Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

28 dni
do wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Teatr TU wiosną i latem

Teatr TU wiosną i latem

    To niesamowite ale działamy już 6 lat!!! Przez scenę naszego szkolnego teatru przewinęły się dziesiątki osób tworząc historię i  wyjątkowy klimat. Liceum Ogólnokształcące naszym domem i choć początkowo doskwierała nam samotność to dzięki wsparciu z MCK w Czarnkowie dostaliśmy skrzydeł scenicznych i własne miejsce do tworzenia spektakli. Początkowo nieśmiało i z wielkim strachem pokazywaliśmy swoją twórczość publicznie. Teraz organizujemy swój własny mini przegląd „Scena Młodych”. W tym roku była to druga edycja przy okazji Dni Czarnkowa zaprosiliśmy najbardziej obiecujące teatry z Wielkopolski Teatr „CYK” z Czerwonaka i „Otczapy” z Wrześni. A dzień później aktorzy Teatru TU przybrali XIX wieczne stroje prezentując się na Placu Wolności.

    „Off Sytuacje” to pierwszy międzynarodowy przegląd na którym byliśmy. To prawda podróż nie była daleka bo tylko do Poznania. Ale zaproszenie na festiwal było prawdziwe. Scena Akademii Sztuk Scenicznych PAPA bardzo kameralna. Publiczność wypełniała małą salę po brzegi. Miejsc siedzących brak. Miło jest grać dla takiej publiczności. Klimat miejsca bajkowy. Tu teatr był w każdym miejscu, strojach na wieszakach, które zdobiły korytarz, kanapach otoczonych aktorami różnych teatrów pozostawionych w swoich wykreowanych światach wyobraźni.

Po przygodach na poznańskiej scenie graliśmy w Chodzieży, w ramach projektu „Poniedziałki z Teatrem”. Czas nas gonił. Tego samego dnia część z nas zaczynała swoją przygodę w Bieszczadach.

    Powrót do domu wiódł przez Chełm, gdzie gościliśmy na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Alternatywnych „Hesperiada” im. Czesława Dopieralskiego. Wschód Polski okazał się dla nas bardzo gościnny. Trzy dni teatralnej przygody z warsztatami, z improwizacji, pantomimy i kuglarstwa zakończyły się dla nas dwoma nagrodami. Wyróżnienie pierwszego stopnia za wyobraźnię i zabawę teatrem i indywidualną nagrodą dla Klaudii Popielskiej za rolę tytułową w przedstawieniu pt: „Ony”.

    Teatr TU to lokalna perełka. Jedyny teatr w naszym powiecie, który działa nieprzerwanie od 6 lat i corocznie wystawia premierowe spektakle odnosząc przy tym wiele sukcesów. Za nami już „Denat” „Ja, kukła” „Niebieski period Świeczki” „Wielokropek” „Narkoty” „Ony” „Złodziej czasu” „Błysk aktora”. Osiem przedstawień, osiem odmiennych światów wykreowanych przez młodych ludzi, którzy żyją z wyobraźnią zmieniając nasz świat na lepszy choćby przez tą chwilę swojej obecności na scenie. Za co im bardzo dziękuję.  

Zapraszamy do galerii

Artur Geremek

Wygenerowano w sekund: 0.18
1,099,491 unikalne wizyty