Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:


Pozostało jeszcze

47 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Komunikat dla maturzystów

Sprawdzenie własnych wyników maturalnych przez zdającego możliwe będzie po zalogowaniu w serwisie przeznaczonym dla uczniów i absolwentów uczniowie.oke.poznan.pl jedynie za pomocą loginu i hasła wygenerowanego przez OKE, które zdający otrzyma za pośrednictwem  szkoły.

 

Odbiór loginów i haseł w sekretariacie liceum w godz. od 8.00 do 15.00

Wakacje, znowu są wakacje...

Wakacje, znowu są wakacje...

   Od dłuższego czasu już każdy uczeń odliczał dni do rozpoczęcia wakacji. 22 czerwca na boisku szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18. Przybyłe osoby powitali prowadzący Alicja Gębala i Mateusz Krzyżanowski. Słowa pożegnania przekazali wszystkim Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego P. Sławomir Żarczyński, Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego P. Jacek Klimaszewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców P. Lucyna Augustyniak. Szczególne podziękowania skierowane zostały jednak do Pani Bożeny Janusiak, która po 37 latach pracy, odeszła na zasłużoną emeryturę.

Dzień Sportu

Dzień Sportu

     21 czerwca nasza szkoła zorganizowała dla wszystkich uczniów „Dzień sportu”. Wydarzenie to miało miejsce na czarnkowskim basenie. Klasy I oraz II mogły rywalizować ze sobą w różnych grach zespołowych. O godzinie 9:00 odbył się mecz piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęli licealiści klas I oraz II, i to właśnie ci młodsi okazali się lepsi – wygrana 3:0 (bramki strzelił Michał Budaj z 1B oraz Artur Cichorek z 1D). Mecz ten sędziowała uczennica naszej szkoły Kinga Piochacz. Następnie przyszedł czas na zmagania siatkarskie, w których wszyscy grali systemem „każdy z każdym”. Tutaj najlepsi okazali się licealiści z klasy 1D, wyprzedzając 2D oraz 1B. W międzyczasie odbyły się rozgrywki w streetball. Nauczyciele wychowania fizycznego spisali się na medal przygotowując atrakcje, tak samo uczniowie biorący aktywny udział w zabawie. Pogoda tego dnia jak najbardziej dopisywała, więc większość mogła skorzystać jeszcze z otwartego basenu. „Dzień sportu” na pewno był dla wszystkich radosnym zakończeniem nauki w tym roku szkolnym.

 Zapraszamy do galerii

Natalia Furman kl. II B

 

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

piątek, 22 czerwca 2018r. 

 

godz. 8.00 Msza Św. w Kościele JCHNK w Czarnkowie

godz. 9.00 apel na boisku szkolnym

Fenomenalny sukces uczniów LO Czarnków na turnieju siatkówki plażowej dla szkół średnich

Fenomenalny sukces uczniów LO Czarnków na turnieju siatkówki plażowej dla szkół średnich

     We wtorek 12 czerwca 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Czarnkowa w siatkówce plażowej. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie. W rozgrywkach brały udział tylko drużyny mieszane, czyli chłopak + dziewczyna. Naszą szkołę reprezentowało osiem zespołów: Anna Skowron i Jarek Urbański, Wiktoria Nowak i Artur Cichorek, Patrycja Stróżyńska i Miłosz Cierpicki, Agata Przybył i Michał Budaj, Weronika Zalewska i Marcin Draczan, Karolina Jabłonowska i Tobiasz Gruszczyński, Kamila Jagła i Miłosz Terlecki oraz Michalina Dydo i Igor Niedźwiecki. Na czarnkowski OSiR przybyły również dwie drużyny z Edukacji Lubasz.

Spotkanie z fizyką na UAM

Spotkanie z fizyką na UAM

    W środę, 6 czerwca, uczniowie klasy I D (wraz z kompanami z równoległych klas, chcących im towarzyszyć w fizycznej przygodzie), pod opieką Pani Danuty Wojewody-Walickiej oraz księdza Adriana Urbaniaka, udali się na Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach XVII Edycji WYKŁADÓW OTWARTYCH 2017/2018. Uczestniczyliśmy w wykładzie pt. „WĘGIEL, który odmierza czas”, prowadzonym przez prof. dr hab. inż. Tomasza Goslara, fizyka z 30-letnim doświadczeniem w datowaniu 14C, kierownika Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego. 

Szczyty Beskidu zdobyte przez uczniów czarnkowskiego liceum

Szczyty Beskidu zdobyte przez uczniów czarnkowskiego liceum

    Maj kojarzy się wszystkim z okresem maturalnym. Jednakże jest to również czas rozpoczynającej się ciepłej pogody i wyjazdów na przeróżne wycieczki szkolne. 27 maja niektórzy uczniowie z klas I oraz II pod opieką dwóch nauczycieli Pana Radomira Pertka i Pana Sylwestra Baryczkowskiego oraz dwóch absolwentek Agaty Wali i Olgi Grześko wyruszyli w Beskidy. O godzinie 6:45 wszyscy zebrali się pod naszym liceum, gdzie czekał na nas autobus. Podczas podróży było bardzo dużo czasu, aby porozmawiać właśnie na temat wycieczki. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze Tarnowskie Góry, gdzie przepłynęliśmy pod ziemią łodziami przez Sztolnię Czarnego Pstrąga oraz Wadowice, czyli rodzinną miejscowość św. Jana Pawła II. Zobaczyliśmy tam Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy na przegląd teatrów

 

Plan naszego przeglądu:

10:00 Teatr PAPA z Poznania "Nocne Strachy"

11:00 Teatr TU z Czarnkowa "Stopklatka" 

12:00 Teatr TAM z Poznania "Subiektywna teoria świata"

12:50 Teatr TU z Czarnkowa "Szczurzysyn" 

13:40 Klaudia Popielska "Ci ludzie tam" 

15:00 Teatr Ba-Q "Siedem grzechów: gniew" 

Konkurs biologiczno-chemiczny 2018

Konkurs biologiczno-chemiczny 2018

    Zgodnie z tradycją naszego czarnkowskiego Liceum 18 maja bieżącego roku odbyła się XVII edycja konkursu biologiczno-chemicznego z elementami ekologii skierowanego dla gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział ponad 30 uczniów ze szkół w Krzyżu Wielkopolskim, Trzciance, Czarnkowie, Lubaszu, Romanowie Dolnym oraz z Roska.

    Przybyłych gości powitały organizatorki konkursu - p. Agnieszka Adamczyk i p. Teresa Szwedek, a pan dyrektor Sławomir Żarczyński dokonał uroczystego otwarcia. Po słowach otuchy uczniowie przystąpili do rozwiązania testu, na który mieli 90 minut. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu biologii, chemii oraz ekologii. Po sprawdzeniu testów przez komisję przyszedł czas na wręczenie nagród, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie-Wydział Ochrony Środowiska oraz Bank Spółdzielczy w Czarnkowie.

Uczniowie LO na zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej UAM oraz na spotkaniu autorskim w CK Zamek w Poznaniu

Uczniowie LO na zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej UAM oraz na spotkaniu autorskim w CK Zamek w Poznaniu

   24 kwietnia grupa pasjonatów literatury polskiej z naszej szkoły, pod opieką pani dyrektor Marzeny Pietraszak, udała się do Poznania na spotkanie autorskie z poetą i muzykiem Marcinem Świetlickim.

Wtorkowy wieczór poprzedził wykład doktorantki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pani Joanny Nawrot, o artyście. Odbył się on w reprezentacyjnej sali Uniwersytetu w Salonie Adama Mickiewicza w kopule Collegium Maius przy ul. Fredry. Prelekcja wzbogaciła nas o wiedzę na temat życia pana Świetlickiego, co z kolei poskutkowało lepszym zrozumieniem jego twórczości.

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,127,697 unikalne wizyty