Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

35 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Współpracujemy z UAM w Poznaniu

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat współpracują z Instytutem Historii i Instytutem Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.

W tym roku uczestniczyliśmy w projekcie dla grup patronackich z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego pt. „Prawda czy fikcja? Czytamy i rozmawiamy o książkach”.  W ramach projektu przeprowadziliśmy anonimową ankietę dotyczącą czytelnictwa w LO Czarnków oraz zrealizowaliśmy otwarty wywiad narracyjny w formie audiowizualnej. Bohaterką  filmu- postacią z którą odbyliśmy niezwykle interesującą rozmowę na temat ulubionych i najważniejszych książek oraz zasobów domowej biblioteczki była  Prezes UTW w Czarnkowie –pani Elwira Stańczak. Spotkanie z Panią Stańczak było „niezwykłą podróżą” po świecie książek.

W projekcie wzięli uczniowie klas I i II. Reżyserem filmu był Piotr Baryczkowski. W realizacji zdjęć pomagali mu: Szymon Winiarski i Adam Jabłoński. Wywiad przeprowadziły: Kamila Ostromecka i Anna Knap-Czechowska. Nad scenariuszem pracowali także: Weronika Bilska i Wojciech Michalak. Ankietę i prezentację wykonały: Oktawia Magdziarz i Aleksandra Opas. Projekt zrealizowano pod opieką mgr Marzeny Pietraszak.

Tak liczne grono uczniów w finale na podsumowaniu działań szkół zostało nagrodzone laurem 2 miejsca. Gratulujemy.

 

Konkurs biologiczno – chemiczny

Konkurs biologiczno – chemiczny

      Tradycją naszego czarnkowskiego Liceum stał się konkurs biologiczno-chemiczny z elementami ekologii. 19 maja bieżącego roku odbyła się już jego XVI edycja, w której wzięło udział ponad 30 uczniów z gimnazjów w Czarnkowie, Trzciance, Gębicach, Krzyżu, Kuźnicy Czarnkowskiej, Lubaszu, Wronkach i Młynkowie.

    Przybyłych gości powitały organizatorki konkursu – p. Agnieszka Adamczyk i p.Teresa Szwedek, a pan dyrektor Sławomir Żarczyński dokonał uroczystego otwarcia. Po ciepłych słowach przyszedł czas na rozwiązywanie testu. Uczestnicy mieli 90 minut na zmierzenie się z pytaniami z zakresu biologii, chemii oraz ekologii. 

Drugie miejsce naszych dziewcząt w piłce siatkowej

Drugie miejsce naszych dziewcząt w piłce siatkowej

    23 i 25 maja – dwa ciepłe i słoneczne dni. Gdy uczniowie naszego liceum musieli „męczyć się” na lekcjach, na czarnkowskim basenie trwały zawody w piłkę siatkową chłopców i dziewczyn. Jako pierwsze zostały rozegrane zawody chłopców. Naszą szkołę reprezentował Mateusz i Miłosz Cierpicki z klasy II B. Natomiast dwa dni później wykazać mogły się dziewczęta - Katarzyna Stułka z I D i Weronika Zalewska z I B. Na czarnkowski OSiR przyjechały również inne szkoły : ZSP Czarnków, PZSP Czarnków, Edukacja Lubasz, ZST Trzcianka oraz LO Trzcianka. Wszystkie reprezentacje grały systemem „pucharowym”. Nasi chłopcy przegrali swój pierwszy mecz z Edukacją Lubasz, przez co od razu odpadli z rozgrywek i stracili szansę na zdobycie jakiegokolwiek miejsca na podium. Jednakże pozostałe mecze rozgrywane między innymi szkołami były bardzo ekscytujące. Zmagania o wejście do finału kończyły się „tie-breakem” , dzięki czemu można wywnioskować, że wszyscy grali do ostatniego zdobytego punktu. Ostatecznie najlepszy okazał się zespół z Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance. Dwa dni później nadszedł czas na dziewczęta. Tutaj sprawa ułożyła się korzystniej dla nas. Nasza reprezentacja na pierwszy ogień wylosowała uczennice z ZSP Czarnków. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale zwyciężyła nasza drużyna, dzięki czemu awansowaliśmy od razu do finału. Niestety dziewczęta z LO z Trzcianki, z którymi spotkaliśmy się w ostatecznym boju okazały się silniejsze i to właśnie one zgarnęły pierwsze miejsce. Końcowe podia prezentowały się następująco : Chłopcy (23 maj) : 1. ZST Trzcianka 2. ZSP Czarnków 3. LO Trzcianka Dziewczęta (25 maj) : 1. LO Trzcianka 2. LO Czarnków 3. Edukacja Lubasz Wszystkim zawodnikom i zawodniczką gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Natalia Furman kl. I B

JankoTV prezentuje - LICEALNY BIEG

Uczeń LO finalistą konkursu matematycznego PANGEA

Uczeń LO finalistą konkursu matematycznego PANGEA

     W konkursie matematycznym Pangea wzięło w tym roku udział ponad 120 tysięcy uczniów z różnych typów szkół. Aleksander Feląg z klasy IID przygotowywany przez p. Teresę Pawlak, po etapie szkolnym zakwalifikował się do części finałowej, która odbyła się 10 kwietnia br. we Wrocławiu. Po etape finałowym Olek zanalazł się wśród najlepszych uczniów w kraju uzyskując tytuł finalisty konkursu. Uroczysta gala finałowa odbyła się 28 kwietnia. 

 

Licealiści z LO Czarnków na spotkaniu z Sędzią Sądu Rejonowego

Licealiści z LO Czarnków na spotkaniu z Sędzią Sądu Rejonowego

     W kwietniu br w LO w Czarnkowie odbyło się spotkanie klas humanistycznych z Sędzią Sądu Rejonowego w Trzciance – panią Teresą Ratko-Wołoszczuk. Spotkanie to miało na celu poszerzenie wiedzy licealistów na temat prawa, sądownictwa, organizacji pracy sądu.

Pani Sędzia bardzo interesująco  opowiedziała o obowiązkach i odpowiedzialności pracy w sądzie.

Przybliżyła również temat studiów prawniczych oraz kwalifikacji, które należy zdobyć, wykonując ten niełatwy zawód zaufania publicznego.

 

Maria Ciechanowska- kl. 1a

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień przedsiębiorczości w LO

Dzień przedsiębiorczości w LO

    W dniu 26 kwietnia 2017 roku w naszej szkole zorganizowany został „Dzień przedsiębiorczości”.

Do udziału zaproszono 25 uczniów klas I i II o kierunku politechnicznym, zainteresowanych pracą architekta i tworzeniem projektów budowlanych. Konsultantem i opiekunem uczniów był absolwent naszego Liceum, obecny właściciel biura architektonicznego FDA Architekci z Lubonia pan mgr inż. architekt Adam Żarczyński.

     W czasie spotkania uczniowie zapoznani zostali z pracą architekta, wymaganiami współczesnego budownictwa oraz podstawowymi zasadami tworzenia projektów architektoniczno-budowlanych. W ramach zajęć praktycznych każdy z uczestników musiał wykonać projekt domku jednorodzinnego, parterowego z garażem w bryle budynku, kuchnią i jadalnią połączonymi z salonem, 3 sypialniami, spiżarnią, łazienką, tarasem i ogrodem. Cały projekt miał być usytuowany na działce o wymiarach 24x40 m i wskazanej orientacji geograficznej.

     Przyszli inżynierowie budownictwa i architekci wykazali się znakomitą pomysłowością w tworzeniu tego typu rozwiązań projektowych. W czasie pracy wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami, porównywali swoje rozwiązania z projektami koleżanek i kolegów, a na koniec wspólnie omawiali przykładowe prace.

S. Żarczyński

Zobacz więcej zdjęć

PODZIĘKOWANIA GIMNAZJOM

    Dnia 27 kwietnia 2017 w naszym LO odbyły się „DRZWI  OTWARTE”. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom  i uczniom gimnazjów z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego za bardzo liczne przybycie i wspaniałą atmosferę spotkania - zajęcia, konkursy, warsztaty teatralne, laboratoria, zawody sportowe, a także grillowanie i wspólny taniec w wykonaniu wszystkich uczniów-„Belgijkę”.

Podziękowania kierujemy szczególnie do uczniów z następujących gimnazjów:

Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, Gębicach, Jędrzejewie, Kruszewie, Kuźnicy Czarnkowskiej, Lubaszu, Połajewie, Romanowie Dolnym, Rosku, Drawsku, Chełście, Młynkowie, Wieleniu.

Zapraszamy do LO. Czekamy na Was, bo jak się przekonaliście, LO im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie to SZKOŁA Z WYOBRAŹNIĄ.  Nauka w naszym  LO to LOGICZNY WYBÓR. 


Gimnazjaliści w LO


   27 kwietnia 2017r. w naszym liceum gościliśmy uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie czarnkowskiego LO oprowadzali gimnazjalistów po szkole, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji. W sali fizycznej przyszli uczniowie naszego liceum mogli zobaczyć m.in. fascynujące właściwości cieczy nienewtonowskiej, widowiskowe pokazy oddziaływań elektrostatycznych oraz badania właściwości fal elektromagnetycznych. Uczniowie klas biologiczno-chemicznych przygotowali dla nich ciekawe doświadczenia laboratoryjne z chemii i biologii. Na boisku szkolnym wszyscy mogli zjeść pyszne bułki ze świeżo upieczoną kiełbasą, a na deser skosztować smakowite ciasta. Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciły nas również panie policjantki, które przygotowały dla nas, ku przestrodze, tor przeszkód. Tor można było pokonać, używając okularów symulujących spostrzeganie przedmiotów przez osoby po spożyciu środków odurzających. Gościom zaprezentowano również pokaz turnieju rycerskiego oraz warsztaty teatralne pod przewodnictwem szkolnego Teatru Tu. Na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy belgijkę. Dzień ten przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

                                                                                        Klaudia Krysiak

 

 

Wyjazd do Wrocławia

Wyjazd do Wrocławia

         7 maja 2017r. uczniowie klas 2c oraz 2d pod opieką pani Danuty Wojewody-Walickiej i Pani Teresy Szwedek udali się na wycieczkę do Wrocławia. Wizyta w tym pięknym mieście była dla młodzieży okazją do zagłębienia się w jego historii, a także umożliwiła im podziwianie wielu interesujących zabytków. Doskonałą okazją do lepszego zapoznania się z dziejami Wrocławia była gra miejska, w trakcie której pogrupowani w zespoły uczniowie samodzielnie spacerowali ulicami miasta, poszukując odpowiedzi na zadane im wcześniej przez panią przewodnik pytania. Z dużym entuzjazmem spotkała się również wizyta w słynnym wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie licealiści na własne oczy mogli zobaczyć zwierzęta, pochodzące z różnych regionów świata. Swą urodą urzekł ich bajeczny Ogród Japoński, a barwny pokaz fontanny multimedialnej w parku Szczytnickim wywołał uśmiech na niejednej twarzy. Miłośnicy sztuki mogli nacieszyć oczy widokiem „Panoramy Racławickiej”, która zachwycała nie tylko swym imponującym rozmiarem, ale przede wszystkim dokładnością wykonania, a także podniosłością przedstawionych na niej wydarzeń. Możliwość obcowania ze sztuką uczestnicy wycieczki otrzymali również podczas pobytu w Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie wystawione eksponaty zadziwiają  ekspresją i oryginalnością. Pasjonaci sportu szczególnym zainteresowaniem wykazali się podczas zwiedzania Stadionu, na którym przez chwilę mogli poczuć się jak zawodowi piłkarze. Ciekawych informacji dostarczyły uczniom odwiedziny w Hydropolis, podczas których w oparciu o wiedzę przyrodniczą przewodnik opowiadał o znaczeniu wody dla życia na Ziemi. Licealiści pożegnali Wrocław z ostatniego piętra najwyższego budynku w mieście – Sky Tower, skąd roztaczał się wspaniały widok na panoramę miasta. Podczas drogi powrotnej  młodzieży towarzyszyły miła atmosfera oraz piękne wspomnienia.

                                                                             Kamila Ostromecka 

Zapraszamy do wycieczkowej galerii

Wygenerowano w sekund: 0.06
920,595 unikalne wizyty