doświadczeniem w datowaniu 14C, kierownika Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego. 

Szczyty Beskidu zdobyte przez uczniów czarnkowskiego liceum

Szczyty Beskidu zdobyte przez uczniów czarnkowskiego liceum

    Maj kojarzy się wszystkim z okresem maturalnym. Jednakże jest to również czas rozpoczynającej się ciepłej pogody i wyjazdów na przeróżne wycieczki szkolne. 27 maja niektórzy uczniowie z klas I oraz II pod opieką dwóch nauczycieli Pana Radomira Pertka i Pana Sylwestra Baryczkowskiego oraz dwóch absolwentek Agaty Wali i Olgi Grześko wyruszyli w Beskidy. O godzinie 6:45 wszyscy zebrali się pod naszym liceum, gdzie czekał na nas autobus. Podczas podróży było bardzo dużo czasu, aby porozmawiać właśnie na temat wycieczki. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze Tarnowskie Góry, gdzie przepłynęliśmy pod ziemią łodziami przez Sztolnię Czarnego Pstrąga oraz Wadowice, czyli rodzinną miejscowość św. Jana Pawła II. Zobaczyliśmy tam Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy na przegląd teatrów

 

Plan naszego przeglądu:

10:00 Teatr PAPA z Poznania "Nocne Strachy"

11:00 Teatr TU z Czarnkowa "Stopklatka" 

12:00 Teatr TAM z Poznania "Subiektywna teoria świata"

12:50 Teatr TU z Czarnkowa "Szczurzysyn" 

13:40 Klaudia Popielska "Ci ludzie tam" 

15:00 Teatr Ba-Q "Siedem grzechów: gniew" 

Konkurs biologiczno-chemiczny 2018

Konkurs biologiczno-chemiczny 2018

    Zgodnie z tradycją naszego czarnkowskiego Liceum 18 maja bieżącego roku odbyła się XVII edycja konkursu biologiczno-chemicznego z elementami ekologii skierowanego dla gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział ponad 30 uczniów ze szkół w Krzyżu Wielkopolskim, Trzciance, Czarnkowie, Lubaszu, Romanowie Dolnym oraz z Roska.

    Przybyłych gości powitały organizatorki konkursu - p. Agnieszka Adamczyk i p. Teresa Szwedek, a pan dyrektor Sławomir Żarczyński dokonał uroczystego otwarcia. Po słowach otuchy uczniowie przystąpili do rozwiązania testu, na który mieli 90 minut. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu biologii, chemii oraz ekologii. Po sprawdzeniu testów przez komisję przyszedł czas na wręczenie nagród, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie-Wydział Ochrony Środowiska oraz Bank Spółdzielczy w Czarnkowie.

Uczniowie LO na zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej UAM oraz na spotkaniu autorskim w CK Zamek w Poznaniu

Uczniowie LO na zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej UAM oraz na spotkaniu autorskim w CK Zamek w Poznaniu

   24 kwietnia grupa pasjonatów literatury polskiej z naszej szkoły, pod opieką pani dyrektor Marzeny Pietraszak, udała się do Poznania na spotkanie autorskie z poetą i muzykiem Marcinem Świetlickim.

Wtorkowy wieczór poprzedził wykład doktorantki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pani Joanny Nawrot, o artyście. Odbył się on w reprezentacyjnej sali Uniwersytetu w Salonie Adama Mickiewicza w kopule Collegium Maius przy ul. Fredry. Prelekcja wzbogaciła nas o wiedzę na temat życia pana Świetlickiego, co z kolei poskutkowało lepszym zrozumieniem jego twórczości.

Ostatnie pożegnanie


 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że

21 maja 2018r. zmarła

nasza wieloletnia, była pracownica

 

Lucyna Pieprz 

 


Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia

 

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

LO w Czarnkowie


Język polski już za nami!

Język polski już za nami!

  4 maja 2018r. rozpoczęliśmy tegoroczną Maturę. 103 absolwentów naszego liceum zmierzyło się o godzinie 9.00 z pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godzinie 14.00 33 abiturientów zmagało się z arkuszem z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

   W poniedziałek egzamin z matematyki, a później języki obce i inne przedmioty. Na czas ostatnich powtórek i kolejnych egzaminów - wszystkim życzymy powodzenia!

Zapraszamy do galerii z pierwszego dnia matur

"Idź swoją drogą..."- pożegnanie Absolwentów 2018

"Idź swoją drogą..."- pożegnanie Absolwentów 2018

   27 kwietnia 2018 to długo wyczekiwany dzień  pożegnania Absolwentów. Uroczystość rozpoczęła piosenka „Biegnij przed siebie”, a motyw życiowej wędrówki towarzyszył nam do końca uroczystości. Wszystkich przybyłych powitali prowadzący Alicja Gębala, Zofia Molska i Mateusz Krzyżanowski.

   Ciepłe słowa do absolwentów kierowali w swoich wystąpieniach kolejno Dyrektor liceum p. Sławomir Żarczyński, Wicestarosta  Czarnkowsko-Trzcianecki p. Jacek Klimaszewski, Przewodniczący Rady Powiatu p. Bogdan Tomaszewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Lucyna Augustyniak. Kulminacyjnym momentem uroczystości było oczywiście rozdanie świadectw ukończenia szkoły i nagród dla wyróżniających się absolwentów. Każdy z nich otrzymał również list gratulacyjny, który w imieniu organu prowadzącego wręczał pan Wicestarosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu.

Nasza szkoła czeka na nowe twarze, czyli „Drzwi Otwarte 2018”

Nasza szkoła czeka na nowe twarze, czyli „Drzwi Otwarte 2018”

     26 kwietnia bramy Czarnkowskiego Liceum stały dla wszystkich otworem. Tego oto dnia zainteresowani uczniowie mogli przybyć do naszej szkoły i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda u nas „nauka”. Nauczyciele i uczniowie, przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji.  Podczas zwiedzania wszyscy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną liceum. Zainteresowani nauką w klasie humanistycznej wzięli udział w warsztatach szkolnego teatru „TU” oraz dowiedzieli się czegoś więcej o czarnkowskiej grupie rekonstrukcji historycznej. Natomiast klasy politechniczne wykonywały różnego typu eksperymenty fizyczne. Przyszli uczniowie klasy prawno-ekonomicznej usłyszeli opowieści o wyprawach szkolnego klubu turystycznego „Vagabundus”. Chętni do nauki w klasie biologiczno-chemicznej przeprowadzali doświadczenia chemiczne i obserwacje mikroskopowe.

Ostatnie reportaże Janko TV

Drzwi otwarte 2018

I Dzień Wiosny
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,175,991 unikalne wizyty