Polub nas na facebooku

TEATR TU - zwycięzcą MELPOMENA 2015!

         

Informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Powiat
Czarnkowsko-Trzcianecki

Szkoła uczestniczy w:
Pozostało jeszcze

11 dni
wakacji
 • LO Czarnkówwięcej niż tylko nauka
 • Naszym celem jest szkoła...
 • mądra i efektywna...
 • przyjazna i bezpieczna...
 • wychowująca
 • Koło Vagabundus
 • Pielgrzymka do Lubasza
 • Studniówka
 • Teatr TU
 • Zawody sportowe
 • Turniej Omnibus
LO Czarnków1 Rozpoczęcie roku szkolnego2 Turniej Omnibus3 Euro 20124 Drzwi otwarte5 Koło Vagabundus6 Pielgrzymka do Lubasza7 Połowinki8 Teatr TU9 Zawody sportowe10 Matura11
Image Gallery by WOWSlider.com v3.8

Dzień sportu

Ostatnie wspomnienia z roku szkolnego - dzień sportu.


Pozdrawiamy Wielkich Obecnych w tym dniu!

Teatr TU wiosną i latem

Teatr TU wiosną i latem

    To niesamowite ale działamy już 6 lat!!! Przez scenę naszego szkolnego teatru przewinęły się dziesiątki osób tworząc historię i  wyjątkowy klimat. Liceum Ogólnokształcące naszym domem i choć początkowo doskwierała nam samotność to dzięki wsparciu z MCK w Czarnkowie dostaliśmy skrzydeł scenicznych i własne miejsce do tworzenia spektakli. Początkowo nieśmiało i z wielkim strachem pokazywaliśmy swoją twórczość publicznie. Teraz organizujemy swój własny mini przegląd „Scena Młodych”. W tym roku była to druga edycja przy okazji Dni Czarnkowa zaprosiliśmy najbardziej obiecujące teatry z Wielkopolski Teatr „CYK” z Czerwonaka i „Otczapy” z Wrześni. A dzień później aktorzy Teatru TU przybrali XIX wieczne stroje prezentując się na Placu Wolności.

Vagabundus z Puszczy Noteckiej w Bieszczady

Vagabundus z Puszczy Noteckiej w Bieszczady

     Licealny Klub Turystyczny „Vagabundus” rozpoczął wakacje już 14 czerwca. Wyruszyliśmy na VII edycję Rajdu po Puszczy Noteckiej. Tym razem pieszo i kajakiem. Do celu naszej wędrówki dotarliśmy po zmroku. Osada Maciejewo jak zawsze była dla nas gościnna. Po krótkiej nocy marsz do Białej i dalej kajakami do samej Piłki. Jak nas poinformowano jesteśmy jedyną grupą, która zapuszcza się tak daleko. To dla nas powód do dumy. Po mokrej przygodzie na Miałce noc spędziliśmy u bram Parku Grzybowego w Piłce, goszcząc u ks. Sławomira Olejniczaka. Mimo deszczowego dnia dotarliśmy nad Jezioro Kubek, gdzie rozbiliśmy już ostatni obóz na tegorocznym rajdzie po puszczy. Pogoda nie sprzyjała. Po spędzonej nocy w swoich łóżkach ruszyliśmy w dwunastodniowy rajd po Bieszczadach.

Komunikat

Przerwa urlopowa w sekretariacie szkoły


od 12 do 14.07.2017 oraz od 31.07. do 14.08.2017  

LO Czarnków - LOgiczny wybór!

Trwa rekrutacja do klas pierwszych LO w Czarnkowie. Przypominamy najważniejsze terminy związane z rekrutacją:

UCZ SIĘ Z NAMI!

NASI CHEMICY ZNOWU NAJLEPSI!

NASI CHEMICY ZNOWU NAJLEPSI!

   12 czerwca 2017r. grupa uczniów z klas Ic i IIc pod opięką pani Teresy Szwedek po raz kolejny wyruszyła na konkurs chemiczny do Trzciance. Jest to już jego IX edycja, organizowana przez Stowarzyszenie Oświatowe Wspomagające Rozwój Dzieci i Młodzieży w Trzciance.

  Spośród szkół z całego powiatu nasi chemicy okazali się najlepsi. Pomimo trudnych zadań pierwsze trzy miejsca wśród uczniów klasy pierwszej należą właśnie do nich i tak:

 - I miejsce zajęła Hania Markowska

 - II miejsce zdobyła Laura Stochaj

 - III miejsce zajął Adrian Swadzyniak

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dobrych wyników.

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim dla naszego Liceum

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim dla naszego Liceum

    Mała ojczyzna nie ma przed uczniami szkół ponadpodstawowych tajemnic. 8 czerwca drużyny siedmiu szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Trzciance. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Surma i Marta Żukowska z kl. I d oraz Mateusz Grencel z kl. II a.

Drużyny odpowiadały na pytania z dziewięciu kategorii m. in. geografii i przyrody, sportu i rekreacji, historii, składu Rady i Zarządu Powiatu czy statutu. Źródłem wiedzy zgodnie z regulaminem konkursu były informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej powiatu.

Po serii pytań części zasadniczej nasi uczniowie uzyskali identyczną liczbę punktów jak licealiści z LO w Trzciance. Konieczna okazała się dogrywka, w której, podobnie jak w roku ubiegłym, lepszą okazała się drużyna z naszego Liceum. Drugie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy a trzecie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim.

Wszyscy laureaci otrzymali z rąk Starosty Powiatu Tadeusza Teterusa oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Tomaszewskiego nagrody książkowe, a nasza szkoła dodatkowo puchar za zajęcie I miejsca.  

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

 

Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady

    W niedzielę 28 maja  klasa 1d, 2b oraz uczniowie z innych klas pod opieką Pana Radomira Pertka, Pana Sylwestra Baryczkowskiego, Pana Artura Geremka oraz Pana Jacka Szarego wyruszyli na niezapomniany wyjazd w Bieszczady. O godzinie 3:45, pod naszym Czarnkowskim Liceum, zorganizowana została zbiórka, po której wszyscy pożegnali się z najbliższymi i wsiedli do autobusu. Sama podróż trwała 12 godzin, ale w tym czasie każdy zdążył już się zrelaksować i nikt nie zwracał uwagi na mijające godziny. Po przyjeździe do Leska zakwaterowaliśmy się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Bieszczadnik”, a następnie zjedliśmy przygotowaną dla nas obiadokolację. Po rozpakowaniu się i wypoczęciu w pokojach cała grupa poszła na krótki spacer po mieście. Później każdy miał czas wolny dla siebie, w którym mógł zrobić zakupy albo pograć w kosza, czy piłkę nożną.

     Następnego dnia zaplanowana została wycieczka do Bukowca skąd wyruszyliśmy na całodniową wyprawę do źródeł Sanu malowniczym szlakiem. Jest to najdalej na południe wysunięty i dostępny turystycznie region Polski. Na trasie znajdują się samotne krzyże, pozostałości cerkwi i cmentarzy oraz tajemniczy Grób Hrabiny. Pogoda w tym dniu bardzo dopisywała i obowiązkowo musiał być krem z filtrem, czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.

We wtorek przejechaliśmy nad Jezioro Solińskie, gdzie zwiedzaliśmy zaporę. W następnej kolejności czekał na nas rejs statkiem do Polańczyka. Dalej opiekunowie zorganizowali dla nas wspinaczkę na Smerek (1222 m). W trakcie podróży mogliśmy oglądać wyjątkowe okazy przyrody, takie jak żmija zygzakowata czy salamandra plamista, które są pod ochroną. Podczas powrotu spotkał nas niestety deszczyk, ale każdy był zdeterminowany aby wytrwać do końca.

Ostatni dzień w górach również był bardzo wymagający. Rano wyruszyliśmy do Mucznego skąd rozpoczęliśmy wyprawę na Tarnicę, czyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów (1346,2 m). Trasa była dość ciężka, ale wspaniałe widoki zrekompensowały każdy wysiłek. Pod koniec dnia wszyscy wymęczeni pozostali w swoich pokojach i tam spędzili razem „zieloną noc”.

W czwartek nadszedł smutny czas powrotu do rzeczywistości. Podczas drogi powrotnej spotkały nas małe kompliokacje ;-), ale i tak licealistom towarzyszyła miła atmosfera oraz piękne wspomnienia.

Czekamy na więcej takich niezapomnianych wycieczek z wspaniałymi uczniami, jak i nauczycielami.

Zapraszamy do wycieczkowej galerii

 

Natalia Furman, kl. IB

 

Entuzjaści robotów na Politechnice Poznańskiej

Entuzjaści robotów na Politechnice Poznańskiej

     W piątek 26 maja dwie klasy politechniczne – Id i IId – pod opieką pana Radomira Pertka i pana Aleksandra Rakowicza wyruszyły na wycieczkę organizowaną przez panią Danutę Wojewoda-Walicką do Poznania. O godzinie 9:00 byliśmy już na Politechnice Poznańskiej i wchodziliśmy do sali, w której odbył się wykład o robotach składający się z trzech części.

Pierwsza dotyczyła robota o nazwie LineFollower, czyli robota „podążającego po linii”. Opowiedziano nam m.in. jak możemy zbudować własnego LF.

W drugiej części była mowa o robocie, który sam umiał przejść przez labirynt 3D. Poznaliśmy też mikrokontroler o nazwie Arduino Uno, który „może stać się sercem najróżniejszych majsterkowanych w zaciszu własnego domu gadżetów”.

W trzeciej części wykładu usłyszeliśmy o Sumobocie, którego zadaniem było wypchnąć przeciwnika poza okrąg, samemu nie przekraczając tej linii. Przybliżono nam również kolejne etapy budowy robota, m.in. programowanie.

Po wykładach poszliśmy obejrzeć te urządzenia w akcji. Natknęliśmy się również na pokaz niezwykłych zastosowań powietrza. Następnie poszliśmy na krótką lekcję dotyczącą bramek logicznych, gdzie pracowaliśmy z komputerami i specjalnym programem, który każdy z nas może znaleźć w Internecie na stronie logic.ly.

Po zajęciach poszliśmy do Centrum Handlowego Posnania na obiad i zakupy. Około godziny 17.00 byliśmy już przed szkołą niosąc w plecakach prezenty dla mam z okazji Dnia Matki.

 Więcej zdjęć w galerii

Klaudia Krysiak kl. IId

 

Video pocztówka z LO

Drodzy Gimnazjaliści przypominamy, że 9 czerwca upływa oficjalny termin składania podań o przyjęcie do liceum.

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, to może pomoże Wam nasza filmowa pocztówka z LO.


Tak czy inaczej, życzymy Wam udanego wyboru i powodzenia w przyszłości!


Wygenerowano w sekund: 1.66
934,345 unikalne wizyty