EDziennik

UONET+

View more

Plan lekcji

View more

Galeria

2018/2019

View more

Janko TV

szkolna telewizja

View more

Podręczniki

na rok 2019/2020

View more

  

       XIX edycja Poznańskiego Festiwalu Teatrów Marcinek jest już historią. Od 15 do 17 marca Teatr Tu tradycyjnie uczestniczył w ogólnopolskim przeglądzie teatralnym w Poznaniu organizowanym przez 1. Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W tym roku zaprezentowaliśmy sztukę "Ja, kukła". Spektakl jest autorstwa Joanny Janc, naszej absolwentki oraz pana Artura Geremka.

        "Ja, kukła" opowiada historię samotnej dziewczyny, która zostaje niespodziewanie mamą i nie potrafi sobie z tym poradzić. Otaczający ją świat nie rozumie jej cierpienia i nie reaguje na wołanie o pomoc. Dopiero gdy wydarzy się tragedia, społeczeństwo na chwilę się zatrzymuje, ale potem jak gdyby nigdy nic wraca do swoich codziennych zmartwień.

         Nasz spektakl został nagrodzony wyróżnieniem. Po rozmowie z jury mamy wiele przemyśleń i pomysłów jak udoskonalić naszą sztukę. Była to premiera tego spektaklu z "młodą" obsadą i mamy nadzieję, że podołaliśmy zadaniu. Udało nam się zobaczyć wiele wspaniałych spektakli m.in. laureata pierwszego miejsca, zaprzyjaźniony Teatr Avis ze sztuką "Parafanały", która bardzo nas zachwyciła i zainspirowała. To był bardzo emocjonujący wyjazd i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji "Marcinka".

Zofia Molska


1.png3.png1.png9.png2.png3.png
Dzisiaj45
Wczoraj390
W tym tygodniu45
W tym miesiącu8032
Od 1 grudnia 2018131923

Aktualnie na stronie

1
gości